Студова алергия

  • 14 489
  • 79
  •   1
Отговори
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Как се справяте с тази гадост? Когато ти е студено на температура под 24-5 градуса в къщи денонощно. Когато ти текат очите и носа и от най-лекият студ, когато имаш симптоми на грип, щом излезеш на студа и те минават след половин час, когато влезеш на топло, когато ръцете отичат и се зачервяват като при изгаряне, когато имаш симптоми на изгаряне/!/ и по устните - подути и моравосини и болят като при изгорено, симптомите на изгаряне са и по носа и меките тъкани като цяло, когато те втриса постоянно, когато кашляш до посиняване навън и кашлицата е по-зле от астматичен пристъп при всяко усещане за студ и когато зимата ти е най-омразният сезон! Моля ви, напишете как се справяте с това, по възможност без кортикостероиди, че те пък ми разказаха играта за друго, автоимунно заболяване исега не ги вземам. Противоалергичните помагат само до някъде при мен, но от тях пък много ми се спи, а трябва и да се работи... В краен случай ще пия тях де, нямам голям избор. Това не е много често срещана алергия и лекарите изписват направо кортикостероиди, а ми се иска да мина без тях този път. Е, ако няма друг начин какво да се прави, ще ги вземам. Сега седя като затворник в къщи и в офиса, зимата - само на закрито и така. Как я мразя тази зима!
 Та така, има ли и други като мен? Как се справяте?
Ще съм благодарна на всякаква идея. Предварително ви благодаря за помощта.

# 1
  • Мнения: 11 823
Имала съм студова алергия само на крайници, основно ръце понякога и на краката. Първата година когато се появи на ръцете си бях в къщи, беше зима, но нито работех нито учех т.е. излизане на студ имах минимум...ревматоложката като ме видя и попита - На открито ли работите? и не вярваше като казах, че стоя у дома. Тогава ми биха една инжекция не помня каква и до дни ръцете ми се оправиха. Бяха зачервени, надути около ставите на пръстите все едно съм с артрит не можех да ги свия даже. Докторката каза  - слад имунитет + недобро оросяване ...истината беше, че тогава наистина бях боледувала доста и бях със слаб имунитет. После още 2 поредни години ми се появяваше, но доста по-слабо ...всяка есен започвах да пия Гинко билоба и пиех до Март, не знам колко е действала. От почти 10г нямам такива проблеми, но започнах да ходя много пеш дори и в студа, оросяването ми се подобри (преди бях постоянно със студени ръце и крака) и  почти не боледувам т.е. явно ми е повишен имунитета и от там алергията не се проявява...това си е мое обяснение де.

А не знам с какво заболяване си...но такова засилено чувство на студ е симптом на проблем с ЩЖ и най-вече хипофункция (аз имам такава и казвам от опит).

# 2
  • Мнения: 6 933
Аз също съм с хипофункция и същите симптоми. При мен студовата алергия се изразява само в теч от носа и очите, за щастие. Нямам методи за справяне с нея, търпя.

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
С хипофункцията на жлезата съм  и аз, а кортикостероидите ми ги правиха за ревматоиден полиартрит. От известно време,обаче, хормоните на жлезата влязоха в норма след като си направих теста за хранителна нетолерантност и започнах да спазвам това, които излезе като резултати, доволна съм. Аз теста го правих уж за артрита, но повлия и на ЩЖ, а за артрита - по-слабо. Не искам да минавам на биологични средства, нито Метотрексат вече мога да пия заради разни медикаментозни алергии. А и това са много тежки лекарства с много усложнения от тях.
След последното ходене по студа, устните ми отекоха и станаха морави, за някое време, вдигнаха се и нещо като мехури, точно същото като от изгаряне  с вряла вода. След няколко часа изчезнаха, като се стоплих в къщи. Баща ми страда от същата алергия в много тежка форма, не ми се мисли какво ще става, ако и при мен върви така. Лекарите предлагат кортикостероиди, но аз трудно ги понасям /ще остана без коса вече от тях/, затова и търся нещо по-нетрадицонно средство тук.
Направо ми се иска да емигрирам на Карибите  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 11 823
........
Направо ми се иска да емигрирам на Карибите  Simple Smile

Това си е чудесно решение  Laughing Hug


Дано намериш някакъв начин за справяне, явно при теб е в доста тежка форма и щом е и наследствено  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 54 345
Аз имам на ръцете.
Пия Рутаскорбин и ми помага.
Благодарение на форума пак си поставих диагнозата.
Една кардиоложка ме прати на ревматолог, добре че не отидох. Crazy

# 6
  • Мнения: 6 933
Ех този форум  Grinning
Аз съм пила рутаскорбина против спукани капиляри, не знаех че става и за това.

# 7
  • Мнения: 54 345
Той по принцип е за капиляри, а при студовата алергия те са засегнати.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Благодаря! Не знаех за това средство. Още утре ще го купя. По колко таблетки дневно се пие, за да е ефикасно и за колко време? И нищо ли противоалергично не се взема заедно с него?
Иначе сега предписват направо кортикостероиди, но това не е начинът и аз не искам да ги вземам, ако има и друго средство.

Благодарение на форума пак си поставих диагнозата.
Една кардиоложка ме прати на ревматолог, добре че не отидох. Crazy
Аз имам ревматологичен проблем и при изостряне симптомите са такива - подути и зачервени стави,може би затова те е пратила. В такъв случай се изследва СРП първо, но ако е това, то не минава от затопляне.
Да, наистина, форумът знае всичко  Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 дек 2016, 23:06 от Unknown_lady

# 9
  • Мнения: 54 345
Аз го пия 3 пъти по 2 табл.
Наистина стават като подути от артрит пръстите, но хем болят, хем сърби, а накрая кожата се цепи и става на рани... Tired

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Истинска алергия е това. Благодаря за инфото  bouquet от утре го започвам, дано да помогне поне малко.

# 11
  • Мнения: 6 933
Той всъщност съдържа главно Вит. С, защо не си купиш някакви хубави витамини.

# 12
  • Мнения: 54 345
Той всъщност съдържа главно Вит. С, защо не си купиш някакви хубави витамини.

Не само вит.С.
Другата съставка е важната, не витаминът.

# 13
  • Мнения: 11 823
Аз също съм го пила този Рутаскорбин, точно за слаби и пукащи се капиляри....дано ти помогне.


Аз имам ревматологичен проблем и при изостряне симптомите са такива - подути и зачервени стави,може би затова те е пратила. В такъв случай се изследва СРП първо, но ако е това, то не минава от затопляне.
Да, наистина, форумът знае всичко  Simple Smile


Би ли споделила моля те какъв ти е ревматологичния проблем от който има такива симптоми?

# 14
  • Мнения: 6 933
Deva, не искам да се заяждам, но казах "главно", не съм казала, че е чист вит. Ц
"Една филмирана таблетка съдържа:
Витамин С (L-аскорбинова киселина): 100 mg;
Рутозид: 20 mg."
Със сигурност са вложили в таблетките всичко, което е важно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт