Баница с газирана вода

  • 28 480
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 909
Кажете някоя хубава рецепта за баница с газирана вода. bouquet

# 1
  • Мнения: 9 991
Tънки кори, вземаш 2 по 2, мажеш с олио, редиш в тавата, ръсиш сирене и така до края. Накрая нарязваш на парчета, заливаш с чаша газирана вода и печеш. Най-хубава баница е това.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 988
Аз си приготвям смес със яйца, сирене и газирана вода. На всеки два листа кори ръся от сместа с решетъчна лъжица, защото така пада и по малко от яйцето и газираната вода. Накрая нарязвам баницата и изсипвам каквото е останало.

# 3
  • Мнения: 2 909
Мерси много  bouquet bouquet bouquet

# 4
  • Мнения: 17
Аз смесвам яйца и сирене, намазвам една кора с разтопено масло, слагам отгоре втора кора, намазвам от сместа яйца и сирене и навивам. Така завитите кори нареждам в тава, намазана с олио, наръсвам отгоре с газирана вода и намазвам с яйце.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
правя тази баница от години и винаги става чудесна - пакет кори 500г., 500мл. газирана вода,  масло или друга мазнина, но с масло е най-вкусно, сирене и 4-5 яйца
 в омазнена тавичка редиш пласт кори, върху тях слагаш по малко масло и сирене, после пак пласт кори, пак масло и сирене и т.н. накрая заливам със сместа от газираната вода и яйцата

# 6
  • Мнения: 14 489
Моята рецепта е почти същата с малка разлика, редя сирене между корите, след това нарязвам на парчета и поливам разрезите с църнато масло, около 1 пак. от 125 г. След това заливам със смес от 4-5 яйца и половин шише газирана вода.

# 7
  • Мнения: 5 513
правя тази баница от години и винаги става чудесна - пакет кори 500г., 500мл. газирана вода,  масло или друга мазнина, но с масло е най-вкусно, сирене и 4-5 яйца
 в омазнена тавичка редиш пласт кори, върху тях слагаш по малко масло и сирене, после пак пласт кори, пак масло и сирене и т.н. накрая заливам със сместа от газираната вода и яйцата

И аз правя тази.Винаги се получава.Слагам в предварително загрята фурна.

# 8
  • Мнения: 22 867
Напоследък правя по тая рецепта, бърза е за правене и става много пухкава и вкусна. Взе да ми омръзва да обяснявам как точно я правя, та ставала толкова хубава. Според мен разковничето е в обръщането на тавата. Peace
Напоследък съвсем опростих процедурата, олиото го слагам в сместа от яйцата и газираната вода, заливам и във фурната, която се е нагряла, докато събера баницата.

Последна редакция: сб, 26 ное 2016, 21:01 от labrex

# 9
  • Мнения: X
Аз я правя с "одрински кори".

Натрошавам сирене и към него добавям 5-6 яйца, докато стане кашичка и 3с.л кисело мляко с кафена лъжичка сода за хляб.
Навивам корите с плънката и ги нареждам в тавичка.
Отгоре слагам мънички бучици масло.
Слагам да се пече.
В чаша слагам малко захар да се разтвори в газирана вода.
Щом се запече баницата и стане златиста с голяма супена лъжица  обливам баницата с газирана вода
и допичам.

# 10
  • Мнения: 5 060
Най-бързата, лесна и вкусна баница, която приготвям е по тази рецепта.
След изпичане я завивам с хавлия за около 15 минутки.


http://svanya.blogspot.bg/2016/02/blog-post_24.html

# 11
  • Мнения: 1 715
По тази, горната рецепта, смесвах всичко в купа. Говоря в минало време, защото на младини имах акумулираща печка. От предната вечер разтварях пакета кори близо до печката, за да изсъхнат и се натрошат лесно. На сутринта масло в тавата натрошавам корите, изливам сместа и разбърквам.
Става като тази, на снимката.
Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл. Нещо не може ли да стане ултра бързо и лесно, не го правя! Grinning

# 12
  • Мнения: 5 250
Честно казано, рядко правя баница с газирана вода (обикновено, като бързам), защото предпочитам млечна.

Един пакет кори за баница би накъсвам на парченца, в купа разбивам 4-5 яйца, прибавям сирене, 1 к. ч олио и накрая, преди да започна да редя баницата добавям 250 гр. газирана вода. На дъното на тавата слагам смес, вземам с черпак от нея, като гледам да няма сирене, поръсвам с част от корите, пак смес и така редуваме, като приключваме със смес. Разклащам леко тавата и пека в предварително загрята фурна. При мен е на 200 градуса за около 40-50 мин. След като извадя опечената баница( независимо коя правя), задължително я обръщам на купички, за да изстине и да не се сплеска.

# 13
  • Мнения: 1 243

Аз слагам и кисело мляко - разбърквам яйца, сирене, олио и кисело мляко, накъсвам корите и редя от корите и яйчената смес, завършвам с кори, разрязвам на парчета и заливам с газираната вода преди да сложа баницата да се пече.

По някаква причина си мисля, че газираната вода заедно с киселото мляко карат баницата да "бухне", но явно съм в грешка като гледам изброените дотук рецепти. Laughing Но сравнително често я правя де и съм доволна от резултата.

# 14
  • Мнения: 984
Рецептата на баба е (и леля):

1 пакет кори
6 яйца
1 кофичка кис. мляко
сирене (може смесено с кашкавал) кой колкото обича
250-300 мл газирана вода
Чисто масло

Всичко (без корите и чистото масло) се разбърква в купа. Взимат се две кори, слага се малко чисто масло, поръсва се от сместа (2-3 лъжици), след това се набират (като хармоника) и се слагат в тавата. И така до изчерпване на корите. Останалата смес се излива отгоре и се пече на 180° до златисто.
Уникално вкусна!

Общи условия

Активация на акаунт