Потребителски кредит към ЦКБ

  • 4 194
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте, имам потребителски кредит към Цкб с преференциална лихва. Освобождават ме от фирмата, която е в отношения с банката. Прочетох внимателно договора си, като се имах спомен, че имам и застраховка, но тя е живот, а не безработица. Основанието за преференцията е трудов договор с фирмата. Има ли вероятност да не ми вдигнат лихвата? Ако правилно разбирам от 5.9 % ще стане 9.9 %. Заплатата минава през банката. Приемам съвети.

# 1
  • Мнения: 1 490
Щом основанието за преференцията е превод на работна заплата от фирмата , то да, най-вероятно ще ви вдигнат лихвата.

# 2
  • Мнения: 18 969
В договора за кредита записано ли е, че при промяна на преференциалните условия/ напускане/освобождаване от работа банката променя лихвения процент? Ако не е записано, за всяка промяна от тяхна страна трябва да те уведомят. Най-добре е да говориш със самата банка обаче какви са ти евентуалните опции за предоговаряне на кредита. Преводът на заплатата в банката част ли е от преференциалните условия за размера на лихвата или изискването е само да си служител на безсрочен трудов договор в одобрена от тях фирма/държавен служител?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 446
Пише, че в случаите, в които се прилага префернциална лихва, банката има право да приложи стандартен лихвен процент, ако два поредни календарни месеца не изпълня следното задължение :"трудов договор с " ... фирмата" и превод работна заплата.
Или да изчакам два месеца и тогава да предоговарям...

# 4
  • Мнения: 18 969
Ако изчакаш много, има опасност те да си сложат големия лихвен процент и да те поставят пред свършен факт. Не че не може после пак да се промени, но може би е добре да отидеш малко преди крайния срок, да видиш какво ще ти предложат, като им обясниш положението. Може и известен гратисен период да ти дадат, докато си без работа, при следващата ти работа пак да ти превеждат заплатата чрез тази банка и да има възможност да се запази преференцията и т.н. Не вярвам да си първия случай, при който кредитополучател на такъв договор прекратява работата си и сигурно са имали вече подобни казуси с решения на проблема. Може да пробваш да се обадиш на телефона за клиенти първо, без да споменаваш, че вече имаш кредит при тях, за да ги питаш какво става (хипотетично), ако някой потребител на такъв кредит напусне работа, преди да е върнат кредитът.

Не знам, хубаво ще е някой, който е бил в подобно на твоето положение, да се включи с мнение, и то към същата банка, защото различните банки е възможно да имат различни практики.

# 5
  • Мнения: 25
Ако си внасяш редовно вноските без закъснения има вероятност никой да не ти обърне внимание. Казвам го от личен опит.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 446
Благодаря ви за съветите!

И други хора са ми казвали от личен опит, че при редовно "зареждане" на сметката, никой не ги е закачал. Знам ли, може пък и фирмата да изпраща информация на банката.

mimikiki, към  коя банка си била? Може и на лични.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 919
При ЦКБ знам, че искат 6мес да си бил на постоянен договор /в случая, чак след 1година/?
При всички ли е така, понеже съм в процес на избиране на банка за превод на заплата и по-натам евентуално кредит. Peace
ПП: А и там вече имам една кред. карта, от която съм много доволен (най-вече по какъв курс обменят при онлайн пазаруване, а и гратисния е 60дни)

# 8
  • Мнения: 4 292
Ще променят лихвеният процент, няма вариант да те "забравят", може да е по-късно, но обменят инфо работодател и банка. Бивш техен служител съм, напуснах след майчинството и ми повишиха процента на кредитната карта, нормално.

Общи условия

Активация на акаунт