Преквалификация учител по чужд език

  • 11 256
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте завършила съм учител по БЕЛ,но сега искам преквалификация на английски,къде как и колко струва да я изкарам?

# 1
  • София
  • Мнения: 38 115
Искаш специално да имаш диплома за ПЧЕ или просто да можеш да преподаваш?
В СУ има следдипломна квалификация.

# 2
  • Мнения: 6
Искам да мога да преподавам

# 3
  • Мнения: 706
Здравей, зависи какво искаш, има само за начален курс, има и за прогимназиален и гимназиален. Аз съм филолог с чужд език, и английски втори, от СУ. Хванах обаче една програма на МОН преди 6 години и не съм плащала. Та...има изпит, тест за определяне на ниво. Аз препоръчвам СУ, смятам, че специално за филологии е най-доброто място. При нас бяха 3 семестъра, мнооооого натоварени. Колежка записа само за начален курс, по-леко е, не учат история и литература. Ако няма промяна в цените, около 1000 на семестър. Но най-добре е да провериш на място цената.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 115
Искам да мога да преподавам

Знаеш ли английски?

# 5
  • Мнения: 706
Искам да мога да преподавам

Знаеш ли английски?

може би трябваше и да поясня, че нивото ти трябва да е доста добро, не просто А1 или А2

# 6
  • Мнения: 6
Да знам английски и имам желание да преподавам,но  съм завършила българска филология и не мога да се ориентирам какво точно да запиша за да мога да преподавам и английски,

# 7
  • Мнения: 6
Искам да мога да преподавам

Знаеш ли английски?

може би трябваше и да поясня, че нивото ти трябва да е доста добро, не просто А1 или А2
да запозната съм с това

# 8
  • София
  • Мнения: 38 115
Ами да ти кажа - с твоето образование и щом знаеш англлийски - хващаш се и преподаваш. И аз започнах така преди 2 години в една малка школа. Въпросът е да се осмелиш и да скочиш. Има помагала, но те няма да ти кажат нищо ново. По-скоро трябва направо да пробваш някоя от по-новите системи учебници.

# 9
  • Мнения: 6
Ами да ти кажа - с твоето образование и щом знаеш англлийски - хващаш се и преподаваш. И аз започнах така преди 2 години в една малка школа. Въпросът е да се осмелиш и да скочиш. Има помагала, но те няма да ти кажат нищо ново. По-скоро трябва направо да пробваш някоя от по-новите системи учебници.
Да но проблема е,че ми искат документи,че мога да преподавам и по английски език,а не само по бел

# 10
  • София
  • Мнения: 38 115
Къде искат такива документи?
По школите не искат. Била съм на поне 10, ако не и повече интервюта.
В училищата са толкова умрели за кадри, ще взимат с какво да е педагогическо образование.

Все пак, мини един курс за ниво С2 в някоя школа и поискай в сертификата да пише, че можеш да преподаваш. По-евтино е и много по-малко време ще ти отнеме от преквалификация в СУ.

# 11
  • Мнения: 6
Къде искат такива документи?
По школите не искат. Била съм на поне 10, ако не и повече интервюта.
В училищата са толкова умрели за кадри, ще взимат с какво да е педагогическо образование.

Все пак, мини един курс за ниво С2 в някоя школа и поискай в сертификата да пише, че можеш да преподаваш. По-евтино е и много по-малко време ще ти отнеме от преквалификация в СУ.

Благодаря ти много за отговора,защото и аз точно това мислех да направя да  изкарам изпит само за сертификат,а иначе преди 2 седмици търсиха учител по английски (5-8 клас),но ми казаха че дори и да го знам ми искат тъпия за преподаване на английски език. Sad

# 12
  • Мнения: 2 249

Къде искат такива документи?
По школите не искат. Била съм на поне 10, ако не и повече интервюта.
В училищата са толкова умрели за кадри, ще взимат с какво да е педагогическо образование.

Все пак, мини един курс за ниво С2 в някоя школа и поискай в сертификата да пише, че можеш да преподаваш. По-евтино е и много по-малко време ще ти отнеме от преквалификация в СУ.

Благодаря ти много за отговора,(интервал)защото и аз точно това мислех да направя (запетая) да  изкарам изпит само за сертификат, а иначе преди 2 седмици търсиEха учител по английски (5-8 клас),(интервал)но ми казаха(запетая) че(запетая) дори и да го знам(запетая) ми искат тъпия за преподаване на английски език. Sad


Одобрявам това, че си се насочила от преподавател ПО български език към преподавателска дейност на чужд език. В едно изречение - макар и с големината на две, поне - толкова много грешки, не знам как да го коментирам  #Crazy #Crazy #Crazy Може би най-дипломатичният коментар би бил - като учител по английски език би нанесла по-малко вреда отколкото като учител по български език. Дори да не издребняваме със запетаите  Sad, все пак учител по български език с диплома трябва да прави разлика между минало свършено и минало несвършено време  Naughty Crossing Arms.
Иначе явно тАпията ти трябва, за да си на пълна заплата в държавните/общински училища, ако нямаш преподавателска правоспособност по предмета, който преподаваш, ще бъдеш нередовен учител със заплата (не съм 100% сигурна колко беше преди повече от 15 г.) около 2/3 от и без това ниската учителска такава.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 115
Ахаа, ясно. А аз си помислих, че има желание да преподава английски.

# 14
  • Мнения: 2 249
И аз останах с това впечатление, но предлозите ме объркаха  Grinning
Дано да има късмет с намирането на работа и английският й да е по-добър от българския  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт