Пети клас

  • 80 110
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 494
Моята дъщеря и вървят езиците и иска да учи многоооо езици Laughing това беше и една от причините да я преместим в новото училище, където учи английски или италиански  Mr. Green иска езикова гимназия, но коя точно не се знае, искаше френската, но сега с този италиански много се е запалила, та ще видим  Simple Smile
В английската, немската или френската има ли паралелки с втори италиански незнам  Thinking

# 31
  • Мнения: 63
Здравейте! Може ли да помоля някой да ми изпрати паролата за пощата на лични? Благодаря много!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 043
Ще споделя опит с голямата ми дъщеря – сега деветокласничка. Определено и се отдават езиците и ходеше допълнително на английски. От 5-ти клас започна да ми говори, че иска след 7-ми да продължи в езикова, но с език различен от английския. Категорично отказа да е немски, защото в 5 клас по собствено желание се записа на уроци по немски, ходи известно време и каза, че не и харесва. На едно тържество в старото им училище дойде бившия френски посланик, който произнесе реч. Тя беше много впечатлена как звучи езика и твърдо реши да ходи във Френската гимназия, където успя да влезе още на 1-во класиране. . На всичкото отгоре, по нейно желание подредихме паралелките така, че да бъде в паралелка френски с втори език испански, а на английски продължава да ходи извънучилищно. Много и харесва, въпреки че първата година беше яко гърч, защото почна от 0-та. Даже си говорихме после, че ако трябва да избира, пак би избрала ФЕГ.
 
Дребосъчка повече обича математиката. Не е талант, просто и се удава повече. За това и не кандидатства след 4-ти клас в СМГ. Сега е в математическа паралелка на общообразователно училище и е много щастлива. На скоро си говорихме, че иска да продължи и след 7-ми клас с математика – СМГ или НПМГ. Даже тези дни след поредния репортаж за отличното представяне на отбора на СМГ на състезание в Корея, тя ми сподели, че при такива талантливи деца можело да не я приемат в СМГ.

Та ще поживеем и ще видим. Сега задачата им е да учат стабилно, за да нямат пропуски.

# 33
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Да споделя и моя опит.

В периода преди седми клас наблюдавах и се опитвах да определя коя е силната страна на детето в действителност, не само на думи и според моментните настроения. Учителите ми бяха от голяма помощ в това.  Имали сме и разговори за това кой какво работи и какво е нужно, за да го прави ... не настоятелно и натрапчиво, но при всеки удобен момент по малко. Използвах променливите настроения като аргумент защо трябва да се учи стабилно по всичко - да може да избира къде да учи, вместо да чака дали ще го изберат.
В един момент имаше критерий училището да е на пешеходно разстояние от нас.  Mr. Green Е, махна го, когато му казах кои от тях покриват и моите критерии.  Whistling И ако трябваше да избира, пак би избрал сегашното си училище.

Имам късмет, че са при (почти) едни и същи учители, както и с горе-долу еднакви интереси, но различни проявления. Не са изключени изненади, но сигурно ще мина по същия или подобен път, докато стигне до осъзнат избор на желаното училище след седми клас.

# 34
  • Мнения: 839
...  Използвах променливите настроения като аргумент защо трябва да се учи стабилно по всичко - да може да избира къде да учи, вместо да чака дали ще го изберат. ...
Това при моето хлапе важи с пълна сила. Интереси и желания всякакви има на този етап. Даже наскоро ме попита не може ли да работи като археолог и астрофизик едновременно  Crazy Та до седми клас сигурно ще си промени желанието няколко пъти.

# 35
  • Мнения: 11 818
Дъщеря ми твърдо към езиците! megan@, точно и тя така иска мнооого! Simple Smile
Ян@, благодаря за споделеното! И тя иска много френски.. Чудя се дали не е добре да започнем преди 7-ми клас с още един език допълнително освен английския.  Thinking Независимо на каква езикова ще се спрем..

# 36
  • Мнения: 11 890
   Яна, чудесно развитие! Но направо ме удари в сърцето- аз много исках да уча френски, но майка ми беше на друго мнение.По мое време първо определяш къде да кандидатстваш, а след това бяха изпитите, като нямаш право на много места, само на определен брой. Остана си неосъществена мечта, никога по-късно не намерих време, а май вече- и мотив да уча този прекрасен език!

     
защо трябва да се учи стабилно по всичко - да може да избира къде да учи, вместо да чака дали ще го изберат.


jd, ето това повтарям и аз,но някак не стига до детето. Обяснявам му, че положеният труд е залог за по-добър избор- ако се стараеш имаш повече възможности, а не където теб те изберат

Примерът с професиите- моята е много хубава,атрактивна и благодатна. За  мен това е най-добрата професия, като изключим професиите, свързани с изкуство. Но не всичко хубаво е такова за всеки. За детето ми професията е не особено подходяща и едва ли ще се насочи към нея.

Първата професия на баща му е също атрактивна , детето си я иска,но пък е опасна.Освен това се иска здраво учене на математика, детето имаше интерес, справяше се, но в един момент доста занемари  този важен предмет.

Бабите са пенсионирани учителки, като се замисля и това не е чак толкова зле, особено по някои предмети.

От цялостното образование което имам, на първо място слагам средното си образование. В начална и основна степен децата са все още незрели, все още изграждат навици- повечето от тях, особено момчетата. Висшето образование обикновено е тясно специализирано, повечето хора се справят с лекота, защото не е нещо натрапено, а е начин да избереш дисциплини, които си учил в училище с удоволствие или поне подобни на тях.

Но в средното образование се слага истинският фундамент на познанието, формира се мироглед, периодът съвпада и със социалната зрялост. Затова ми се струва, че това е най-същественият избор. За огромно съжаление, кандидатства се един път и толкова.

   

# 37
  • Мнения: 23
Здравейте! Имам проблем - подариха ни почивка през учебно време. Решихме да освободим детето от училище и да се възползваме, но снощи разбрах, че точно тогава ще правят класна работа по математика. Дали да откажем пътуването или да говоря с математичката. Струва ми се е важно да присъства.

# 38
  • Мнения: 10 328
Здравейте! Имам проблем - подариха ни почивка през учебно време. Решихме да освободим детето от училище и да се възползваме, но снощи разбрах, че точно тогава ще правят класна работа по математика. Дали да откажем пътуването или да говоря с математичката. Струва ми се е важно да присъства.


Говори с г-жата да я прави преди или след това. Като са болни децата - по същия начин...

# 39
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
звездица, от Амазон поръчахме пръчка и шал, че тук не намерих никъде.

Може ли линк?

# 40
  • Мнения: 11 818
звездица, от Амазон поръчахме пръчка и шал, че тук не намерих никъде.

Може ли линк?
Мъжа ми ги поръча и не мога в момента да помогна. Но предполагам има много..

# 41
# 42
  • Мнения: 11 818
Имах предвид, че не мога да посоча точно кои е поръчал..

# 43
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Попитах за конкретен линк, защото много трудно се сдобих с магическа пръчка, която ми прилича на голяма пластмасова бъркалка  Joy

# 44
  • Мнения: 11 818
Ще питам и ще пиша, то има и разни светещи..  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт