Графики на БТ - коментари

  • 71 872
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 772
 
Hug  Добре дошли в новата тема
Пожелавам успех на всички!  Hug

  

Старата тема


       Метод на Базалната Температура /БТ/

 


Базална Температура – термин от Метода на Базалната Температура
/ Метод за определяне на О. чрез стойностите на Т. на тялото през МЦ на жената/
- това е най-ниската температура на тялото измерена рано сутрин, в покой, веднага след сън


За графиките на Овулационния Календар на Зачатие:  Как се създава лентичка с графиката в подписа?

Влизате в Профила си в Овулационния календар на Зачатие

1. За да си направите лентичка, първо се уверете, че сте маркирали в профила си, че позволявате графиките Ви да бъдат видими за другите потребители. В противен случай линкът към Вашата графика ще води до съобщение за грешка.

2.Отидете в ляво и от навигационнотo меню изберете линка "лентички". Ще ви се отвори галерията с лентички, с които разполага календара. Изберете своята лентичка, като кликнете с мишката върху нея.

3.Ще ви се зареди нова страница, на която ще е изобразена избраната от Вас лентичка, а под нея в текстово поле календара ще ви генерира код, който трябва да копирате и поставите в подписа (сигнатурата) на форумите, които посещавате. Така Вашата графика ще може да бъде разгледана от другите участници във форума




 и още календари:  
 




ПП. Моля, ограничавайте се само с коментари по темата  

# 1
  • Мнения: 12
Весела Коледа на всички  Heart Eyes
Денис, благодаря  Hug
Благодаря и затова, че винаги помагаш и даваш съвети  bouquet
Не съм писала много във форума, но редовно четях (най-вече темата за добавките) и мисля, че това много ми помогна  Peace
Затова отново, Благодаря  Hug и пожелавам на всички бързо да им се получат нещата и да се постараят да са позитивни  Hug Hug и тази тема да се напълни с много  ylinfant

# 2
  • Мнения: 363
Аз правя тестове за овулация от 9 ден на МЦ и на 11 и 12 ден от МЦ с домашните тестове излезна много ясни черти за +; освен това имаше и др. симптоми като церв. слуз, болки и т.н. Също така меря и БТ- орално. На 10 срещу  11 спах доста неспокойно, легнах си късно, въртях се и не успях да спя и затова предполагам, че ми е висока температурата. Днес правих също тест за ову., но излезе -. Ще продължа с тестовете поне още 5-6 дни да проследя.
Ето ми и графиката. Дано този път е станало.
Моля за коментар.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 772
WinterFlower  Hug
Аз правя тестове за овулация от 9 ден на МЦ и на 11 и 12 ден от МЦ с домашните тестове излезна много ясни черти за +; освен това имаше и др. симптоми като церв. слуз, болки и т.н. Също така меря и БТ- орално. На 10 срещу  11 спах доста неспокойно, легнах си късно, въртях се и не успях да спя и затова предполагам, че ми е висока температурата. Днес правих също тест за ову., но излезе -. Ще продължа с тестовете поне още 5-6 дни да проследя.
Ето ми и графиката. Дано този път е станало.
Моля за коментар.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=frederika
Графиката е добре дотук, но все още не показва, дали и кога е имало О.
БТ се повишава от 1 до 5 дни след О. / и едва тогава може да се определи кога е била/
Дано да е станало.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 389
Денис, 22.12 бях на преглед да видим дали ще има О.Претърпях лапаро( махнаха ми киста) и това ми е вторият цикъл. Първият нямаше О.
 Док каза, че е минала в десният. Най-вероятно предният ден( това е оперираният, много се изненадах). Притесняваме дали док не се е объркал и да е нямало О и този месец...
 Може ли да му се е сторило , че се е спукал фоликул а да не е? 
По непълната графика според вас имало ли е О?
БТ меря ректално.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 772
Денис, 22.12 бях на преглед да видим дали ще има О.Претърпях лапаро( махнаха ми киста) и това ми е вторият цикъл. Първият нямаше О.
 Док каза, че е минала в десният. Най-вероятно предният ден( това е оперираният, много се изненадах). Притесняваме дали док не се е объркал и да е нямало О и този месец...
 Може ли да му се е сторило , че се е спукал фоликул а да не е? 
По непълната графика според вас имало ли е О?
БТ меря ректално.
Ако е имало О., може да е била в дните 15-16-17 ден от МЦ.  Липсват много стойности и ми е трудно да преценя по-точно.
Прави тестове за О.

# 6
  • Мнения: 2 389
Денис, 22.12 бях на преглед да видим дали ще има О.Претърпях лапаро( махнаха ми киста) и това ми е вторият цикъл. Първият нямаше О.
 Док каза, че е минала в десният. Най-вероятно предният ден( това е оперираният, много се изненадах). Притесняваме дали док не се е объркал и да е нямало О и този месец...
 Може ли да му се е сторило , че се е спукал фоликул а да не е? 
По непълната графика според вас имало ли е О?
БТ меря ректално.
Ако е имало О., може да е била в дните 15-16-17 ден от МЦ.  Липсват много стойности и ми е трудно да преценя по-точно.
Прави тестове за О.
Благодаря.
Гледаха ме на видеозон на 22.12 това е 15 от МЦ. и ми казаха, че е минала т.е показаха ми нещо като звездичка на екрана.
16-17 ден  ми се вижда нелогично да е Sad.
Благодаря още веднъж.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 772
Денис, 22.12 бях на преглед да видим дали ще има О.Претърпях лапаро( махнаха ми киста) и това ми е вторият цикъл. Първият нямаше О.
 Док каза, че е минала в десният. Най-вероятно предният ден( това е оперираният, много се изненадах). Притесняваме дали док не се е объркал и да е нямало О и този месец...
 Може ли да му се е сторило , че се е спукал фоликул а да не е? 
По непълната графика според вас имало ли е О?
БТ меря ректално.
Ако е имало О., може да е била в дните 15-16-17 ден от МЦ.  Липсват много стойности и ми е трудно да преценя по-точно.
Прави тестове за О.
Благодаря.
Гледаха ме на видеозон на 22.12 това е 15 от МЦ. и ми казаха, че е минала т.е показаха ми нещо като звездичка на екрана.
16-17 ден  ми се вижда нелогично да е Sad.
Благодаря още веднъж.
Ок. Аз коментирам графиката.
След О., спуканият доминантен фоликул е около 10мм - това трябва да е видял лекаря. След 2-3дни, се образува ЖТ, което е с по-голям размер. Не ти ли даде снимка от УЗ? - погледни какво се вижда там.
Ако искаш, изследвай прогестерон на 7 ден след предполагаемата О.

# 8
  • Мнения: 4
Здравей Денис,
Може ли коментар на моята графика? Кога според теб е била О. и дали изобщо е имало? Бях на доктор на 19.12 и се видя фоликул 15 мм. Според доктора трябвало да има О. на 23/24 дек. Rolling Eyes
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=Silves

Благодаря !

# 9
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравей Денис,
Може ли коментар на моята графика? Кога според теб е била О. и дали изобщо е имало? Бях на доктор на 19.12 и се видя фоликул 15 мм. Според доктора трябвало да има О. на 23/24 дек. Rolling Eyes
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=Silves
Благодаря !
Графиката е добре, О. може да е била на 24 ден от МЦ.
Дано да е станало  Peace

# 10
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 541
Здравей Денис,
Може ли коментар на моята графика? Кога според теб е била О? Бях на преглед на 27.12. и докторката каза, че е минала. (преди това-на 23.12. видя фоликул 20 мм.) Каза обаче, че лигавицата била тънка (9,5 мм.) и ми предписа дуфастон.
/едно измерване на графиката липсва, тъй като непредвидено не си спах вкъщи и нямах термометър, дано не повлияе на разчитането й/
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=*meg*

# 11
  • Мнения: 415
Момичета, според тази ми графика, не е минала явно още О, нали? Имах ЦС предните 2 дни примесена с леко кафеникаво, какво ли означава?!
Прилагам снимка http://prikachi.com/images/994/9010994l.png

# 12
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравей Денис,
Може ли коментар на моята графика? Кога според теб е била О? Бях на преглед на 27.12. и докторката каза, че е минала. (преди това-на 23.12. видя фоликул 20 мм.) Каза обаче, че лигавицата била тънка (9,5 мм.) и ми предписа дуфастон.
/едно измерване на графиката липсва, тъй като непредвидено не си спах вкъщи и нямах термометър, дано не повлияе на разчитането й/
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=*meg*
Ако не си била болна или да има друга причина за по-високата БТ през ФФ - графиката показва, че може да е имало и задържан фоликул / от минал МЦ/
О. може да е била 20/21 ден от МЦ.

Момичета, според тази ми графика, не е минала явно още О, нали? Имах ЦС предните 2 дни примесена с леко кафеникаво, какво ли означава?!
Прилагам снимка http://prikachi.com/images/994/9010994l.png
Графиката не показва да е имало О.
БТ се измерва от М до М.
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти показват, кога да очакваш О.

# 13
  • Мнения: 415
Благодаря, Денис,
Зная как се прави, но късно реших да почна да я меря. При О спада ли или само като се покачи означава, че е минала? Simple Smile

# 14
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 541
Здравей Денис,
Може ли коментар на моята графика? Кога според теб е била О? Бях на преглед на 27.12. и докторката каза, че е минала. (преди това-на 23.12. видя фоликул 20 мм.) Каза обаче, че лигавицата била тънка (9,5 мм.) и ми предписа дуфастон.
/едно измерване на графиката липсва, тъй като непредвидено не си спах вкъщи и нямах термометър, дано не повлияе на разчитането й/
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=*meg*
Ако не си била болна или да има друга причина за по-високата БТ през ФФ - графиката показва, че може да е имало и задържан фоликул / от минал МЦ/
О. може да е била 20/21 ден от МЦ.
Да, бях болна (8-10 ден). За задържан фоликул АГ-то не каза нищо на прегледа, предполагам щеше да се види на ехографа.

Общи условия

Активация на акаунт