Лещи за очи - 6

  • 97 426
  • 763
  •   1
Отговори
# 420
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
А защо е толкова важно очите да са свтли?

# 421
  • Мнения: 1 141
Ползвам с контур https://www.lensmarket.bg/new-fabula-2-leshti и съм много доволна .С диоптър са ,сменям ги на  6 месеца


С какво ги чистите тези лещи? Cyclean no rub го няма на пазара. Период "от 3 до 6 месеца" носене е твърде неопределен. Все пак тези лещи се носят максимум 3 или 6 месеца? Защото за мен това са различни неща. Simple Smile

# 422
  • Мнения: 6 160
Ползвам с контур https://www.lensmarket.bg/new-fabula-2-leshti и съм много доволна .С диоптър са ,сменям ги на  6 месеца


С какво ги чистите тези лещи? Cyclean no rub го няма на пазара. Период "от 3 до 6 месеца" носене е твърде неопределен. Все пак тези лещи се носят максимум 3 или 6 месеца? Защото за мен това са различни неща. Simple Smile
Чистя ги с разтвор за меки контактни лещи от аптеката .На 6 месеца ги подменям .От години все от тях вземам.С кафяви очи съм,а тези лещи ми придават страхотен желан цвят.

# 423
  • Мнения: 60
Цитат на: elpi
link=topic=955493.msg36694489#msg36694489 date=1525804738
Ползвам с контур https://www.lensmarket.bg/new-fabula-2-leshti и съм много доволна .С диоптър са ,сменям ги на  6 месеца


С какво ги чистите тези лещи? Cyclean no rub го няма на пазара. Период "от 3 до 6 месеца" носене е твърде неопределен. Все пак тези лещи се носят максимум 3 или 6 месеца? Защото за мен това са различни неща. Simple Smile
Чистя ги с разтвор за меки контактни лещи от аптеката .На 6 месеца ги подменям .От години все от тях вземам.С кафяви очи съм,а тези лещи ми придават страхотен желан цвят.

Може ли снимка как стоят лещите на окото?

# 424
  • Мнения: 6 160
Не мога да качвам  Blush

# 425
  • Мнения: 12
Здравейте,
Аз съм с лещи на Alkon - Air optix aqua, и разтвор opti free. Като цяло съм доволна, но едното око го усещам сухо и виждам мъгливо, а на другото  не я усещам. Като поразмърдам лещата се оправя, но после пак същото.
Според вас дали е от лещите и бихте ли ми препоръчали други.

# 426
  • София
  • Мнения: 6 219
Може да е проблем с очите - случвало ми се е и се оказа, че на едното око има вероятност да развивам някакъв тип херпес вирус.

# 427
  • Мнения: 1 141
Здравейте,
Аз съм с лещи на Alkon - Air optix aqua, и разтвор opti free. Като цяло съм доволна, но едното око го усещам сухо и виждам мъгливо, а на другото  не я усещам. Като поразмърдам лещата се оправя, но после пак същото.
Според вас дали е от лещите и бихте ли ми препоръчали други.

Не е от лещите. Преминете за кратко време на еднодневни и ги носете по-кратко време. Добре почистете Алконските лещи с пероксиден разтвор. Малко са дебели и при по-невнимателно боравене е възможно леко одраскване на роговицата и сухота в окото, което предизвиква дразнене. Като се сетите, на 6 месеца си вземайте хранит. добавки с лутеин, според мен са много полезни за носещите контактни лещи. И аз понякога се дразня от дебелината на Air optix aqua, но като погледна, пак съм си купила от тях. Simple Smile

# 428
  • Мнения: 60

Жалко... чудя се какви цветни да си взема защото преди години съм носила и бяха като боядисани.Супер нереални а при други едва се забелязва промяната

# 429
  • Мнения: 479
Здравейте! Трябва ли околоочния ми крем да е специално за хора носещи лещи или не? Понеже докато си търсех околоочен и видях, че имаше продукти, които в описанието им пише, че са подходящи за хора, които носят лещи, а на други не пишеше такова нещо.

# 430
  • Мнения: 22 785
Здравейте, пак аз с въпрос.
Женя бе така добра да ми предостави мостри на еднодневни лещи с диоптър.Това са първите лещи , които пробвам досега.
Ще ги ползвам спорадично- няколко пъти седмично.
И сега какво ме притеснява:
- много трудно ги слагам.Отварям окото, не ме е страх да пипна с пръста с лещата, но тя се обръща и залепва на пръста ми наобратно.И тази мъка продължава 10мин поне.Слагам капки в окото, връщам лещата в разтвора, мислейки че е суха.Така успях да скъсам две от кутията.За няколко часа носене много ги усещам, замъглява ми се окото, усещам сякаш имам прах в очите
- веднага след поставянето лещите започват да ме дразнят, сякаш са ми пресъхнали очите.Слагам капки, но сухотата и дразнението остават.На какво може да се дължи?
- За носене 2-3 пъти седмично на лещи какво бихте ми препоръчали, еднодневни или месечни?
Благодаря!
Ето тези пробвах:

# 431
  • София
  • Мнения: 6 219
Очите трябва да свикнат с чуждото тяло. Това не става изведнъж. По принцип привикването става постепенно като всеки ден се слагат и времето за носене се увеличава.
Нормално е в началото да не се получават нещата със слагането. Тренирай!

# 432
  • Мнения: 516
Еднодневните лещи са крайно неподходящи за първо носене,те са много тънки,особено Dailies са и много гъвкави,определено се слагат трудно,ако нямаш опит.Почва се с най-глупавите лещи,т.е с Bauch&Lomb,едномесечни(purevision 1) или с тримесечните им.Те са твърди,не се гънат и много по-лесно се поставят.Вярно,не са много качествени според мен,но на втория месец,след като свикнеш,ще ги смениш! Simple Smile

# 433
  • Мнения: 516
Еднодневните лещи са крайно неподходящи за първо носене,те са много тънки,особено Dailies са и много гъвкави,определено се слагат трудно,ако нямаш опит.Почва се с най-глупавите лещи,т.е с Bauch&Lomb,едномесечни(purevision 1) или с тримесечните им.Те са твърди,не се гънат и много по-лесно се поставят.Вярно,не са много качествени според мен,но на втория месец,след като свикнеш,ще ги смениш! Simple Smile

# 434
  • Мнения: 12
 Здравейте отново!
Бихте ли споделили как си почиствате лещите?
Аз ги "търкам" преди всяко слагане и се чудя дали е правилно.

Общи условия

Активация на акаунт