Египет 2017

  • 143 603
  • 844
  •   1
Отговори
# 120
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
30 септември е разпродадена като места. 7 октомври върви също най-добре като бройка.

# 121
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз си искам почивката на 4 ноември, дано се събере групата за тогава. Ако ли не, склонна съм и една седмица по-рано да заминем.

# 122
  • Мнения: 104
Коя ТА предлага почивка в Тунис ???  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78


За съжаление,чартърните полети София-Енфида и Варна-Енфида (които се използват за почивките в Хамамет, Сус, Порт Ел Кантауи и Монастир) за септември и октомври са отменени. Тур.агенциите се отказаха от почивките в Тунис за летния сезон "поради слаб интерес".  Sad

# 123
  • Мнения: 3 014
Чартърна верига не се прави лесно, трябва да има голям интерес към съответното място. За съжаление, в този район нещата не са много спокойни, и може би това е причината.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
гледам добавиха и другия курорт вече към програмта си тез Шарм Ел Шейх, също така и още една дата, това значи ли че са се потвъртдили другите дати? Някой да има инфо по въпроса? Аз понеже съм с посредническа фирма(от Варна съм) ми казаха, че ще ми отговорят началото на септември ама все пак да питам, ако някой има инфо...че трябва да нагласяме отпуски и т.н.

# 125
  • София
  • Мнения: 178
30 септември е разпродадена като места. 7 октомври върви също най-добре като бройка.
Ние сме от 07.10. Има ли новини за набрана бройка за тази дата?

# 126
  • Мнения: 8
Здравейте ! На 14.10 заминавам и имам някои неясни неща и се надявам да ми отговорите на въпросите Simple Smile Най-вече ме притеснява подходящия избор на облекло. За курорта , в случая Хургада , знам че няма да има проблеми , но за екскурзиите го Кайро и Луксор не знам какво да приготвя.. Какви обувки ще са по-подходящи - сандали или маратонки ? И би ли било проблем да се отиде до къси дънкови панталонки и потник примерно или трябва всичко да е покрито ? Благодаря!

# 127
  • Мнения: 3 014
За 2-те екскурзии - много удобни обувки, закрити, може би маратонките са най-добрия избор. Ходи се по пясък, камъчета, пепел, ходенето е доста. За Хургада - нормално - сандали, чехли. Все пак да са удобни, курорта не е луксозен, няма къде толкова да се ходи.

За дрехите - ами пак удобни. Пътуването до Луксор е около 3 - 3 1/2 ч. в едната посока. Предполагам, че ще имате обяд в средно ниво ресторант. Също, след това може да прекосите Нил с корабче /около 20-30 мин., не помня/. Ние бяхме края на март и нямам спомени да ми е трябвало нещо връхно, но, ако искате, може да имате някакъв шал.

Пътуването до Кайро - 500 км. в едната посока, отново удобни дрехи. За автобуса може да имате нещо леко като якенце, или пак шал - зависи как ще работи климатика. След това може да си го оставите вътре.

По отношение - къси, дълги панталони, ръкави - няма/ше изисквания. Аз лично пътувах с панталони под коляното /нямам над коляното, а ви вече сегашните ми колена, не са предишните Sunglasses/ и тениска. Може би много къси панталонки и големи деколтета могат да ви накарат да се чувствате малко неудобно под погледите на мъжете, все пак държавата е такава.

# 128
  • Мнения: 5
Ооо най после се регистрирах😀И ние ще ходим в Египет но не се знае кога.Кажете коя тур агенция да гледам тез тур и бохемия разбрах че са най ок?Друго което искам да питам е там с мтел може ли да се говори с Бг.и интернет?Искаме за 4 или 11 ноември с круиз да е екскурзията.Още чакаме паспорти..☺

# 129
  • Мнения: 5
А и ню балкан турс има круизи някой знае ли нещо за тях?Не намерих инфо в нета?Благодаря ви!

# 130
  • София
  • Мнения: 13 127
Пътуването до Кайро - 500 км. в едната посока, отново удобни дрехи. За автобуса може да имате нещо леко като якенце, или пак шал - зависи как ще работи климатика. След това може да си го оставите вътре.
Напълно съм съгласна с написаното! Задължително някаква дрешка за автобуса. Ние преминахме през доста автобуси/микробуси и навсякъде беше много студено. И при тези дълги разстояния обикновено се задрямва. Wink

Не мисля, че потници и много къси панталонки са подходящи. Поне аз не бих се чувствала добре, ако всички мъже ме гледат.  Grinning Иначе официални ограничения няма.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 171
Здравейте,
аз все пак да попитам за парите от тук ли си обменяте тяхната валута или там на място? И долари ли носите за обмен или евро?

# 132
  • Мнения: 3 014
Долари и е добре да имате по-дребни банкноти - по 20,10,5, 1. Ние на летището май сменихме 50 долара - да се намират за непредвидени разходи в някой малък супермаркет /вода, някое магнитче, ако толкова много ви хареса, някакви сладости за подарък/ иначе навсякъде плащахме в долари.

Магнитите при Сфинкса са най-евтини, но дали са най-хубави е относително. По-нагоре в темата съм писала и за папирусите "на килограм" и за парфюмите. Както и за един сувенирен магазин в Хургада, май се казваше Клеопатра и цените бяха фиксирани, а касовите машини обръщаха валутата, т.е. може да се плаща и с долари. Таксито от хотела до "центъра" на Хургада беше с фиксирана цена /долари/ за двоен курс. Просто се върнете назад и прочетете.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 171
Как да ни се намират малко пари от тяхната валута, много ясно че ще купуваме сувенири и такива неща, което си харесаме, кой човек отива там и няма да си купи нищо за спомен, а и подаръчета за роднините. Също така допълнителния музей в Кайро с мумиите сигурно пак се плаща в тяхна валута, а разглежданетъо на пирамидите или някой гробница...моля някой, ако знае по подробно да ни обясни, защото това да не си купуваме нищо или едно две неща и да нямаме допълнителни разходи за музеи за мен не е опция.

# 134
  • Мнения: 2 652
Отивате в  финансова къща ТАВЕКС и си купувате египетски лири . Курса към момента е 100 ег.лири = 9,35 лв. Искайте ако имат в дребни купюри. Купете си от където искате долари от купюри 1,5,10,20 ... Преди 2 години когато бяхме имахме над 100 банкноти по 1 долар. Като те обградят със статуетки - няма мърдане. Относно дрехи ... гледайте да имате и по едно летно яке , шапка , дълги панталони около коляното 2 чанти едната с дрехи в автобуса а другата с шишетата с вода със вас и евентуално да си слагате статуетките. В началото на поста ЕГИПЕТ някой бе написал , колко струва една статуетка или 3- за 5 долара или 5 за ...? Пазарите се нон стоп и пак ще ВИ ПРЕКАРАТ. Важното е алъш - вериша да върви.Има фабрики - един видз ателиета магазини за продажба на папируси. Според големината е и цената. Но почват от 40 долара и ...над 200 някой стигат. Отстъпки правят за по - голямо количество . Групирайте се няколко души и искайте по - голяма отстъпка да ви направят. Иначе почти същите папируси в магазините около хотелите Ви ... ами разходете се и им вижте цените. Взимете си и парфюми на Клеопатра, Нефертити и т.н. Цени от 10,,15,20 и повече долари . В Хургада проблем с езика няма . Всички говорят на руски.

Общи условия

Активация на акаунт