Противозачатъчни за 30+ Какви?

  • 7 308
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 408
Здравейте,

дълги години приемам противозачатъчни, започнах с Логест още като ученичка на 16г (поликистоза на яйчниците), продължих с Диане 35, което пих и след първата бременност.
Преди 3месеца започнах отново с Диане 35, но ми се отрази доста зле и го спрях.
Бих искала да попитам жените над 30г, какви противозачатъчни приемат и как им се отразяват?

# 1
  • Мнения: 5 819
   Не приемам противозачатъчни хапчета. Доста странични ефекти имат.

# 2
  • Мнения: 4 001
Противозачатъчните са строго индивидуални и трябва да се изписват от лекар след изследвания.
Ако така се и лекувате, като питате кои лекарства са повлияли на някой за нещо...

# 3
  • Мнения: 5 819
Противозачатъчните са строго индивидуални и трябва да се изписват от лекар след изследвания.
Ако така се и лекувате, като питате кои лекарства са повлияли на някой за нещо...

   Колко гинеколози ти правят изследвания и после ти предписва противозачатъчни хапчета? Трябва да правят изследвания на хормоните, за да вземат адекватно решение кои противозачатъчни хапчета ще повлияят добре на пациента му. Повечето от гинеколозите предписват противозачатъчни хапчета като бонбони на пациентите си. Няма друга алтернатива за тях от противозачатъчните хапчета, когато имаш наистина някакъв проблем, пример - силно менструално течение.

# 4
  • Мнения: 22 408
Jennifer_w, въпросът ми не е Приемате ли, или не.

Нервен Хамстер, и с изследвания и без, винаги са ми предписвали едни и същи противозачатъчни.
Моля, не ми казвайте как се лекувам, или не.
Ако имате конкретно мнение по въпроса, ще се радвам да го чуя. Без да размахвате пръст.

# 5
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Sesуlle, аз пиех Ясмин, предписа ми ги лекарка след раждането-поговорихме и решихме че ще пробвам тях, и ми паснаха, нямала съм определени заболявания, просто реших хапчета да бъдат, а не спирала или пръстен, много добре ми влияеха поне външно, супер чиста кожа, свалих малко килца, апетита ми беше умерен, окосмяването сууупер много намаля, винаги съм била с много болезнен цикъл, с хапчетата стана даже "безболезнен", определено беше и по-кратък, всичко беше ок, докато не се прибрах това лято в БГ и ми казаха че лигавицата на матката ми е много изтъняла, черния дроб също много се натоварвал и ги спрях, но ако тези неща не те притесняват, говори с лекаря ти и пробвай Ясмин-а Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Сесил, и аз давам една ръка за консулт с читав лекар и изследвания. На мен преди години лекар ми изписа хапчета без никакви изследвания и качих безумно много килограми. Не се сещам за други странични ефекти, но това си беше напълно достатъчно. И много подмолно ставаха нещата - лека полека, без да се усещам, докато един ден не се светнах откъде идва проблема. Спрях ги и ми трябваха години, докато отшуми ефекта и организма ми започна да се влияе от спорт и хранителен режим.

# 7
  • Мнения: 22 408
Изследвания съм правила един куп през годините по други причини.
Нямам противопоказания за каквито и да било препарати, така че мога да приемам всякакви.
Вече писах, че дълги години пиех Диане 35 предписани от лекар.
Спрях ги за известно време, за да почине организма.
Просто искам да ги сменя с други и нямам причина да дам 30лв. за преглед, за да ми напишат една рецепта.
Защото консултацията се заключава точно в това.

# 8
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Сесил, за Ясмин-а мисля просто ме провериха за крампи, и високо кръвно, другите неща на кръвните бяха ок, пробвай тях ако искаш Peace

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте, имам нужда от помощ. Миналата година гинеколог ми изписа два вида противозачатъчни - първо пих три месеца Жанги и после три месеца Ясмин. От ноември ги спрях. Пиех ги за повишен тестостерон, кистозен яйчник и нередовен цикъл. Лошото е, че откакто ги спрях качих 8 килограма, а нито се храня повече и по принцип съм слаба. Искам да започна да пия отново, но не знаем от кои качих след, като спрях да ги пия, нямах проблеми, докато ги пиех. Искам да знам кои са по-хубави и от кои не се пълнее, като ги спреш, аз дори бях отслабнала, докато ги пиех. Благодаря предварително.

Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 16:05 от YulianaV

# 10
  • Мнения: 23
Здравейте,  По принцип имам супер редовен цикъл - малко удължен - на 30 дена. Преди 6 месеца и този месец ми дойде отначало с черна кръв, в продължение на 5 дена и след това още 5 дена нормален, но обилен цикъл. През тези 6 месеца ми падаше доста и косата, нямам поликистозни яйчници - единият ми яйчник образува фоликулярни кисти - в момента има две, но са малки. Доктора, на който имам голямо доверие до момента ми предложи да пия 3 месеца Диане 35, не съм пила до момента никакви противозачатъчни и след като се зачетох в коментари във форума се притеснявам да ги пия без изследвания на хормоните. Според вас нужно ли е да си пусна хормонални излседвания и да търся второ мнение, ако да -ще съм благодарна да ми дадете имена на лекари. Мерси!

# 11
  • Мнения: 5 819
Здравейте,  По принцип имам супер редовен цикъл - малко удължен - на 30 дена. Преди 6 месеца и този месец ми дойде отначало с черна кръв, в продължение на 5 дена и след това още 5 дена нормален, но обилен цикъл. През тези 6 месеца ми падаше доста и косата, нямам поликистозни яйчници - единият ми яйчник образува фоликулярни кисти - в момента има две, но са малки. Доктора, на който имам голямо доверие до момента ми предложи да пия 3 месеца Диане 35, не съм пила до момента никакви противозачатъчни и след като се зачетох в коментари във форума се притеснявам да ги пия без изследвания на хормоните. Според вас нужно ли е да си пусна хормонални излседвания и да търся второ мнение, ако да -ще съм благодарна да ми дадете имена на лекари. Мерси!

   Ако бях на Ваше място, щях да си изследвам хормоните. Противозачатъчните хапчета имат доста странични ефекти. Може да не Ви понесат изобщо. Гинеколозите предписват противозачатъчните хапчета като бонбонки. Най-добре се консултирайте и с Ендокринолог.

# 12
  • Мнения: 23
Да, вчера бях при ендокринолог, следобяд ще си взема изследванията на TSH, MAT и пролактин. Не знам дали обаче да не потърся нов гинеколог ,за да ми изследва останалите хормони.  Благодаря ви за отговора!

# 13
  • Мнения: 5 819
Да, вчера бях при ендокринолог, следобяд ще си взема изследванията на TSH, MAT и пролактин. Не знам дали обаче да не потърся нов гинеколог ,за да ми изследва останалите хормони.  Благодаря ви за отговора!

   Не знам изобщо дали гинеколог ще се съгласи да ви изследва всички хормони. По принцип гинеколозите казват, че не са ви нужни такива изследвания с хормони. Можете сами да си пуснете изследване на хормони. Доколкото ми е известно, НЗОК поема само 3-4 хормона. Малко е сложно жена да засече навреме овулацията си. Възнамерявам да опитам тази година консултация с гинеколог да ми пусне изследвания на хормоните и ако ми откаже - ще пусна изследване на всички хормони сама.

# 14
  • Мнения: 23
Да, проверих и ще си пусна сама прогестерон, купих си тест за овулация от аптеката, така че се надявам да е точен резултата.

Общи условия

Активация на акаунт