Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 359
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте,

моля да споделите как стоят нещата с Коледните партита във вашите фирми.

За пръв път ще присъствам на такова в моята работа и съм доста учудена, че го организираме ние сами и сами си поемаме разходите.
Главния организатор е резервирал в ресторант, където най-евтиния вариант за меню - салата, предястие, основно и десерт - минава 60лв., с напитките ще мине 100 ...
Шефовете и HR ще присъстват също, което означава, че се получава нещо като безплатен тийм билдинг. Да спомена, че фирмата е доста голяма.
Поне аз не виждам защо трябва да дам торба пари за да седя на маса с шефове и колеги ...
При вас как е?

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 10:35 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 752
При нас ние избираме заведението и евентуално меню( по това време не се наемат на свободна консумация) и шефа плаща . Каквото иска всеки си поръчва допълнително без ограничения ....Шефа е ларж в това отношение...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 484
   За пръв път чувам за Коледно парти, чиито разноски не са изцяло поети от ръководството на фирмата. newsm78

# 3
  • Мнения: 4 711
И в нашата фирма е сега така. Уж коледно парти, но всеки си плаща и всъщност е вечер с колегите през месец декември  Laughing

В старата, доста голяма, всичко организираше някой от HR отдела, ние само отивахме и... пиехме  Mr. Green. Понеже винаги бяха в някакви заведения тип бар или дискотека, след 22 часа. Май така се сближавахме най-добре  Joy

# 4
  • Мнения: 5 060
Зависи от фирмата.
Чудесно би било, ако покрият разхода за коледното парти, но е факт, че има такива, които предпочитат да дадат бонус на служителите за сметка на горното.
Има и такива, които нито покриват разхода, нито пък дават бонуси.
И такива естествено, които покриват и двете.

# 5
  • Мнения: 8 422
   И в нашата фирма персонала си организира "банкета", избира ресторант, меню и си плаща куверта / тази година е 20лв./. Персонала е около 50 човека /50*20лв=1000лв.  Tired/
  Съгласна съм, че не е нормална ситуацията, но я има. Шефове- разни. #Crazy

п.п. Ако присъстват шефовете- си плащат техните куверти.

# 6
  • Мнения: 53 921
Нищо не плащаме ние.
И в предната фирма беше така.
Дори и хотел, ако не е в същия град партито, се поема от фирмата.

# 7
  • Мнения: 530
Нямаме и коледни бонуси ...
Точно това ми е чуденката - защо да се изръсим с толкова пари на фона на наближаващите празници?
Ако не отида ще съм почти единствена ...
Да не говорим, че трябва и някоя нова дрешка, фризьор ....

# 8
  • Мнения: 4 711
И при нас няма бонуси. А и при нас гледам активността не е на 100%, знаят ме, че не ходя с тях и не се чувствам длъжна да ходя. Но нещата хич не са толкова официални, с куверти. Дори гледам сега търсят заведение тип пицария, че да е по-задушевна атмосфера и не искат някакво лъскаво и скъпо.

# 9
  • Мнения: 2 643
При нас фирмата поема всичко , 100-110 човека сме някъде.не всички идват  , но поне 80% ще присъстват

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 4 715
При нас беше различно през годините.

Две години правихме големи банкети заедно с големите ни клиенти + някои други гости. Всичко се поемаше от фирмата + хотела на колегите от другите градове.
После нещата се промениха...Няколко поредни години си организирахме ние партита и ние си ги плащахме /по около 25-30лв куверта/, колегите от провинцията не идваха съответно.
Сега от 2 години пак шефа плаща + хотела на колегите. Тази година също.  Peace

Коледни бонуси не получаваме.

# 11
  • Мнения: 4
Всичко поема боса, което по някакъв начин гради морал Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 643
ние "уж"ще имаме коледен бонус , но докато не видя по сметката , не смея да се радвам

# 13
  • София
  • Мнения: 15 884
Фирмата поема всички разноски - 2 дни в хотел в провинцията, транспорт и менюто през цялото време.
От 2 -3 г. е така, преди беше в софийски ресторант - пак се поемаше от фирмата.
Коледен бонус рядко има и не е в размер на цяла заплата.

# 14
  • Мнения: 53 921
И ние имаме бонуси.

Общи условия

Активация на акаунт