Ваксината МПР?

  • 4 501
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
Отварям тема, защото другите две теми за ваксините са твърде големи, за да мога да се ориентирам в тях, а и изглежда се използват повече за доказване на това кой е по-, по-лекар.
Въпросът ми е може ли ваксината против морбили паротит и рубеола да предизвика силна суха кашлица на пристъпи. 24 часа след като беше поставена, синът ми се изкашля няколко пъти, но през нощта беше кошмар - не можеше да спи от непрекъснато кашляне и това много ме притесни. Да уточня, че детето беше прегледано преди ваксинацията и беше здраво. Той е на година и 2 мес. и това му е първи прием МРП.

# 1
  • Мнения: 660
да, напълно е възможно !!! това е реакция на организма към антигените на морбили . по принцип след естествено протекло морбили остава такава кашлица , която трудно се повлиява с обикновени медикаменти .

# 2
  • Мнения: 4 150
Има ли новости около каШлицата на детенцето?

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 11:42 от Christian

# 3
  • Мнения: 1 014
Сега виждам, че имам отговори по тази тема. Кашлицата се появи точно 1 ден след ваксината (25 април) и продължи само 1 ден. Това ме учуди много и затова потърсих връзка с ваксината. Повече не е кашлял, но 1 седмица след ваксината вдигна температура 38,3, без да има други оплаквания. Давах само панадол, но си мисля, че температурата може да е заради зъби  newsm78 и няма връзка с ваксината.

# 4
  • Мнения: 1 428
Може би си чела мои постинги,но реакциите от тази ваксина обикновенно се появяват чак след 10 дни,тъй като и трите заболявания са с по-дълъг инкубационен период.Дъщеря ми освен,че вдигна температура,изби по цялото тяло,потдуха и се лимфните възли и за капак беше получила и временна пареза на десния крак.Благодаря се,че сега е добре,но тогава..............*само аз си знам какво преживях за 4 дни*Тази температура най-вероятно се е дължала на ваксината и трябва да внимавате при реимунизацията.А да сиъ забелязала нещо друго необичайно за детето в този период от време-обриви или нещо друго?

# 5
  • Мнения: 1 014
Helen-mama , не съм забелязала да има обриви. Какво би трябвало да направя, когато дойде времето за реимунизация, нещо превантивно или?

# 6
  • Мнения: 8 585
@азира

За реимунизацията можете да вземете добра ММР ваксина-"Приорикс" или "ММР2".

"а и изглежда се използват повече за доказване на това кой е по-, по-лекар."
->Темата има много полезна информация и изобщо не може да се обобщи по този начин.

# 7
  • Мнения: 1 428
Ами предупредиха ме да внимаваме с реимунизацията,защото може да направи още по -тежка реакция.Затова като и Birdie е споменал ще използваме другата ваксина,която не може да даде чак такива постваксинални р-ии.И другото което искам да ти кажа е винаги да внимаваш преди ваксина детето да е напълно здраво и да не е пило никакви хапчета или сиропи поне 20 дни преди ваксината.Трябва да има здрава имунна система.
при дъщеря ми реакцията от ваксината явно се е появила,защотото само 2 дни преди това и бях спряла антибиотика.Макар че личната много добре знаеше,че детето е пило антибиотик-самата тя го изписа,каза ми,че това няма значение и дори не прегледа детенцето ми дали е оздравяло.Сложи ни ваксината и ни отпрати по живо по-зраво,а после си блъскай главата.Дори твърдеше до последно ,че не е от ваксината.чак след като я водих на имунолог и той го потвърди-повярва.А преди това ни гледаше с надсмешка.
Желая ви много здраве!

# 8
  • Мнения: 1 014
Аз по принцип не слагам ваксините от касата, а купувам. Досега сме слагали ДТК - Инфанрикс, Полио - Имовакс полио, но когато се обадих да потърся ваксина ММР при вносителя GSK, се оказа, че осъществяват внос само по поръчка на МЗ. Естествено, не могат да внесат 1 ваксина, за някаква желаеща майка. Да си пренасям ваксина от Гърция или друга близка държава ми се стори, меко казано, несериозно - как ще осигуря оптималната температура, пренасянето през границата е незаконно, GP-то едва ли ще се навие да я сложи, а и след това в детската градина и училище най-вероятно ще имам проблеми. Затова реших, че нямам избор и ... така.
Helen-mama , при вашия случай, няма ли начин да се отложи или направо да се спре по-нататъшна ваксинация ММР, при положение, че детето е свърхчувствително? 

# 9
  • Мнения: 8 585
Малко уточнение за ММР...

Любезна участничка във форума ми писа на л.с. и ми изясни, че в Бг за ММР задължително се използва "Приорикс". Тоест, това е официално използваната ваксина за ваксинацията ММР в страната, а не друга, с "незнаен произход". Ако това е така, не е необходимо да купувате друга ваксина ММР!

"Приорикс" е много надеждна ваксина. "Приорикс" не дава псевдо-морбили,  резултат от ваксинацията.

В някои страни "Приорикс" е лицензирана за мускулно или подкожно приложение с еднакво добра ефективност (се твърди). Болшинството страни обаче слагат ММР подкожно. И двата начина на приложение са актуални, с предпочитание на подкожният.

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 13:10 от Birdie

# 10
  • Мнения: 1 428
Доколкото знам ваксината не е Приорикс,но ще питам личната пак.

Общи условия

Активация на акаунт