Първокласници 2016/2017 - тема 5

  • 55 705
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 909
Вече има резултати от Салабашев за няколко града. Най-отдолу на линка
http://forum.alekdimitrov.com/index.php/topic,60363.0/all.html
Останалите утре или в четвъртък предполагам.

# 46
  • Мнения: X
Честито на именяците, моряците и банкерите!

Сиси  bouquet

Първа задача на Салабашев много я мислих дали изобщо има логика на верижка, а тя била без логика. Само да напишат числата. Като цяло лесни задачи. Очаквах по завързани.

Дъщеря ми е от няколко седмици с гадна задна хрема. Много ме дразни. В началото и пулмикорт правихме.

Росита, а вашите дечковци по старата програма ли продължават да карат буквите или минаха по новата след някоя буква? До кои числа сте?

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
Резултатите от Салабашев за Варна - след 13 дек  Whistling

# 48
  • Мнения: 4 246
И аз ги гледах задачите на Салабашев. Първата задача им се стори много интуитивна на децата. Може би, защото нямаше кой знае какво правило. Синът ми не успя да реши 8-ма, а аз измислих някакво много сложно правило. Дъщеря ми я реши точно за 10 секунди.  И ние сме болни.

# 49
  • Мнения: 1 705
Показах я на детето, веднага реши тази първа задача, а аз цял следобед мисля сложни схеми на редичка, срам, срам  Embarassed

# 50
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Гол запис  Embarassed
Няма с какво да се похваля или оплача  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 9 557

Росита, а вашите дечковци по старата програма ли продължават да карат буквите или минаха по новата след някоя буква? До кои числа сте?

Bliss, по старата система си карат, но мен това не ме притеснява. По математика смятат - събиране и изваждане до 20 с преминаване на 10. Решават в момента много словесни задачи с по 2-3 действия.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Интересни ми се струват задачите от "Салабашев", ще ги разпечатам, да видя дали Филип ще ги реши. Party

# 53
  • Кърджали
  • Мнения: 10 244
Да не изгубя темата, та се записвам.
За да не е само спам, изтеглих задачите от Салабашев и ги показах на щерката. Някои задачи ги реши с лекота, на други - след като и казах какво трябва да прави, а някои изобщо не успя да реши. На едната 1 час и обяснявах какво трябва да прави, и все не го разбираше... Накрая щеше да се разреве заради това, че не разбира...
Напоследък и бях отпуснала края, защото е много натоварена и има малко свободно време, което предпочитах да си почива. А и в училище я хвалят  как се справя. Но май някъде ще вмъкнем малко занимания. Че тя нещо заряза и четенето, а преди преди лягане задължително си четеше-

# 54
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодарности за линковете на всички  Hug
Оплаквания нямам от първокласничката,но много препускат в материала  Tired
Вече са на Ф и десетици в училище...
Блис, Hug
Стрелчета огън си имаме  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 4 872
 Моят пък вчера се прибра със забележка. Има едно момче в класа, с което са заедно от яслата и до тази година бяха най-добри приятели. Сега обаче, интересите им някак се разминаха и вече не се спогаждат. Преди бяха винаги комбина в белите, но моят  стана по-кротък и разумен, опитва се да страни от него и да се забавлява с други деца от класа . Това обаче не се харесва на приятелчето , което рязко промени отношението си и  започна да го обижда с най-различни грозни думи и словосъчетания , да го удря, да му хвърля храната в коша и т.н.  На моят  му писнало и напук на моите съвети да не влиза в конфликти, взел че го ударил  Sad  И хоп - забележката е налице  ooooh!

# 56
  • Мнения: 909
Аз пък да се похваля с отличното представяне на 2 деца от класа ни на Салабашев, едното е моето  Grinning

# 57
  • Мнения: X
Браво!

Моето диване ще ходи в събота на КМС, след като не успяхме да отиде на Салабашев. Но е далеч по-развълнувана заради състезанието по плуване на което ще се явява на 18-ти Mr. Green

И от снощи е с горно апаратче на зъбите. Голям ентусиазъм е да го носи. Пък да видим до кога.

# 58
  • Мнения: 395
AsitaNew - честито, браво на децата.
За Салабашев в Пловдив е имало съвсем слаб интерес - само 40 деца са участвали  Rolling Eyes . Миналата зима ходихме на първото ни състезание по математика за ПГ - ами имаше над 200 деца, ама пък беше безплатно и училището се намираше в широк център, а сегашното беше на края на града и е платено.

Видях задачите - дъщеря ми не е решавала единствено задачи от типа на 7 и 8, с другите нямаме проблеми. Но въпреки това ще й ги разпечатам за вкъщи. За коледното не знам дали ще участва, защото може и да пътуваме извън града, на Салабашев пък имаше участие в концерт на танцовата група. В крайна сметка може да отидем на пролетните - Великденското и Кенгуруто.

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 14:55 от Mishe333

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз пък да се похваля с отличното представяне на 2 деца от класа ни на Салабашев, едното е моето  Grinning


Бравоооооооооооо!

За Пловдив резултати за Салабашев има ли излезнали?

Общи условия

Активация на акаунт