Априлски мами 2016 - Тема 6

  • 29 722
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 331
Привет от снежен Пловдив!
Колко е хубаво навън, а не сме излизали от няколко дни. Болна съм и нямам сили да нося Макси на ръце. Гледам да не пия лекарства, правя си само парни бани, но днес ще опра до парацетамола. Макси също кашля от време на време, има секрет в гърлото, държа го и него да диша запарки.
Другите болни как сте? Зина?

# 466
  • Варна
  • Мнения: 843
Привет от снежен Пловдив!
Колко е хубаво навън, а не сме излизали от няколко дни. Болна съм и нямам сили да нося Макси на ръце. Гледам да не пия лекарства, правя си само парни бани, но днес ще опра до парацетамола. Макси също кашля от време на време, има секрет в гърлото, държа го и него да диша запарки.
Другите болни как сте? Зина?

Май е по-добре, благодаря  Heart Eyes
Спря да вдига температура от вчерта сутринта, но на моменти кашля много гадно. Ходихме днес на консултация, на слушалка нищо не се чува, но за всеки случай ми даде направление за снимка, разбрахме се да я пусна при първо мое притеснение, че нещата не вървят добре, пуснахме и кръвни изследвания- всичко с тях е наред.

Имаме нова мама, някъде назад ми остана името, добре дошла при нас  Heart Eyes. Като те чета какво пишеш за твоето бебче, силно се замислям дали нашата мома също не я тревожат колики та цяла вечер не се спира, той и мъжа ми това ме пита от няколко дена - да не е от коремчето, че доста пръцка, ще давам Еспумизан тази вечер.

Моето дете категорично не обича сладко, от сиропа за кашлица направо и се гади и а а  да повърне, въобще нищо сладко не иска, виж ампулите витамин Ц и калций така им се радва и зяпа  Laughing

Момичета слагате ли малко сол като готвите, ама наистина съвсем малко, даже не се усеща, но някак по-вкусно става, аз да, като варя месото ръсвам леко  Whistling
Друго не по учебник -  като беше с температура едната вечер и не можеше да си намери място от лошо и сложих една много ниска възглавница и това доста я успокои, та от 3 вечери спи на нея, какво му е толкова вредното на това  newsm78

# 467
  • Мнения: 1 503
За температура:
Рисува се решетка в/у гърба и крачетата с йод(йодова тинктура).Незабавно сваля.

# 468
  • Мнения: 2 379
ZIna, за възглавницата ли питаш?
Когато още не са укрепнали костната и мускулната система, възглавницата напряга тялото, може да доведе до изкривяване, защото позата на вратлето е неестествена. За това се препоръчва да се ползва след първата дори и втората година. Ако детето се обърне по корем може да се задуши ако възглавницата е по-мека и пухкава( както и върху пухени завивки, меки дивани, юргани и подобни). Другото е, че при свито вратле , повдигнато от възглавница се затварят дихателните пътищи. Ако е възглавница като онези които повдигат цялото тяло да е под наклон не е чак такъв проблем, но всеки си решава.
Addicted2U, по принцип Парацетамола не ти е противопоказен. Само пак едно на ум и ако Макси пие парацетамол под формата на някакво сиропче, Казват, че Парацетамолът преминава в кърмата в незначителни количества....
А колкото до Йод-а, с него трябва да се внимава! Лесно преминава през кожата и може да се предозира, особено при честа употреба.

# 469
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте
Ние бяхме доста зле, особено и аз. Бебето от вчера е по-добре, но имахме поредна безсънна нощ - лягахме към 5....а аз с тази непрестанна хрема останах без сили. От вчера пия Панадол за възрастни. Добре че ММ беше вкъщи.
Не ни се наложи да ходим пак на лекар, те още първия път взеха кръв и казаха че всичко е наред. Но и ние кашляме лошо все още, слава Богу поне не му пречеше вчера да спи както предния път..Вчера с баща му нещо се поизнервихме, та мисля това повече се отрази на бебо...  Sad За пръв път го сложих да спи до мен, защото плачеше без да иска да се успокои. Спа непробудно до сутринта...
 Въобще тежки дни имаме.

# 470
  • Мнения: 448
Добър вечер. Тук от сутринта не е спряло давали и духа и никъде не сме излизали. Вече детето откача, цял ден играем, пеем песнички, търкаляме се на спалнята, ама всичко и омръзна. И тези вируси не са минали и ме е страх дори и в някой мол да идем. Кажете какво правите по цял ден в това лошо време?  newsm78

# 471
  • Мнения: 1 503
Откачаме.

# 472
  • Мнения: 448
Sofinka, значе не сме единствените. Да не се плитеснявам Joy

# 473
  • Мнения: 1 503
В това време не мога да ги извеждам.
Студена Златна Добруджа.

# 474
  • Мнения: 1 256
Момичета, времето във Варна е ужасно заради този бурен вятър.
Пожелавам бързо оздравяване на всички мами и бебчета.
Маргарита, и ние имаме същия проблем като вашия с храненето.
Амини, и ние ядем каша с плод към 17-18 часа. После към 21 часа изпива около 210 мл мляко и към 1 му давам към 240 мл. И въпреки това в 4.30 такъв рев му удари снощи, че се наложи да му дам пак към 200 мл. Направо незнам защо така? Като му правя 240 вместо 8 лъжички му слагам 6 и половина. Дали и аз да не увелича лъжичките като Маргарита?

# 475
  • Karnobat
  • Мнения: 182
Добро утро!
Карина31,а ти защо слагаш по малко мляко, така става по рядко и още по малко го насища. От педито знам,че не е желателно нито да се прави по гъсто,нито по рядко, но засега това е единственият вариант.
В това време и вируси си откачаме вкъщи. Онзи ден сестра ми дойде на гости, е нямаше такава радост, а преди това се сърдеше! Омръзна му на детето да ме гледа по цял ден  Joy
Хубав ден!

# 476
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
И моята девойка вчера много се радваше на братовчедка ми, а по принцип плаче от непознати, но и аз мисля че й омръзна да ме гледа.
Ние от вчера сме със сополи, но май всяко дете има в това време.
Днес сме при личната, защото друг лекар й откри леко срастване на срамните устни!  Cry
Не спират проблемите един след друг.. Личната никога не я е гледала долу за такива неща на консултациите, а на мен ми изглежда нормално, но видях и племенницата ми и цепката трябва да е по-дълга. Съжалявам за описанията.. някой имал ли е такъв проблем  Confused

# 477
  • Владая
  • Мнения: 362
Ние тази нощ май спахме  Laughing
Но станахме с петлите в 6ч,и като се почна една игра,ле ле мале.
За еднообразието така писва им на децата,но ние нали сме много хора по етажите на къщата,
и разнообразяваме от време на време.Я при бабата горе,я при лелята на мъж ми долу,
но най се радва като се събере с каката и братовчеда,хем той и е интересен,хем пък той много и се радва,нищо че е пубер на 13-14г.

decuto,за срастването на срамните устни,не е чак толкова рядко срещано.
Но пък вашата педиатърка,как може да не погледне.

За храненето и аз вечер давам по 210мл,но най много издържа 4-5 часа без хранене.
А пък тази сутрин малката ламя беше толкова гладна че излапа цяла купа с кисело мляко с бисквити,
сега спи,но само при мисълта че съня продължава не повече от 30-40 мин и  #Cussing out

# 478
  • Мнения: X
Току-що се прибираме от разходка. Замръзнаха ни чушките,но трябваше да глътнем малко въздух,защото скоро не бяхме излизали. Nature Snowman
Деси,дано лекаря да не е догледал и да няма нищо тревожно. Подсети ме сега като ходим на консултация да поискам да я погледна,защото честно казано и да има нещо не съм сигурна,че ще разбера.
Прекрасен ден от нас! bouquet
Скрит текст:
Скрит текст:

# 479
  • Варна
  • Мнения: 843
ZIna, за възглавницата ли питаш?
Когато още не са укрепнали костната и мускулната система, възглавницата напряга тялото, може да доведе до изкривяване, защото позата на вратлето е неестествена. За това се препоръчва да се ползва след първата дори и втората година. Ако детето се обърне по корем може да се задуши ако възглавницата е по-мека и пухкава( както и върху пухени завивки, меки дивани, юргани и подобни). Другото е, че при свито вратле , повдигнато от възглавница се затварят дихателните пътищи. Ако е възглавница като онези които повдигат цялото тяло да е под наклон не е чак такъв проблем, но всеки си решава.
Addicted2U, по принцип Парацетамола не ти е противопоказен. Само пак едно на ум и ако Макси пие парацетамол под формата на някакво сиропче, Казват, че Парацетамолът преминава в кърмата в незначителни количества....
А колкото до Йод-а, с него трябва да се внимава! Лесно преминава през кожата и може да се предозира, особено при честа употреба.

Да, точно за възглавница. Ама то при нас с нея и без нея май все тая, пак не спахме, та я махнах, нямам притеснения от изкривявания и задушавания, супер ниска и плоска е и ляга от кръста върху нея.
Пиклата ми е забавила темпото с грамчетата 10,300 кг., последно беше 10,120 кг., но пък на сантиметри е качила 3, от 71 на 74 см. Ваксината ни отново се отложи, май сме много назад, има само 3 бити  newsm78
mamanorge прекрасна снежинка си имаш  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

От коледната две снимки Wink







Общи условия

Активация на акаунт