Моля за помощ

  • 10 751
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Казанлък
  • Мнения: 81
На 19 години си, може да си намертиш работа, стига да искаш де.. Щом имаш Телк не получаваш ли някакви пари? Потърси си поне нещо надомно, няма да изкарваш много пари, но пак по добре от това да създаваш такива теми.
За да получавам пенсия трябва да имам поне година стаж и телка да е над 50%

# 16
  • Мнения: 6 173
Нещо тези твои думи не се връзват никак с другите ти постове във форума  Thinking

И аз погледнах нейните постове, от там излиза че има дете, купувала е подаръци, писала е дори за избор на ми, което пък ме кара да мисля че има нещо гнило  Thinking
Къде съм писала, че имам дете?
До края на м.ноември работих, но взех малко пари (250 лв) и се отказах.
Живея в гр.Казанлък
И аз съм от Казанлък ,но работа има особенно в Арсенал-непрекъснато търсят хора и заплатите са дооста високи

# 17
  • Мнения: 18 978
На 19 години си, може да си намертиш работа, стига да искаш де.. Щом имаш Телк не получаваш ли някакви пари? Потърси си поне нещо надомно, няма да изкарваш много пари, но пак по добре от това да създаваш такива теми.
За да получавам пенсия трябва да имам поне година стаж и телка да е над 50%

Поинтересувай се пак какви са условията, защото тук пише, че при лица до 20-годишна възраст не изискват стаж и може и с точно 50% НТР: http://www.nssi.bg/pensions/grantpensions/422-pi

Ако получаваш пенсия, няма да се налага да плащаш и здравни осигуровки. Мисля, че е грешка, че си се отказала от работата, защото била за малко пари, при условие, че не те чака опашка от работодатели, които ти предлагат повече пари - ако ти е утежнявала здравословното състояние работата, е можело да те преназначат на по-подходяща позиция. Ако работиш, с нарастването на трудовия стаж ще ти увеличават и с някой лев инвалидната пенсия.

# 18
  • Мнения: X
На 19 години си, може да си намертиш работа, стига да искаш де.. Щом имаш Телк не получаваш ли някакви пари? Потърси си поне нещо надомно, няма да изкарваш много пари, но пак по добре от това да създаваш такива теми.

Надя, момичето  писа, че търси и работа. Тя и да си намери, ботушите и якето й трябват сега, не като вземе заплата най-малко след месец, ако си намери.
Все пак е поискала стари дрехи и обувки, не пари, за да издребняваме толкова. Peace
Мене лично ме затруднява размера на дрехите, иначе бих пратила с удоволствие, без да държа сметка за живота й.

# 19
  • Мнения: X
Пенсия за инвалидност се определя на лица с 50 и над 50 на сто трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане.
Осигурените придобиват право на пенсия за инвалидност поради общо заболяване, ако са загубили работоспособността си и имат осигурителен стаж, придобит до датата на инвалидизирането, а за слепите по рождение и за ослепелите преди постъпване на работа – до датата на заявлението по чл. 94 от КСО, както следва:

до 20-годишна възраст и за слепите по рождение и на ослепелите преди постъпването им на работа – независимо от продължителността на осигурителния стаж;
до 25-годишна възраст – една година, като не по-малко от 4 месеца са действителен осигурителен стаж;
Копирано от сайта на НОИ:
http://www.nssi.bg/pensions/grantpensions/422-pi

# 20
  • Мнения: 2 838
Момичето най-добре първо да си напише размерите на дрехи и номер на обувки.

# 21
  • Мнения: 4 208
Проверете за работа и в Кауфланд. Моя приятелка започна там втора работа на 4 часа. Знам, че има възможност за работа на 4,6,8 часа. И аз съм доработвала преди години, но в магазина в моя град.

# 22
  • Мнения: 11 337
И аз чакам за номер на обувки и дрехи.  Peace

# 23
  • Мнения: X
Авторката, потърси помощ от родители и приятеля си, ремонт на цип на яке е 10-15 лв, не може да те зарязват ей така, помисли дали може да учиш нещо освен средното си образоване за по доблра квалификация.

# 24
  • Казанлък
  • Мнения: 81
И аз чакам за номер на обувки и дрехи.  Peace


Дрехи - р-р 50-51 , обувки 38-39 номер

Общи условия

Активация на акаунт