Лещи за очи - 6

  • 97 306
  • 763
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Явно просто не са ми толкова чувствителни очите, но не съм имала проблеми с лещи никога - проблеми като зачервени очи, усещане в окото, пясък, дращене и т.н. просто никога не съм имала освен в случаите когато лещите са стари и знам, че трябва да ги сменя, но се е оправяло веднага със смяната. Съответно при липса на проблеми и не ми е минавало през ум даже, че имат обратна страна...

# 301
  • Varna
  • Мнения: 242
Преди малко си изкарах акъла.. Cry Слагам си аз днес лещите около 12ч. и по едно време къъм 16.30 дясното око взе много да ме дразни.Помислих си,че е защото съм пред компютара и ми съхне окото,ама пък само едното ли ?!  Thinking Свалям я аз лещата и какво да видя... Shocked една част от лещата я няма. #Crazy Гледам,гледам а то се оказа,че се е прегънал единия край,защото съм я сложил на обратно.Обърнах я и от правилната страна изглежда нормално ама за по-сигурно ги свалих и ги прибрах в контейнера...утре ще видим как е  Praynig. Дали се е повредила лещата и трябва да ч хвърля ? Просто не мога да видя коя страна е правилната и тъпото ми око започва да дразни чак след няколко часа.Като се замисля като слагах лещата имаше въздух под нея и трябваше да я натисна за да излезе и да се намести.Дали това че влиза въздух е признак,че е наобратно ?  Thinking

# 302
  • София
  • Мнения: 6 219
Скъсала ли се е? Ако се е скъсала е за хвърляне.

# 303
  • Varna
  • Мнения: 242
Не,това си помислих първоначално...леко се е прегънала в единия край,но като я обърнах беше в нормална форма.

# 304
  • Popovo
  • Мнения: 1 629
Преди малко си изкарах акъла.. Cry Слагам си аз днес лещите около 12ч. и по едно време къъм 16.30 дясното око взе много да ме дразни.Помислих си,че е защото съм пред компютара и ми съхне окото,ама пък само едното ли ?!  Thinking Свалям я аз лещата и какво да видя... Shocked една част от лещата я няма. #Crazy Гледам,гледам а то се оказа,че се е прегънал единия край,защото съм я сложил на обратно.Обърнах я и от правилната страна изглежда нормално ама за по-сигурно ги свалих и ги прибрах в контейнера...утре ще видим как е  Praynig. Дали се е повредила лещата и трябва да ч хвърля ? Просто не мога да видя коя страна е правилната и тъпото ми око започва да дразни чак след няколко часа.Като се замисля като слагах лещата имаше въздух под нея и трябваше да я натисна за да излезе и да се намести.Дали това че влиза въздух е признак,че е наобратно ?  Thinking

Здравей ivo98. Нося лещи от 25 г.Ти как проверяваш дали лещата е в правилна позиция?Опитвал ли си така:хващаш лещата с палец и показалец и се опитай да доближиш двата върха/не да я прегъваш грубо обаче/. Ако двата края на лещата се доближават, не е проблем и да се допрат, значи е правилната страна, не сочат ли изобщо един към друг, значи са наобратно.Дано ме разбра. Hug

# 305
  • Varna
  • Мнения: 242
Да,благодаря ти ! Проблемът е,че и от двете страни лещата ми залепва за пръста и не мога да видя ръбчетата. :/

# 306
  • Popovo
  • Мнения: 1 629
Да,благодаря ти ! Проблемът е,че и от двете страни лещата ми залепва за пръста и не мога да видя ръбчетата. :/

Искаш да кажеш, че когато пробваш по този начин, резултатът е еднакъв и от двете страни, така ли?
Никога не ми се е случвало през тези години.Странно. Thinking

# 307
  • Varna
  • Мнения: 242
Днес се пробвам с дясната леща,но всеки път влиза въздух под нея и като мигна и пада,а след доста падания като я сложа ми дразни окото.Свалих я,почистих я с разтвора и пак отново като я сложа влиза въздух и пада.Последния път я сложих,май излезе въздуха и започна едно яко щипане и окото ми стана много червено и едвам го отворих за да я извадя. Cry Може би съм прекалил с разтвора или ? По-късно ще пробвам пак,но ако пак е така ще трябва да си взема нови...нали ? А тези съм ги носил само няколко дни...

# 308
  • Popovo
  • Мнения: 1 629
Днес се пробвам с дясната леща,но всеки път влиза въздух под нея и като мигна и пада,а след доста падания като я сложа ми дразни окото.Свалих я,почистих я с разтвора и пак отново като я сложа влиза въздух и пада.Последния път я сложих,май излезе въздуха и започна едно яко щипане и окото ми стана много червено и едвам го отворих за да я извадя. Cry Може би съм прекалил с разтвора или ? По-късно ще пробвам пак,но ако пак е така ще трябва да си взема нови...нали ? А тези съм ги носил само няколко дни...

Писах ти на лични. Peace

# 309
  • Varna
  • Мнения: 242
Така...пак сложих лещите.Лявото око отново без проблем,но дясното много ми люти,пари и сълзи.За боклука са нали ?

# 310
  • Varna
  • Мнения: 242
Направих една от най-големите глупости при носенето на лещи...сложих лявата леща на дясното око.Това беше единствения начин да разбера дали е от лещата или от окото.Ами от лещата е,като сложих лявата паренето рязко намаля и изобщо не усещах лещата в окото ми.Жалко е,че ги носих само 4-5 дни,но ще ги хвърля направо и двете за да не се бъркам като взема новите.Чудя се да сменя ли разтвора,в момента съм с РеНу,добър ли е ?

# 311
  • Мнения: 135
Чел съм на множество места, че на някои хора им люти от разтвора Renu. Аз използвам BioTrue на същата компания, от който съм на 100% доволен. За моите очи е прекрасен този разтвор, а и е най-реномирания в цял свят. Не допускай лещата да пада върху пода/мивката! Трябва и да се научиш да различаваш обратната и правилната страна на лещата, за да няма такива конфузни ситуации. В началото и на мен ми беше трудно, но се вглеждах достатъчно и ги различих. Сега, за да не правя това упражнение всеки ден, поставям лещата в контейнерчето след изчистването ѝ така, както съм я свалил от окото. Simple Smile

Относно твоята леща, вероятно си я повредил по някакъв начин.

# 312
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Не виждам причина да хвърляш и двете лещи, щом едната си е ОК.
От разтворите аз харесвам Oftyll Monogreen:



# 313
  • Varna
  • Мнения: 242
Преди малко за последно реших да пробвам да сложа дясната леща без резултат.Слагам я в окото,мигам и тя пада и така няколко пъти.С другата се намества от първият път.Ядосах се и поръчах 6 бройки(Биофинити) и разтвор 360мл РеНу от leshtibg.Дано всичко с тях е наред Praynig

# 314
  • Мнения: 80
Здравейте , дъщеря ми досега не е носила лещи но иска да опита . Има различен диоптър на двете очи -2,75 и -1,5 . https://www.lensmarket.bg/top-offerti/biofinity-promo-oferta
разглеждах тази оферта дали са хубави този модел лещи и кой разтвор бихте ми препоръчали. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт