Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 743
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 899
Момичета вие как сте с разтягането на кожата?  Мен днес цял ден ме сърби корема и се мажа... надявам се да не станат стрии, че те са ми голям страх

# 271
  • София
  • Мнения: 1 508
И мен ме насърбява, гледам пъпа ми стои един изпъкнал, предполагам, че там ще е очевидно отпусната кожата.Започвам да се притеснявам,че нямам идея как, при кого ще правя секцио. Вариантите, които си мислих отпадат и пак съм в изходна позиция.

# 272
  • Мнения: 18 552
Кожата ми се разтяга видимо и сърби, но рядко. Стриите са ми последна грижа. Няма нещо, което да ги спре да излязат  Twisted Evil на корема нямам никакви, леко по бедрата, но те са отрпеди, на гърдите много малко.  Simple Smile да грозни са, но няма как, ще излизат, и почти нищо не може да ги махне за съжаление,каквото такова,надявам се да се размина с малко
Мажа с кокона, против стрии, много съм доволна. Simple Smile

# 273
  • Мнения: 152
Аз с предната Б. получих много стрий, за сега още нямам нови..  Grinning За кърмата мисля, че си е до организъм. Родих нормално, а нямах никаква кърма от 2те гърди изцеждах едва 60мл.

# 274
  • Мнения: 899
Оххх вас хваща ли ви притеснението? Мен от няколко дни ме гони параноя,че не съм подготвена, че съм доникъде със списъка, че стаята на бебето е празна и складирана с кашони, че все още нямам чанта подготвена :х като лудите съм и само се притеснявам... не знам кво ме хвана...

# 275
  • Мнения: 153
Благодаря ви, момичета. Звачи ще има да чакам поне 2-3 дни за резултати на стерилна урина, дано не е нещо сериозно. Досега се пазех да не пия антибиотик, но ето че цистита се обади и искам или не, ще си пия. Дано ни се размине на всички ни и да се оправим с тези проклети бактерии Hug

# 276
  • София
  • Мнения: 1 508
Хич не мисля, че не съм подготвена, ама шубето от вчера ме е хванало. Досега все ми се виждаше всичко далечно, нереално, ама след вчерашното ходене на лекар....  От вчера влязох в 7 ми месец, значи може да ме напъне по всяко време, въпреки че е твърде рано. И сега съм на голям кантар, да си сложа ли гел лак или не, ама не защото смятам, че е вредно, а защото няма как да го махна бързо, ако недай боже, се наложи. Laughing

# 277
  • Мнения: 60
Миа, всеки месец си правя гел лак. Ако се наложи да го махнеш, ще отидеш да го отстранвт! Simple Smile

# 278
  • София
  • Мнения: 2 348
 Аз също не съм фен на стерилизацията. Дори когато бебето беше на системи в родилното и го хранеха с изцедената ми кърма, лекарката каза, че измиване на помпата с топла вода и капка веро е достатъчно.
 Също не къпя бебетата с препарати (поне в първите месеци). И нямам проблем да го пусна да лази по пода, дори когато не е минавано с прахосмукачка и парцал от дни. Когато лапа играчки, ги измивам с вода, ако сме навън. Ако сме вкъщи - мия само ако е видимо нацапана или са се полепили прашинки и косми по нея. Не гладя бебешки дрешки (освен ако са достатъчно смачкани, че да имат неприятен вид)  и предпочитам органични препарати за пране. Когато проходят, ходят боси, ако времето позволява ( и ако не сме в тази част на парка, която е пълна със счупени бутилки).
 В общи линии не съм стерилизирала абсолютно нищо, с второто и третото дете, а с първото ползвах помпа и шишета. Тях стерилизирах веднъж на ден, в останалото време измивах след ползване.

 Баби помощници около нас няма (има, но не са помощници, а просто живи и здрави баби Simple Smile ) Понякога ми липсва помощ, но не за децата, а за домакинството. Искам ей така да си се опъна, а някой друг да изчисти и сготви Simple Smile


Katerinaaa, не ме хваща нито притеснение, нито какво да било друго, освен киселини и мързел Simple Smile
 Бархетните пелени служат за всичко  Grinning За постилане на количката, за постилане, ако го слагаш някъде (на дивана например), да си сложиш на рамото, ако връща мляко, като се оригва, да му постелиш под дупето, като го преобуваш. Лятото тензухената пелена може да послужи за комарник на количката или да предпази бебето от директно слънце, без непременно да се крие на плътна сянка. Бархетните пък служат за завивка. Понякога в топло време оставям бебето чисто голо и само му мятам пелената, за да не се шокират околните Simple Smile  Ако миеш дупето на бебето на чешмата, много по-лесно е да се попие с бархетната пелена, от колкото всеки път да се ползва хавлията за баня, която е по-обемиста. )а дупето със все краката е една шепичка Simple Smile

Miss_Bingley, не е вярно това за секциото, лохиите и кърменето. Може да има чисто технически пречки (като да те държат дълго в реанимацията ) което спъва кърменето, но причината не е в самата операция, нито пък има връзка с лохиите, а в правилата на болницата да държат майката и бебето разделени (което никак не е необходимо и желателно, но... Можеш да станеш част от промяната, като си изискваш да ти носят бебето Simple Smile

# 279
  • София
  • Мнения: 1 508
Миа, всеки месец си правя гел лак. Ако се наложи да го махнеш, ще отидеш да го отстранвт! Simple Smile

То лесно се маха, време да има само. Ама вчера пред спешното точно това си мислих: абе, все отлагах махането и сега какво ще правя Laughing

# 280
  • Мнения: 1 825
Оххх вас хваща ли ви притеснението? Мен от няколко дни ме гони параноя,че не съм подготвена, че съм доникъде със списъка, че стаята на бебето е празна и складирана с кашони, че все още нямам чанта подготвена :х като лудите съм и само се притеснявам... не знам кво ме хвана...

Katerinaaa,  чантата за родилното от сега ли ще я подготвяш?

Аз мисля февруари да е подготвя, пък докъто родя колко неща ще извадя и ще прибавя   Laughing

# 281
  • Мнения: 18 552
При мен продължава дискомфорта и бодежите и нещо съвсем се психясах.Дотолкова,че се чудя да тръгвам ли за София.Тук сега няма къде да ме видят.Чудя се какво да правя.Съвсем лека е болката ама не знам.Ше чакан до утре да ме види местната гениколожка.

# 282
  • Мнения: 899
Оххх вас хваща ли ви притеснението? Мен от няколко дни ме гони параноя,че не съм подготвена, че съм доникъде със списъка, че стаята на бебето е празна и складирана с кашони, че все още нямам чанта подготвена :х като лудите съм и само се притеснявам... не знам кво ме хвана...

Katerinaaa,  чантата за родилното от сега ли ще я подготвяш?

Аз мисля февруари да е подготвя, пък докъто родя колко неща ще извадя и ще прибавя   Laughing

Дааа хванаха ме тотално лудите тая седмица... тцтц Неспокойно ми е и постоянно се притеснявам, че не съм готова ... тццц ще гледам до средата на седми да съм подготвила и стаята и чантата. Аз до сега мислех че ще е работа за няколко часа да мина и да взема нещата, пък откакто почнах се рищисах, защото се оказа, че става мнооого бавно и края не се вижда  Laughing ако имах някои да даде разни неща или ми беше второ щеше да е тооолкова по лесно тцтц пък от как почнах пазара се оказа че са супер мн неща и не мога да ги взема от едно място а са ва 5-6 места и като ходих половината неща ги няма дори в големите магазини мн малко зареждат.  И от там дойде параноята щот мислех, че ще мина през 1-2. места и ще взема на всичко пък тооо се оказа, ме почти нищо не взех е съм в начална позиция.  hahaha Joy hahaha hahaha а аз имах намерение да чакам до 8ми 9ти месец... пълен абсурд особено с мойте претенции в качеството на нещата  Embarassed

# 283
  • Мнения: 899
Добро утро!!! Hug абе да ви питам нещо макар и малко да ми е неудобно..  Embarassed вашият бюст пораснал ли е? Нали казват, че през бременността бюста много расте... е моят не е мръднал Embarassed нося си предишните сутиени и единственото е, че вече не се отварят ами са малко по-прилепнали...

# 284
  • Мнения: 1 788
Мис, пиши да ни успокоиш, че всичко е наред при теб.
Катерина, моят бюст се удвои почти. И в първото тримесечие се спука да ме боли. Сега е твърд и болезнен на допир, но иначе не го усещам. Но иначе и аз нося някои сутиени, които преди ми бяха леко големи - стояха празни, а сега са пълни  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт