Закъснение

  • 1 800
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 613
Здравейте!
Нова съм във форума и това е първата ми тема. Досега ви четях тайно. Виждам, че всички сте много отзивчиви и мили и затова реших да попитам първо вас, т.к. часът за гинеколога ми е чак в сряда.
С приятеля ми се опитваме да имаме бебе от 6месеца, но все нещо не се получава.
Този месец бях в командировка и имахме само 3 контакта, 1 след предполаемата овулация, 3 дни след това и 4 дни преди да ми дойде. Интересното е, че не ми идва осми ден. Направих тест на втория и петия ден от закъснението, но чертичката е една. Попринцип имам сравнително редовен цикъл, аномалиите са ми в порядъка на плюс/минус 2-3 дни. Това, което си мисля е, че единственият вариант да съм бременна е, ако се е получило в деня, когато оставаха 4 докато ми дойде, защото не са минали 19 дни и тестът не би отчел? Или аз се филмирам нещо? Правих и един тест между двата, който не ми показа нито една черта, но се успокоих, че е дефектна партидата. Знам, че ще ми кажете да изчакам да ми дойде часа за гинеколога, но ще се радвам, ако някой е имал сходна на моята съдба.
Благодаря ви. Успешна неделя! Simple Smile

# 1
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Практическо напълно невъзможно е да забременееш 4 дни преди да ти дойде, ако изчисленията са ти точни и знаеш горе-долу кога ти е овулацията, и кога трябва да ти дойде МЦ. За да има успешно зачеване и имплантиране, са необходими поне 11-12 дни преди да ти дойде. Това е 3 пъти повече от 4 дни.
Щом тестът е отрицателен толкова много време, значи надали си бременна, дори и да си била с късна овулация, пак би трябвало вече да отчете, освен ако не е била много късна, ама пак е малко вероятно, след като имаш точен цикъл.
На мен ми намирисва по-скоро на ановулаторен цикъл. При липса на овулация на мен цикълът ми винаги закъснява с по няколко дни.
Все пак почакай, може и да си била с много късна овулация.

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 16:31 от afrikancho

# 2
  • София
  • Мнения: 5 613
Вероятно ми закъснява от стрес и от вкопчване в това, че не ми идва.
Благодаря за мнението

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Няма такова нещо като "закъснява ми от мисли, че не ми идва". Винаги има някаква логична физиологична причина за дадено закъснение или подраняване, или каквото и да било друго разместване на МЦ. Дори и обяснението "на нервна почва е" е неприемливо и нелогично.

# 4
  • Мнения: 368
Unknown16, може да си била с късна овулация. Ако ти се ходи до някой лаборатория можеш да се пуснеш утре кръвен тест, който ще покаже със сигурност. Не е лошо така или иначе да те погледне АГ, но поне ще знаеш. На мен ми излезе положителне тест чак 5 дена след закъснение и сега бебка си върви 4-5 дена назад. Късна овулация. Стискам палци!  Hug

afrikancho изобщо не съм съгласна, че "на нервна почва е" е неприемливо обяснение. Продължителният стрес (т.е. дистреса) провокира поредица от хормонални реакции - една води до друга и могат да настъпят физиологични промени в тялото. Във всеки учебник по физиология можеш да го намериш.  Wink

# 5
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Абсолючтно е така.
Продължителният стрес отключва някакви аномалии. И по-скоро аномалиите са заложени и един наистина по-продължителен стрес ги провокира, и пак опираме до физиология.
Защо при една жена може да не се отключи нищо при даден продължителен стрес, а при друга - да се отключи?!?

А и под продължителен стрес аз разбирам състояние, което включва в себе си и водене на неправилен начин на живот, продължително неправилно, неоптимално хранене. Даже по-скоро тия две неща повече могат да объркат нещата и да поболеят човек, а не просто едно "на нервна почва".

Едва ли притеснението или вкопчването, че ти закъснява може да е причината за закъснението. Това исках да кажа. Все пак това е сравнително кратко, кажи-речи, еднократно притеснение.
И също визирах любимата реплика на някои хора: "Много го мислиш! Отпусни се, и ще забремнееш!" Това е абсурдно вече.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 613
Благодаря, момичета!
Аз продължавам да си откачам, тази сутрин имах още един отрицателен. Обаче цикъл-никакъв. Симптоми никакви, но ми се гади, ама да кажем, че може да е от настинката, която карам. Не вярвам от парацетамола да не ми идва, той дори не предизвикваше ли ? Преди години като исках да ми дойде по-рано взимах гореща баня, лъжица канела и до 2дни съм неразположена. Да, ама сега навъртях сметка от бойлера и изядох 1 пакетче канела и нищо. Не знам какво да си мисля. Ако евентуално съм имала късна овулация и чудото е станало на 7ми (трябваше да ми дойде на 12), днес тестът дали щеше да отчете правилно? Нямам дори бледа втора черта, да се захвана за нещо. Не знам какво да си мисля вече, хващам се, че само това ми е в главата..
Благодаря за подкрепата, явно ще чакам утре следобяда да видя какво ще каже лекаря..

# 7
  • Мнения: 68
Здравейте,днес  трябваше  да ми  дойде, правих  тест сега вечерта след работа   и е отрицателен.....имам  необичайни болки  в гърдите. По принцип  болките  намаляват  като  наближи  датата  за М но сега  сякаш  се  увеличава, даже  болката  е пареща  в областта  на  зърната. Възможно ли е да  съм  бременна  с  отрицателен  тест, не следих този месец О и базална температура.

# 8
  • Мнения: 368
Възможно е, реално утре ти е първи ден от закъснението.
Най-добре повтори тест с ПЪРВА урина сутринта (не вечерта), тъй като нивата на хормона са ниски в началото и вечерен тест може и да не отчете. Ако ти е отрицателен отново можеш да повториш след 2-3 дена (пак сутрин) и би трябвало да покаже. Аз на 1 ден от закъснението имах отрицателен и на 5-ти ден закъснение вече имах положителен. Била е късна овулация.
Можеш да си пуснеш и кръвен тест ако не ти се чака и ще имаш сигуре резултат.

Общи условия

Активация на акаунт