Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 дек. 2016, 22:09 ч.

Инвитро с донорска яйцеклетка

• 16 864
  • 97
  •   1
Отговори
Здравейте,

Интересува ме дали някоя е правила  ин-витро процедура (като желаещата майка) с донорска яйцеклетка във Виена ин-витро център към болница Токуда в София. Информация за същата процедура в други клиники в София също биха били от полза или ако знаете нещо от познати/роднини/приятелки. Конкретните ми въпроси:

1. В коя клиника в София е била ин-витро процедурата с донорска яйцеклетка?
2. На колко години бяхте по време на процедурата?
3. На колко години беше жената-донор?
4. Колко яйцеклетки се получиха след стимулация, колко ембриона и колко бяха имплантирани накрая?
5. Забременяхте ли в следствие на процедурата и от кой път? Роди ли ви се здраво дете в резултат?
6. Колко време чакахте за донорска яйцеклетка? Когато се записахте в листата на чакащите, казаха ли ви кой номер сте?
7. Знаете ли как намират донорки?
8. Знаете ли има ли някакъв ред в чакането- просто по пореден номер или след намиране на донорка, която съвпада с вашата кръвна група или други показатели?
9. Знаете ли дали взимат яйцеклетки от циганки?
10. Казаха ли ви какво е здравословното физическо и психическо състояние на донорката, нейната възраст, етнос, тегло, ръст, цвят на очи и коси, нейното образование и дали пуши/пие/взема лекарства?
11. Колко пари ви взеха за процедурата общо?
12. Някой поиска ли ви подкуп за нещо по време на процедурата или всичко беше изрядно и законно?
13. При кой доктор направихте процедурата и доволна ли сте от него?
14. Колко време за вас беше цялата процедура (в която трябваше да посещавате клиниката)?

Благодаря ви много за искрените отговори!

# 1
Никоя ли тук няма такъв опит!??

# 2
# 3
и аз се интересувам от отговорите
дано темата да се разрастне Praynig

# 4
Доста полезна тема, но все пак не отговаря на всичките ми въпроси, ще съм много благодарна майки, заченала по този начин да ми пишат тук. Благодаря предварително!!!

# 5
Честита Коледа! Да си пожелаем чудото да се случи!  baby_neutral

# 6
Здравейте момичета. Аз с1м в 6 ден от зачеване с донорска яйцеклетка. След 4 дена ще разбера дали сее захванало. Аз с1м на 45 години имам две деца но в момента с1м на втори брак а той няма деца понеже е ерген. За с1яление влязах в критическа на 44 и не отделям яйцеклетки. Така се реших на тази трудна за мен крачка понеже аз имам собствени деца. Но какво ли неправи любовта. Инвитрото го направих в Атина в болница РЕА при един от най добрите гинеколози а той е И гинеколог на целят род на с1пруга ми. Цената за инвитрото беше 4500 евро. Чакахме само около месец И започнахме процедурите. За донора знаем само че е момиче интелигентно на 28 години но и не се интетесувам от повече информация.То ще расте в мен а това значи че е моя рожба.Знаем че донорите в тази болница се подбират много внимателно. Мина надявам се да с1м ти била полезна до някъде. Успех на всички а аз чакам да видя какво ще ми донесе дядо мраз.

Цитат
Zdraveite momicheta. Az s1m v 6 den ot zachevane s donorska iaicekletka. Sled 4 dena shte razbera dali see zahvanalo. Az s1m na 45 godini imam dve deca no v momenta s1m na vtori brak a toi niama deca poneje e ergen. Za s1jalenie vliazah v kriticheska na 44 i ne otdeliam iaicekletki. Taka se reshih na tazi trudna za men krachka poneje az imam sobstveni deca. No kakvo li nepravi liubovta. Invitroto go napravih v Atina  v bolnica REA pri edin ot nai dobrite ginekolozi a toi e I ginekolog na celiat rod na s1pruga mi. Cenata za invitroto beshe 4500 evro. Chakahme samo okolo mesec I zapochnahme procedurite. Za donora znaem samo che e momiche inteligentno na 28 godini no i ne se intetesuvam ot poveche informacia.To shte raste v men a tova znachi che e moia rojba.Znaem che donorite v tazi bolnica se podbirat mnogo vnimatelno. Mina nadiavam se da s1m ti bila polezna do niakade. Uspeh na vsichki a az chakam da vidia kakvo shte mi donese diado mraz.

Последна редакция: вт, 27 дек 2016, 17:21 от AnMary

# 7
Zdraveite momicheta. Az s1m v 6 den ot zachevane s donorska iaicekletka. Sled 4 dena shte razbera dali see zahvanalo. Az s1m na 45 godini imam dve deca no v momenta s1m na vtori brak a toi niama deca poneje e ergen. Za s1jalenie vliazah v kriticheska na 44 i ne otdeliam iaicekletki. Taka se reshih na tazi trudna za men krachka poneje az imam sobstveni deca. No kakvo li nepravi liubovta. Invitroto go napravih v Atina  v bolnica REA pri edin ot nai dobrite ginekolozi a toi e I ginekolog na celiat rod na s1pruga mi. Cenata za invitroto beshe 4500 evro. Chakahme samo okolo mesec I zapochnahme procedurite. Za donora znaem samo che e momiche inteligentno na 28 godini no i ne se intetesuvam ot poveche informacia.To shte raste v men a tova znachi che e moia rojba.Znaem che donorite v tazi bolnica se podbirat mnogo vnimatelno. Mina nadiavam se da s1m ti bila polezna do niakade. Uspeh na vsichki a az chakam da vidia kakvo shte mi donese diado mraz.

Здравей Венета,

Много благодаря за отговора!  Успех ти желая и всичко най-хубаво през 2017!

# 8
Успех Вени ! Честито Рождество Христово и дано ти донесе най-желаното на сърцето ! Praynig

# 9
Сетих се да попитам защо избрахте Гърция, а не България?
Здравейте момичета. Аз с1м в 6 ден от зачеване с донорска яйцеклетка. След 4 дена ще разбера дали сее захванало. Аз с1м на 45 години имам две деца но в момента с1м на втори брак а той няма деца понеже е ерген. За с1яление влязах в критическа на 44 и не отделям яйцеклетки. Така се реших на тази трудна за мен крачка понеже аз имам собствени деца. Но какво ли неправи любовта. Инвитрото го направих в Атина в болница РЕА при един от най добрите гинеколози а той е И гинеколог на целят род на с1пруга ми. Цената за инвитрото беше 4500 евро. Чакахме само около месец И започнахме процедурите. За донора знаем само че е момиче интелигентно на 28 години но и не се интетесувам от повече информация.То ще расте в мен а това значи че е моя рожба.Знаем че донорите в тази болница се подбират много внимателно. Мина надявам се да с1м ти била полезна до някъде. Успех на всички а аз чакам да видя какво ще ми донесе дядо мраз.

Цитат
Zdraveite momicheta. Az s1m v 6 den ot zachevane s donorska iaicekletka. Sled 4 dena shte razbera dali see zahvanalo. Az s1m na 45 godini imam dve deca no v momenta s1m na vtori brak a toi niama deca poneje e ergen. Za s1jalenie vliazah v kriticheska na 44 i ne otdeliam iaicekletki. Taka se reshih na tazi trudna za men krachka poneje az imam sobstveni deca. No kakvo li nepravi liubovta. Invitroto go napravih v Atina  v bolnica REA pri edin ot nai dobrite ginekolozi a toi e I ginekolog na celiat rod na s1pruga mi. Cenata za invitroto beshe 4500 evro. Chakahme samo okolo mesec I zapochnahme procedurite. Za donora znaem samo che e momiche inteligentno na 28 godini no i ne se intetesuvam ot poveche informacia.To shte raste v men a tova znachi che e moia rojba.Znaem che donorite v tazi bolnica se podbirat mnogo vnimatelno. Mina nadiavam se da s1m ti bila polezna do niakade. Uspeh na vsichki a az chakam da vidia kakvo shte mi donese diado mraz.

Последна редакция: вт, 27 дек 2016, 21:33 от AnMary

# 10
Здравей, Мина!
Честита нова година и дано през нея да прегърнеш твоето бебе!
Аз правих процедура с донорска яйцеклетка във "Виена инвитро център" в началото на миналата година, при д-р Лилия Димитрова. Сега тя работи в друга клиника в София. Тогава "Виена инвитро център" беше осъществил контакти с "Майки за донорство", правеха се опити за намиране на донорки, но практически нямаше. Аз ползвах родствено даряване. Донор ми стана моята сестра, с която сме една кръвна група, но мисля, че последното не е от значение за успеха на процедурата. Когато й направиха пункция, сестра ми беше малко преди да навърши 31, а аз 41 навършени. Преди това тя мина през комисия, която да установи психическото й състояние и това дали дарява доброволно. Правиха й хормонални изследвания, цитонамазка, микробиологично изследване. На мен пък ми подготвяха лигавицата. Цялата процедура ни отне няколко месеца. Сестра ми не искаше силна стимулация, направиха й лека, оформиха се осем фоликула, в деня на пункцията аспирираха 4 яйцеклетки, всички се оплодиха и до трансфер стигна само един ембрион, който беше трансфериран на петия ден. Забременях от първия път, а при втория преглед на плодния сак се оказа, че единственото ембрионче се е разделило на две. Сега сме щастливи родители на две момченца, еднояйчни близнаци. Всичко беше законно и коректно. Платихме си самата процедура, изследванията на нас и на сестра ми, медикаментите за нейната стимулация, нотариалната заверка на нейното писмено съгласие да стане донор, възнаграждението на членовете на комисията.
Изключително съм доволна от д-р Димитрова, тя спечели мен, сестра ми и съпруга ми.
Не знам доколко моят пост ти е от полза, тъй като аз лично ползвах яйцеклетки от роднина, което ми спести чакането и много други въпроси относно донорството, но все пак надявам се поне малко да съм ти била полезна.
Успех!

# 11
Здравей,

Честита Нова година и на теб!

Много ти благодаря за информацията и пожеланията!

Поздравления за близнаците и всичко най-хубаво!!!

[qu :twisted:ote author=Nataka link=topic=956611.msg34298014#msg34298014 date=1483369530]
Здравей, Мина!
Честита нова година и дано през нея да прегърнеш твоето бебе!
Аз правих процедура с донорска яйцеклетка във "Виена инвитро център" в началото на миналата година, при д-р Лилия Димитрова. Сега тя работи в друга клиника в София. Тогава "Виена инвитро център" беше осъществил контакти с "Майки за донорство", правеха се опити за намиране на донорки, но практически нямаше. Аз ползвах родствено даряване. Донор ми стана моята сестра, с която сме една кръвна група, но мисля, че последното не е от значение за успеха на процедурата. Когато й направиха пункция, сестра ми беше малко преди да навърши 31, а аз 41 навършени. Преди това тя мина през комисия, която да установи психическото й състояние и това дали дарява доброволно. Правиха й хормонални изследвания, цитонамазка, микробиологично изследване. На мен пък ми подготвяха лигавицата. Цялата процедура ни отне няколко месеца. Сестра ми не искаше силна стимулация, направиха й лека, оформиха се осем фоликула, в деня на пункцията аспирираха 4 яйцеклетки, всички се оплодиха и до трансфер стигна само един ембрион, който беше трансфериран на петия ден. Забременях от първия път, а при втория преглед на плодния сак се оказа, че единственото ембрионче се е разделило на две. Сега сме щастливи родители на две момченца, еднояйчни близнаци. Всичко беше законно и коректно. Платихме си самата процедура, изследванията на нас и на сестра ми, медикаментите за нейната стимулация, нотариалната заверка на нейното писмено съгласие да стане донор, възнаграждението на членовете на комисията.
Изключително съм доволна от д-р Димитрова, тя спечели мен, сестра ми и съпруга ми.
Не знам доколко моят пост ти е от полза, тъй като аз лично ползвах яйцеклетки от роднина, което ми спести чакането и много други въпроси относно донорството, но все пак надявам се поне малко да съм ти била полезна.
Успех!
[/quote]

# 12
  • София
Момичета, колко време отнема стимулацията на реципиентката? Не на донорката. Питам, за да предвидя евентуално отсъствие от работа...

# 13
  • София
Реципиента за какво му е стимулация?!!

# 14
  • София
Ами за подготовка на лигавицата. Плюс това има уеднаквяване на циклите на донор и реципиент...

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт