Завърнах се и имам много въпроси:)

  • 2 131
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Секциото мина много леко, и съм много доволна имам си прекрасна дъщеря:)
Обаче прибирайки се в къщи имам куп въпроси:)
-Бебето как се отучва от нощно хранене?
-Когато стерилизирам, каде държа шишетата?
ох засега е това  Hug

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Честита дъщеричка  bouquet  bouquet  bouquet
Да ти е жива и здрава и да носи само радост!

От нощното хранене,дъщеря ми,се отучи сама,доста рано-още първия месец.
В началото стерилизирах по веднъж на ден,до към 6-тия мес.,после по-рядко.
Шишетата си ги държах на плота в кухнята.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Да ти е живо и здраво бебчето и много да те радва  Hug  bouquet
От нощното хранене си "казват" сами.Просто в един момент престава да се буди за нощно хранене.Децата са различни обаче.Големият ми син пиеше мляко нощем до 3 години, а малкият отказа нощното хранене на 3 месеца  Hug Peace
Шишетата стерилизирах и държах на сушката за съдове на издаденото място за лъжици и вилици (ама как обясних  Embarassed)

# 3
  • Мнения: 1 410
Честито! Да ти е жива и здрава и да й се разминат коликите, а ти бързо възстановяване!  bouquet

Много ви е рано за отучването от нощно хранене. Дъщеря ми си папкаше на 3 часа до 6 месеца.

Аз държа шишетата в една голяма тенджера с капак и отгоре покрите за всеки случай с кърпа.

Дерзай!

# 4
  • Мнения: 1 930
Да ти е жива и здрава шушулката  baloni
От нощното незнам как ще я откажеш, не е ли доста рано за подобни действия. Ние и сега похапваме...ама то зависи дали ще кърмиш.
Аз имам едно шише и няма да съм ти от полза, но когато него и бибата стерилизирам ги слагам на сушилника.
Бързо възстановяване   bouquet

# 5
  • Мнения: 919
Честита дъщеричка babydust7

Дъщеря ми се отказа на третия месец от нощното хранене, но й помогнах да се откаже Wink като я оставях да поплаче малко и тя просто зпря да се буди след 2 нощи. Не съм я залъгвала с чай или вода
Кърмих до скоро, затова със стерилизацията нямам голям опит

# 6
  • Мнения: 3 447
Честита рожба, да ти е жива и здрава  bouquet
За нощното хранене е различно, моят още си суче 1-2 пъти през нощта. Тя сама ще си покаже, не я насилвай.
Шишето го държах в самия стерилизатор - електрически на Авент.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 708
Да ти е жива и здрава дъщеричката Simple Smile

За нощното хранене - самичка ще си покаже когато е готова, не е нужно да я тормозиш с води и тем подобни според мен, детето най - добре си знае Simple Smile

За стерилизирането - аз използвах и съответно стерилизирах само помпата и си я държах в стерилизатора до следващото ползване, това по 6 - 7 - 8 пъти на денонощие, с времето се разредиха Simple Smile Шишетата когато започнах да ги ползвам (след 6 месец) пак си ги държах в стерилизатора или веднага ги ползвах

# 8
  • Мнения: 46 434
От нощното не се отучва, а детето го премахва, когато вече няма нужда от него.
Стерилизираните шишета ги изваждах и наливах нужното количество вода, за да са готови и когато дойде големият глад, само да сложа млякото. Другия вариант е да си стоят в стерилизатора Simple Smile

Честито ти момиченце  Hug

# 9
  • Мнения: 1 237
Честита дъщеричка!Да ви е жива и здрава и много да ви радва!
Моята дъщеря се отказа от нощното хранене през втория месец.След стерилизирането държах шишетата  в единия край на масата,където не ми пречат.

# 10
  • Мнения: 1 671
Честита рожбичка! Да ти е жива и здрава, радост и удовлетворение да ти носи.

За нощното кърмене подкрепям преждеговорившите, за стерилизираните шишета - в самата кутия, щото аз не ползвах стерилизатор, а пластмасова кутия със закопчалки за 2 лв. Върши същата работа Joy

# 11
  • Мнения: 2 936
честито бебче!
аз от нощното хранене я одучих след като направи месец,с даване на водичка-по точно чайчета на Хип.беба имаше страшни колики и затова,след 10-на  дни престана да се буди.(тя беше на АМ,ако кърмиш... newsm78
а шишетата ги държах в кухнята-добре подсушени със затворени капачки

# 12
  • Мнения: 1 878
Честито бебче, много да се обичкате и радвате взаимно  Hug

Мисля поне първия месец на бебо си му е нужно нощно ядене, пък после отучването става с водичка вместо мляко.

Стерилните джаджи се запазват по-дълго време в затворен съд в хладилника, може и  в самия стерилизатор, ако пък кърмиш си спестяваш доста от наболелите ти въпроси  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 601
 Честита бебка!!! Жива и здрава!!!
   А за въпроса не отговарям.Оставам на  мамите с повечко практика Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 809
Здрасти и добре дошла , Мимка   bouquet
Радвам се че бързо се възстановяваш  Hug Живи и здрави бъдете с малката кукла  Heart Eyes

От нощното хранене :Хриси лесно се отказа сама на 2 мес., защото започна да прави 6-часова пауза, а аз само я изместих да бъде от 12 вечерта до 6 сутринта .  Peace

За шишетата:аз ги държах заедно с бибите в стерилизатора за МВ, но може и в тенджера, която ще ти е само за тази цел (поне засега )  Wink

Общи условия

Активация на акаунт