Лещи за очи - 6

  • 97 415
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 6 219
Ама не си търкайте очите докато сте с лещи. Ако има раздразнение трябва да махнете лещата и след това пак да я сложите, без да търкате и да си пипате изобщо очите.

# 511
  • Мнения: 86
От десетина години нося лещи и не повече от 10 пъти ми се е случвало лещата да отиде зад клепача. Винаги съм успявала да я изкарам за минути и не съм имала проблем, но до днес. Пак ми се случи и с обичайното премигване и раздвижване не успях да я изкарам. Продължих с накапване, с вода, с търкане на окото, абе всякакви неагресивни и по-агресивни методи. В крайна сметка, около 4 часа по късно отидох при очния, който след обстоен преглед и ровичкане в окото каза, че леща няма и вероятно е остатъчно раздразнение. 12 часа по-късно още ме дразни зверски, мигам, дърпам клепач, капя изкуствени сълзи и не минава а когато окото ми поизсъхне става непоносимо. На някой случвало ли му се чак такова чудо? Филмирам се, че лещата е още “там някъде” Sad
На мен ми се е случвало, после с дни окото ми беше червено и ме дразнеше.
Научих се, ако не си извадя лещата, веднага да си сложа и другата в окото, след това излизат и двете.
Почти десет години съм с лещи, ползвах biomedics 55 premier asphere, сега съм с biofinity и съм много доволна.

# 512
  • Мнения: 14
Здравейте!
Искам да ви попитам, флаконите в които се съхраняват новите лещи, с какво са пълни - разтвора на съответната фирма или друго?
Благодаря.

# 513
  • Мнения: 86
Здравейте!
Искам да ви попитам, флаконите в които се съхраняват новите лещи, с какво са пълни - разтвора на съответната фирма или друго?
Благодаря.

Моят разтвор сега е на Opti-Free .Използвала съм и на Renu, нямам представа на коя фирма са, обаче лещите ми се съхраняват отлично.

# 514
  • Мнения: 14
Имах предвид неотворените лещи. В кутийките в които ги купуваме,  с разтвор на фирмата ли е пълно или с друго? Ако е така да го търся, защото ми допада.

# 515
  • Мнения: 7 561
Специален разтвор за съхранение е. Не е като тези в бутилките, които продават за ежедневна употреба.

# 516
  • Мнения: 14
Специален разтвор за съхранение е. Не е като тези в бутилките, които продават за ежедневна употреба.

Жалко.
Благодаря за информацията Hands Plus1

# 517
  • Мнения: 6 549
Лятото си взех тези еднодневни лещи за проба, заедно с разтвор на тази марка. Еми - доволна съм. Не съм се заглеждала прекалено по съдържание и материал, но не съм получавала раздразнение. Сега като си направя една по-дългосрочна сметка и май ще поръчвам от този сайт - ще накупя лещи за по-дълъг период + разтвори, което ще ми оправдае и разходите по доставка и пак ще ми излезе по-изгодно.
https://www.visiondirect.co.uk/everclear-adm
Някой друг ползвал ли ги е?

# 518
  • София
  • Мнения: 1 082
Здравейте,
аз съм на 47 години и съм носила само лещи м/у 15 и 30 годишна възраст.
Няколко пъти правя опит отново да сложа, но никак не ми е комфортно, сухи ми седят. Реших, че е от Егн-то и приключих с темата.
Да Ви попитам обаче, кой модел е най-близо до тези, които се правеха на Клокотница? Склонна съм на още един опит.

# 519
  • Мнения: 22 784
Здравейте,
аз съм на 47 години и съм носила само лещи м/у 15 и 30 годишна възраст.
Няколко пъти правя опит отново да сложа, но никак не ми е комфортно, сухи ми седят. Реших, че е от Егн-то и приключих с темата.
Да Ви попитам обаче, кой модел е най-близо до тези, които се правеха на Клокотница? Склонна съм на още един опит.
За 6м смених 3 вида лещи заради дискомфорт, описан от Вас.Сега съм в Биофинити 55 и съм много доволна.Но моето око е сухо и трябва да си капя капки ежедневно- изкуствени сълзи.Иначе винаги ми се появява сухота и дразнене в очите от кои да е лещи.

# 520
  • Мнения: 255
Здравейте,
аз съм на 47 години и съм носила само лещи м/у 15 и 30 годишна възраст.
Няколко пъти правя опит отново да сложа, но никак не ми е комфортно, сухи ми седят. Реших, че е от Егн-то и приключих с темата.
Да Ви попитам обаче, кой модел е най-близо до тези, които се правеха на Клокотница? Склонна съм на още един опит.

Аз продължавам да нося лещите от Клокотница. Последния път бях разочарована от прегледа. Лекарката беше една отегчена сякаш. Не знам дали това е било моментно състояние или вече и е омръзнала работата. Преди това не беше така. Ползвам много години тези лещи. При всяка смяна преглеждат очите.
Как си купувате лещи, избирате си марка, ако се чувствате комфортно си ги носите? Ходите ли на контролни прегледи и какво конкретно искате да проверят?

# 521
  • София
  • Мнения: 1 082
Благодаря, че сте ми отговорили.
Тази сухота може да е от модела лещи, има безброй, не мога да пробвам всички.
Трябва да отида на преглед, вярно е.
Няма да нося лещи обаче, ако трябва да си слагам капки.
А откъде купувате лещите от Клокотница, там не е ли кръвен център? Меки?

# 522
  • Мнения: 255
Благодаря, че сте ми отговорили.
Тази сухота може да е от модела лещи, има безброй, не мога да пробвам всички.
Трябва да отида на преглед, вярно е.
Няма да нося лещи обаче, ако трябва да си слагам капки.
А откъде купувате лещите от Клокотница, там не е ли кръвен център? Меки?

Аз ги купувам от Клокотница. На същото място си е от много години. Кръвния център е малко преди  очната клиника.

 http://www.eyeopticsbg.com/bg

# 523
  • Мнения: 7 561

Няма да нося лещи обаче, ако трябва да си слагам капки.

Това би било огромна грешка. При носенето на абсолютно всички видове контактни лещи трябва да се слагат овлажняващи капки тип изкуствена сълза.

# 524
  • Мнения: 10 201
Да Ви попитам обаче, кой модел е най-близо до тези, които се правеха на Клокотница? Склонна съм на още един опит.
Не разбирам защо търсите лещи като от Клокотница, след като опитът ви с лещите е негативен. За мен Биофинити на Купървижън са класи над всичко, което съм пробвала. Не ме дразнят, нямам сухата в окото, не ми се налага да ползвам допълнително капки, мога да ги нося дълги часове и не ми причиняват конюнктивити.

Общи условия

Активация на акаунт