Лещи за очи - 6

  • 97 291
  • 763
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 7 554
Въпрос на свикване е. Вероятно носиш лещи съвсем от скоро и още не си свикнала с това как се вижда наблизо с тях. С времето и повече носене почваш да си виждаш ок и наблизо с тях. И аз имах този проблем съвсем в началото.

# 616
  • София
  • Мнения: 6 219
За мен това е проблем и трябва да се консултира с офталмолог. Мозъкът адаптира картината, която вижда окото към тези проблеми, но последствията могат да са повишаване на диоптера в последствие. Виждането с лещи наблизо и надалеч трябва да е безпроблемно, независимо дали става въпрос за корекция на късогледство или далекогледство. Не си правете експерименти.

Писали сме стотици пъти в тази тема - носенето на лещи, за да не е проблемно не трябва да води до никакъв дискомфорт.

# 617
  • Мнения: 89
    Благодаря за отговорите.Щом може да е проблем ще посетя офталмолог.

    # 618
    • Мнения: 7 554
    Носенето на лещи в началото винаги е свързано с дискомфорт. Аз при първата седмица носене усещах как лещата се плъзга по окото ми, като погледнех в друга посока. Главата и очите ме боляха е не можех да ги нося повече от 2-3 часа. След няколко седмици всичко отшумя.

    А що се отнася до късогледството, ако диоптърът не е висок, човек вижда по-добре наблизо без очила, с очила или лещи се вижда по-неприятно наблизо.

    # 619
    • София
    • Мнения: 6 219
    Пак повтарям - мозъкът има свойството да се адаптира и да спира да "усеща".
    Щом си имала такива усещяния е трябвало да отидеш на офталмолог докато си с лещите, за да може той да провери как стоят на окото и как виждаш с тях на апарата, да ти даде книжката да погледнеш наблизо и т.н.

    Не мога да си обясня как може някой да го боли глава от лещи/ очила/ гледане на нещо си и да не се консултира дали това е нормално. Не е нормално да боли глава при корекция.

    # 620
    • Мнения: 7 554
    Ваня, явно говорим на различни езици. Говоря ти за период на първоначално свикване с лещи. Или може би ти сложи твоите и от първия ден почна да ги носиш по 12 часа без да ги усещаш в окото изобщо? Grinning

    Иначе друг е въпросът защо за -0.75 диоптър изобщо се изписват лещи. При такъв нисък диоптър обикновено изписват само очила и то за гледане на телевизия или в училище за гледане на дъската.

    # 621
    • София
    • Мнения: 6 219
    Никога никой не ми е казвал да ги сложа и да ги нося 12 часа изведнъж. Напротив - слагах ги първоначално за 15-20 минути, втори ден 30-40 минути и така в продължение на месец и повече свиквах. След това с години носих лещи на Блауш&Ломб, които ми докарваха дискомфорт, сменях диоптри, видове лещи докато не открих моите. И точно затова на никого, който изпитва минимален дискомфорт с лещи още от начало не бих препоръчала да търпи докато мозъкът не се адаптира към дискомфорта. Във времето не е ОК за очите...  

    Дори и в тези 15 минути не е нормално да го боли човек главата и очите от лещите. Разбира се, че може да усеща чуждото тяло - новост е, но болката в очите и главата означава, че нещо не е ОК.
    Не съм изпитвала болка или нетърпим дискомфорт - предимно сухота и то след 5-6 часа, но едва когато смених няколко вида лещи и преминах през няколко различни изследваиня докато намеря "моите" разбрах всъщност какво значи комфорт и това наистина да виждаш. Точно защото си мислех, че дискомфортът в граници е нормален и не се съветвах с лекарката си, която каза "ама защо не си дошла по-рано".

    Изписването на лещи при толкова малък диоптер е съвсем друга история, която също не мога да си обясня...

    Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 12:50 от В@ня

    # 622
    • Мнения: 10 197
    Ако човек е с малък диоптър, който все пак му причинява дискомфорт, а иска да спортува спортове, при които очилата пречат, как предлагате да стане, като смятате, че лещите не са вариант?

    # 623
    • Мнения: 7 554
    Оптималният вариант в такива случаи са еднодневни лещи, които слага при съответното спортуване (особено ако е плуване).
    Аз казвам, че за четене при диоптър -0.75 лещи не са необходими. Напротив, могат само да пречат при гледане надалече.

    Разбира се, че ако след периода на първоначално свикване човек изпитва дискомфорт при носенето на лещи (или очила), трябва да се свърже с лекар.

    # 624
    • София
    • Мнения: 13 121
    Ако сте около 40, може да е пресбиопия, независимо късогледството ви.
    На 29 години съм.
    Интересното е, че преди няколко дни брат ми също беше на преглед и поиска да му изпишат лещи. Сега и той е с pure vision 2 -1.5 диоптър и снощи ми сподели,че не вижда много добре наблизо. Той е на 30 години.
    Забравих да спомена, че като съм без лещи си виждам добре наблизо .

    Лещите същия диоптър като очилата ли са? Защото обикновено са с по-малък диоптър. Ако са изписани същия, са силни и затова ти пречат да виждаш наблизо.

    # 625
    • Мнения: 89
    Ако сте около 40, може да е пресбиопия, независимо късогледството ви.
    На 29 години съм.
    Интересното е, че преди няколко дни брат ми също беше на преглед и поиска да му изпишат лещи. Сега и той е с pure vision 2 -1.5 диоптър и снощи ми сподели,че не вижда много добре наблизо. Той е на 30 години.
    Забравих да спомена, че като съм без лещи си виждам добре наблизо .

    Лещите същия диоптър като очилата ли са? Защото обикновено са с по-малък диоптър. Ако са изписани същия, са силни и затова ти пречат да виждаш наблизо.
    Лещите са изписани след преглед и са по-малък диоптър от очилата.Също след поставянето на лещите бях прегледана на някакъв апарат.

    # 626
    • София
    • Мнения: 6 219
    Оптималният вариант в такива случаи са еднодневни лещи, които слага при съответното спортуване (особено ако е плуване).
    Аз казвам, че за четене при диоптър -0.75 лещи не са необходими. Напротив, могат само да пречат при гледане надалече.

    Разбира се, че ако след периода на първоначално свикване човек изпитва дискомфорт при носенето на лещи (или очила), трябва да се свърже с лекар.

    За еднодневните лещи съм напълно съгласна. Вероятно могат да се намерят и прилични като бюджет варианти.

    Аз едно време тренирах бойно изкуство, за което очилата пречеха, но и не ми е трябвало да ги нося на тренировки. Тогава бях на 14-15 години и с корекция около -1 до - 2 доколкото помня. Но зависи от спорта.

    # 627
    • Мнения: 2 164
    Първоначално си взех Purevision 2 HD. Виждах по същия начин, размазано и ми бяха адски дискомфортни, смених ги и всичко се оправи.

    # 628
    • Varna
    • Мнения: 242
    Здравейте ! Коя е най-евтината оптика от която мога да си купя лещи Биофинити ? В момента съм в малко лошо финансово положение и ми трябва само една леща.
    Благодаря предварително !

    # 629
    • Мнения: 147
    Здравейте ! Коя е най-евтината оптика от която мога да си купя лещи Биофинити ? В момента съм в малко лошо финансово положение и ми трябва само една леща.
    Благодаря предварително !

    https://www.kontaktni-leshti.bg/biofinity-1-leshta
    Аз си ги купувам от този сайт и излизат доста евтино. Предполагам, че заедно с доставката, че излезне по-евтино отколкото в оптика.

    Общи условия

    Активация на акаунт