Бебето ми ме иска да спи настрани

  • 4 671
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте, бебо е на 2 седмици и още пт болницата не иска да спи настрани и се обръща по гръб.не е ли рано още?

# 1
  • София
  • Мнения: 22 923
Моята на втория ден се обърна в болницата, колкото и странно да звучи и така и не започна да спи на страни, все по гръб спеше. Не се притеснявай.  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Остави го да спи както иска. И моето спеше по гръб.

# 3
  • Мнения: 19 687
И моето. Месечинка, sea.sea, изкривиха ли им се главичките? Защото моят все на една страна я върти.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 923
И моето. Месечинка, sea.sea, изкривиха ли им се главичките? Защото моят все на една страна я върти.

Как така дали се е изкривила? В момента си върти главата яко и на двете страни.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 492
Мисля,че за бебенца е важно да спят на страни ,за да не повърнат/върнат храна и да стане инцидент.Аз също съм виждала новородени ,които се обръщат по гръб и са си живи из здрави.Може да опитате с подпиране на гръбчето с нещо-възглавница,навито одеалце и подобни.

# 6
  • София
  • Мнения: 22 923
В началото бях повдигнала матрака и слагах пелена под главичката.

# 7
  • Мнения: 19 687
sea.sea, това отговори на въпроса ми  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 22 923
sea.sea, това отговори на въпроса ми  Simple Smile

Радвам се  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 775
Ако прочетете за Синдрома на внезапната бебешка смърт, ще видите, че се препоръчва бебето да спи само по гръб. А те сами си въртят главичките настрани. Моята дъщеря никога не е спала настрани, защото носеше ортопедични гащички и не й беше удобно.

# 10
  • Мнения: 446
Извинявам се,реших да попитам в тази тема,за да не пускам нова.Дано авторката не ми се разсърди.
Моето бебе откакто се е родил,не е спал по корем никога.Дали трябва да се притеснявам...

# 11
  • София
  • Мнения: 22 923
Извинявам се,реших да попитам в тази тема,за да не пускам нова.Дано авторката не ми се разсърди.
Моето бебе откакто се е родил,не е спал по корем никога.Дали трябва да се притеснявам...

Ние сме на 7 и половина и може би от месец и се случва понякога да спи по корем, но рядко, не мисля, че е проблем.  Peace

# 12
  • Мнения: X
Не е желателно бебето да спи по корем, малко бебе пък съвсем.
Както Stitch е написала най-безопасната поза за сън е именно по гръб!
Едното ми дете спеше по гръб, другото пък само на една страна. Вече е на 8 месеца и никога не е спал по корем, а по гръб спи много рядко. Личното ми впечатление, което може и да не е вярно е че по гръб бебетата спят най-дълбоко.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ако прочетете за Синдрома на внезапната бебешка смърт, ще видите, че се препоръчва бебето да спи само по гръб. А те сами си въртят главичките настрани.
Точно така. Голяма глупост е това подпиране с възглавници и всякакви други пособия, само и само да се принуди бебето да спи в поза, която не му е удобна. Не му се е изкривила главата на моето, то си я въртеше само в двете посоки. Тялото по гръб, главата настрани, така спеше. Ако го сложиш настрани е много по-голям рискът да се килне по корем и да забучи нос в матрака или одеялото, а това съвсем не е безопасно. Изключвам случаите на тежък рефлукс и други подобни, говоря за здраво бебе без някакви проблеми, свързани с често и обилно повръщане.
Радост,
защо реши, че неспането по корем е проблем? И аз никога не съм спала по корем, вече 40 години станаха Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 11 477
Добре е бебетата да спят по гръб, като само главата се върти в двете посоки (според нашия педиатър). Не съм подпирала с никакви възглавници. Като бебе детето ми не е спало по корем. Сега се случва да се обърне докато спи.

Общи условия

Активация на акаунт