Отговори
  • Мнения: 27
Не знам дали има подобна тема?!От доста време съм на кръстопът,ще ми бъде интересно,ако споделите интересни истории за смелостта да се промениш,или да теглиш чертата на всичко-лесно ли ви беше и колко време ви отнема да взимате важни решения?

# 1
  • Мнения: 13 071
Предполагам за любовен проблем става въпрос? А може би бъркам. Аз взех най-трудното решение в живота си(а именно да напусна голямата си тръпка) за една нощ. Към днешна дата имам чуден мъж и прекрасна принцеса,които са целият ми свят и ги обичам безкрайно,но понякога мисля дали онова решение не беше прибързано.

# 2
  • Мнения: 12 473
Промених се след като се разделих.
А се разделих, защото така трябваше.
Иначе нямаше да се променя.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 198
Разделям се бързо и безчувствено с неправилните хора.
С времето още по - лесно става.
Край- край и напред.

# 4
  • Мнения: 24 467
Не знам дали има подобна тема?!От доста време съм на кръстопът,ще ми бъде интересно,ако споделите интересни истории за смелостта да се промениш,или да теглиш чертата на всичко-лесно ли ви беше и колко време ви отнема да взимате важни решения?

Не е въпрос на смелост, а на себепознаване, порастване и поемане на отговорност поне за личния си живот.
На възрастен човек не следва да му е трудно да се раздели с лоши навици, вредни за него хора и позиции, ако е станал навреме самостоятелен, знае кой е и какво иска.

# 5
  • Мнения: 5 875
Не е смелост да се разделиш с някого. Въпрос на самосъхранение е. Аз винаги съм била убедена, че ако аз съм доволна и другите около мен ще са доволни. И затова предимно мисля за себе си- на мен какво ми харесва, аз как се чувствам. То е ясно, че трябва да даваш на другите от себе си. Но аз трябва да имам, за да го раздам. Затова гледам да имам.
А що се отнася до промяната- променяме се, защото се движим, защото живеем, защото всеки ден е различен и изисква гъвкавост.  Който не се променя е глупак.

# 6
  • Мнения: 6 338
Зависи с какъв човек ще се разделяш.
Аз съм на мнението на Excuse me. Judy ми е много категорична, определено не мога като нея. Различни сме хората все пак. Grinning Peace

# 7
  • Мнения: 736
Ммм, промени ме една раздяла с човек, които се държеше отвратително с мен, а аз го обичах много.. след време разбрах за паралелна връзка и тогава коренно си промених мисленето за мъжете и може би тогава осъзнах какво точно искам от тях, също разбрах, че понякога колкото и да търсиш и вярваш в доброто отсреща то просто го няма, е пак подхождам наивно но явно всичко става по-бавно при мен.

# 8
  • Мнения: 24 467
Зависи с какъв човек ще се разделяш.
Аз съм на мнението на Excuse me. Judy ми е много категорична, определено не мога като нея. Различни сме хората все пак. Grinning Peace


По- скоро зависи ти какъв човек си. Sunglasses
Разбира се, че съм категорична. Говоря за себе си, все пак.
За да може човек лесно да се справя с нуждите си, както писах вече е необходимо да отговаря на няколко съществени условия. Болшинството хора не отговарят. Затова им е трудно.
Самоувреждащото поведение е често срещано сред хората. Причини си има, но не ми се разискват подробно тук. Най- общо само ще белязна, че се коренят в домашното възпитание от най-ранна възраст. И днес много деца биват лишени от възможността да правят лични избори и да носят последиците от тях, в съответствие с възрастта им. В последствие те се превръщат в инертни хора, които разчитат на околните и на случая да им оправят битието. А това, разбира се, няма как да се случи. Логична и тъжна последица. Но за сметка на това пък често срещана.
А то си има подходяща възраст за всяко нещо. Когато се закъснее или подрани, често оправията е доста сложна, а понякога изобщо я няма. Но първо се иска човек да е честен към себе си и да види сам личните си проблеми. Да се опознае сам, да разбере кои неща са му ценни, да си набележи личните цели и да си реши сам как да ги постига. Както и да работи според плана. Такъв човек няма да се куми дали да се раздели с нещо, което е наясно, че не му харесва, че не е за него и го дърпа назад. Ни от смелост се нуждае, ни от чужди съвети. Но се иска или късмет да е имал в домашното възпитание или сам да поработи върху себе си.
Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам дали има подобна тема?!От доста време съм на кръстопът,ще ми бъде интересно,ако споделите интересни истории за смелостта да се промениш,или да теглиш чертата на всичко-лесно ли ви беше и колко време ви отнема да взимате важни решения?
Защо да се променя, за да харесам този срещу мен ли или да му се харесам? newsm78
По- скоро, трябва да се научиш да казваш " не", когато го чувстваш така и неправилните хора сами ще се разделят с теб.

# 10
  • Мнения: 12 473
Аз съм напълно съгласна с Джуди.
И минах през това по болезнения начин.
Но пък си струваше.

# 11
  • Мнения: 2 013
"Какво ви е накарало да се разделите с неправилните хора?"

Когато човек си даде сметка, че разполага с ограничено време на тази земя, е много лесно просто да се раздели с неправилните хора. Трудно - не трудно. Ако агонията е неизбежна, както и краят, то по-добре да се действа в момента, в който осъзнаеш ситуацията, от колкото да чакаш и очакваш чудеса, като в същото време губиш ценно време, през което ще можеш да изградиш нова връзка, нова кариера и т.н.

Скоро осъзнах, че точно такъв начин на мислене имам. Някои мои приятелки са ме питали - ама как си се решила, ама те много бързо са се развили при теб нещата.

Трудно е, лесно в житова няма - да сменяш професията, да смениш съпруга, да започнеш свое начинание, но наистина ние сме господари на своя живот и до колкото е в моите сили и възможности винаги съм променяла ситуацията, в която се намирам и която не ми харесва. Но изисква много, много по-големи усилия и много по-голяма енергия, отколкото да си седиш в измисления свят и да се само-заблуждаваш за себе си и хората около теб.

Излиза, че моят основен двигател е грубо казано "нямам излишно време за губене".

# 12
  • Мнения: 2 494
Трудно взимам важни решения. Отнема ми страшно много време. Обмислям всички положителни и отрицателни аспекти и тогава решавам дали си струва.
С хората е различно. Понякога се разделям с тях бързо, друг път - не чак толкова. Зависи от много неща. Установих(макар и по трудния начин), че не е хубаво да живея в миналото, че някои мигове е по - добре да останат само спомени, че няма как да се повторят. Някак свикваш с тази мисъл и продължаваш напред. Хората търпим развитие и нищо не е същото.
От друга страна съм и страшно непостоянна. Не само за отношения с хора ами и за ситуации и за всичко - мога да търпя много време, да правя жертви, да се съобразявам, да се старая и в един момент просто да ми стане безразлично. Случвало ми се е доста пъти. Понякога дори няма явна причина просто усещам как съм се изморила, как не виждам смисъл и как вече ми е все тая. Не е хубаво ама ...

# 13
  • Мнения: 14 654
Не виждам връзка между това да се променя коренно и да се разделя с някой вреден човек. Коренна промяна не е възможна, изобщо не вярвам в това. Развитие да, но всеки се държи като себе си, не като комшията.
Разделям се, когато видя, че общуването ми носи само нерви и стрес и все по-малко или направо никакви приятни емоции. Най-скорошната ми раздяла е с приятел - веднъж завинаги, защото втори шанс не давам.

# 14
  • Мнения: 6 338
Зависи с какъв човек ще се разделяш.
Аз съм на мнението на Excuse me. Judy ми е много категорична, определено не мога като нея. Различни сме хората все пак. Grinning Peace


По- скоро зависи ти какъв човек си. Sunglasses
Разбира се, че съм категорична. Говоря за себе си, все пак.
... Самоувреждащото поведение е често срещано сред хората. Причини си има, но не ми се разискват подробно тук. ...
Но първо се иска човек да е честен към себе си и да види сам личните си проблеми. Да се опознае сам, да разбере кои неща са му ценни, да си набележи личните цели и да си реши сам как да ги постига. Както и да работи според плана. Такъв човек няма да се куми дали да се раздели с нещо, което е наясно, че не му харесва, че не е за него и го дърпа назад. ...
Peace

Аз какъв човек съм - ами не се разделям лесно с хора.  Laughing Пробвам и опитвам и пак, и пак (тъпо и упорито  Mr. Green) и накрая се разделям, но все пак ми е криво. Явно аз се променям, другите също. Но не обичам промените - явен недостатък.  Mr. Green Така че, не бъдете като мен.   Laughing
Пък понеже гледам сте писали и за ситуации - виж там съм друга. Не мога да търпя, измислям няколко изхода, гласувам за най-добрия (уж Wink ) и действам. Наистина няма време за губене. Grinning

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 09:23 от ina.ina

Общи условия

Активация на акаунт