Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мадам, кога ти е следващия контролен? Тези възпалителни ако са останали от нещо, колпоскопът сега нищо съществено няма да ти свърши. Според мен по-добре на следващия го направи заедно с цитото за да се види по-точно възстановяват ли се нещата. Добре е, че си имаш лактобацили. Това 2Б има голям шанс да върви надолу ако се пазиш от инфекции и поддържаш силен имунитет. Но е добре да провериш за всеки случай след няколко месеца, главно заради жлезистия.

# 31
  • Мнения: X
клетките с реактивни промени са си проенени клетки вече,  що микроиологията е чиста трябва да се търсят други причинители  bouquet

# 32
  • Мнения: X
Dados, и на мен ми е странно защо иска докторът колпоскопия с биопсия сега. Ако се съмнява за неовладян въпалителен процес, допълнително изследване за нещата, които микробиологията не покрива, е по-добър вариант от правенето на отворена рана. Не са перфектни резултатите, но стриктно следене ми  звучи по-логично при липса на лезия и нормално изглеждащ влагалищен имунитет Thinking

# 33
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
Този , който ме преглежда , каза ,че нямам раничка , аз и никога не  съм имала .Винаги са ми казвали ,че шайката ми е като на  нареждала .
Думите на доктора бяха - повярвай ми по-добре е да си "вържем гащите " .
Аз наистина смятам , че това е от тежкия аборт , сигурно е станала инфекция и от там така .
Ще настоявам за тази микробиология , разширената .

# 34
  • Мнения: X
Този , който ме преглежда , каза ,че нямам раничка , аз и никога не  съм имала .Винаги са ми казвали ,че шайката ми е като на  нареждала .
Думите на доктора бяха - повярвай ми по-добре е да си "вържем гащите " .
Аз наистина смятам , че това е от тежкия аборт , сигурно е станала инфекция и от там така .
Ще настоявам за тази микробиология , разширената .
Не се води май микробиология - изследвания пускат различни според симптомите - хламидия, бета хемолитичен стрептокок, микоплазма и още разни неща, за които не се сещам в момента. Гащите може да си вържете и ако те викне след три месеца примерно пак за цитонамазка, и ако не му хареса да направите с биопсията и абразио, защото имаш изменени клетки и в канала, а не само в порциото.

# 35
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
Чист колпоскоп  Heart Eyes , пуснахме отново МБ , защото като ме намаза  с оцетна киселина , подскочих ,  голямо  щипене беше , направо горене ,което било индикатор сигурен за инфекция .

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 743
Чист колпоскоп  Heart Eyes , пуснахме отново МБ , защото като ме намаза  с оцетна киселина , подскочих ,  голямо  щипене беше , направо горене ,което било индикатор сигурен за инфекция .


Хахахах и при мен има подскачане понякога от киселината, но моята лекарка обясни , че силата (подскането)  на киселината зависи от това кога е направена (колко се е проветрила и тн )   Simple Smile Simple Smile

# 37
  • Мнения: 145
Здравейте, вече мина месец от моята конизация. По време на кървенето бях помислила, че цикълът ми е дошъл 6-7 дни по-рано, но не е бил той, закъсня ми даже с 3 дни.
Днес бях на контролен преглед, а след следващият цикъл пак. Докторът продължава да настоява, че след следващият цикъл и вече изследвания ще започна имуностимулант, за сега Полижинакс 12 бр.
Не знам дали на своя глава да предприемам нещо или да изчакам? Притеснявам се все пак от този папилома вирус и това отлагане  Thinking
Бих искала да попитам някоя от вас дами дали е пила Дуфастон? Ако да, как ви понесе?
Изписа ми го заради кисти, които си влача от доста време, ту ичезват, ту се появяват нови...като цяло, обаче хормоналните препарати не ми понасят особено добре и се чудя сега от това какво да очаквам?  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 70
Здравейте прочетох темата или това което успях и аз след раждане съм 3А и с положителен тест за Хп вирус резултата е от течно базтирана цитонамазка.Знам че резултатите ми хич не са добри ще проведем лечение,но препоръките на докторите са без колпоскопия и биопсия та се чудяи какво да правя.Има ли някой на който резултатите са подобрили и след евентуален прием на какво?

# 39
  • Мнения: X
Аз съм с 3а, но без Хпв, колпоскопия и биопсия са задължителни, можеш да си избереш лекар от посочените от 1 страница и да направиш нова консултация което те и съветвам  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 11 976
Здравейте прочетох темата или това което успях и аз след раждане съм 3А и с положителен тест за Хп вирус резултата е от течно базтирана цитонамазка.Знам че резултатите ми хич не са добри ще проведем лечение,но препоръките на докторите са без колпоскопия и биопсия та се чудяи какво да правя.Има ли някой на който резултатите са подобрили и след евентуален прием на какво?

Аз бих ти препоръчала да си поискаш колпоскопия. Ако е добра, да си проведеш лечението и след един месец да направиш нова цитонамазка. Ако резултатът не се е подобрил, следва задължителна биопсия.

# 41
  • Мнения: X
Змия същото съм препоръчала и аз и евентуално нова консултация  Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 11 976
Змия същото съм препоръчала и аз и евентуално нова консултация  Rolling Eyes

Аз не оспорвам това, което си препоръчала.
Само казвам, че няма нищо страшно в отлагането на биопсията с един месец.
Когато за пръв път имах резултат 3 А, се оправих само с медикаментозно лечение. 5 години по-късно вече това лечение не бе достатъчно. Все пак биопсията бе направена след него.

# 43
  • Мнения: 70
От две цитонамазки едната ми излезе ПАП 2,а другата ПАП 3А незнам на какво да вярвам и честно казано всеки доктор ме съветва различно нещо.Не е ли скоро за повтаряне на изследването 1 месец.Хп вируса съм носител това е сигурно...видях че във Варна е само професор Корновски ще се посъветвам и с него.Патоанатома който ми гледа цитонамазката(тази която излезе 3 А)е категоричен че първо провеждам лечение и след това биопсия.

# 44
  • Мнения: 70
Значи момичета същото което и аз смятам.Благодаря за мненията.Дано всички сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт