Симон или Симеон?

  • 6 546
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 946
Здравейте!
Очакваме второто си детенце към края на януари, живот и здраве. По всичко личи, че ще е момиче - и на феталната морфология доктора така каза, а и моята гинеколожка при ежемесечните прегледи потвърждава, че ще е мома, но за всеки случай трябва да имаме и мъжко име. Женското не подлежи на коментар, избрано е. Но за мъжкото искам да сондирам мнения кое ви звучи по-добре? на мен лично - Симон ми е по-на сърце, по принцип не харесвам имена, които при изговаряне звучат различно от начина, по който се изписват. Но все пак, не ми е безразлично как го възприемат и другите, та затова пускам и анкета. Самуил също фигурираше в чуденките, но Симон определено е с предимство. Вие сте  Hug

# 1
  • Мнения: 46 508
Симеон.
Симон в някои държави е женско име, затова не го намирам за добър избор за момче.

# 2
  • Мнения: 6 992
И аз смятам Симон за женско име.

# 3
  • Мнения: 1
Симон ми звучи странно. В друга държава най-вероятно ще му казват Саймън. Симеон е по-добре от двете, макар че това име не ми харесва.

# 4
  • Мнения: 8 948
Аз също смятам, че Симон е женско име.

За мен по-добрия вариант е Симеон!

А Самуил също е чудесно име. Има красиво библейско значение - измолен от Бога.

Симеон пък означава "Бог чува".

# 5
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
И аз бих избрала Симеон- Симон за момиче е добър избор Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 007
И двете не харесвам, но определено ще го мислят за момиче ако видят някъде само името написано. Със сега така модерните Ивет, Жанет, Никол, Ивон маншон, кашон Симон ще се възприема като някое фръц-пръц женско име, а не като мъжко.

# 7
  • Мнения: 524
И за мен Симон е женско име.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Симеон от мен. Ако не е тайна, би ли споделила на какво/какви женски имена сте се спрели.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 386
Симон е мъжко име. Както и Андрея. Wink
Има дори фамилно име СимОнов, познавам хора с това име.
Гласувам за Симеон обаче.

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Симеон.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Определено Симеон.

# 12
  • Мнения: 4 007
Симон е мъжко име. Както и Андрея. Wink
Има дори фамилно име СимОнов, познавам хора с това име.
Гласувам за Симеон обаче.

Колкото е мъжко, толкова е и женско - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD_(%D … 0%B8%D0%BC%D0%B5)

# 13
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Симеон повече ми харесва. Peace Самуил също е хубаво,но доста популярно в последно време.

# 14
  • София
  • Мнения: 28 543
Симон за мен е женско име.

Общи условия

Активация на акаунт