Безобразията на БАБХ

  • 16 272
  • 207
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 878
Служители на БАБХ (Българска агенция по безопасност на храните) са умъртвили 4 кончета от защитена порода и 2 кучета, защото били без документи. Има подозрения, че БАБХ-овците не са проявили кретенизъм и садизъм, а са врътнали далавера, защото цената на кончетата е висока. Не са представили документ за евтаназия и показали телата на животните, т. че е възможно те да са продадени, а не убити. Ето разказа на собствениците:

"Здравейте! Искам да ви споделя една огромна болка. На 22-ри декември, ние с мои приятели откупихме 4 кончета на 7 месечна възраст от Калофер, за да ги спасим от заколение. Намерихме им осиновители, страхотни хора, които щяха да се грижат с много любов за тях. Тъй като бързахме да ги откупим и спасим, ние не извадихме документи за тях. Кончетата не бяха и чипирани, тъй като по закон, чипирането при конете става до 1 годишна възраст. Документите не се вадят веднага и нямахме време да чакаме. При транспортирането им, край град Правец, полиция спира буса, издава акт на шофьора и конфискува животинките. С тях пътуват и две, спасени от ужасна съдба, кучета. Животните се предават на БАБХ „българска агенция по безопасност на храните“ и се задържат в обор до квартал Обеля, в София. От този момент до днес, 4-5 човека се борим да ги измъкнем от там. Чукахме по кабинети в БАБХ, молехме, търсехме вратичка, за да измъкнем бебетата от затвора им. Здрави животни, които ние просто искахме да спасим. От БАБХ ни отказаха всякакво съдействие. Държаха се грубо, безочливо и категорично, че сме извършили много тежко престъпление и нищо не може да спаси животните. Беше логично да ни се наложат глоби. Ние бяхме готови да платим каквато и да е сума. Днес сутринта бебетата ни и двете кученца са евтанизирани! Без предупреждение! Без жалост! Без грам Човечност! И това се случва в държавата, в която могат да ни убият на пешеходна пътека и да ни платят. Моля ви за подкрепа!"

http://btvnovinite.bg/article/tazi-sutrin/zashto-babh-umartvi-ch … iri-koncheta.html

# 1
  • Мнения: 46 484
Не съм запозната с конкретния случай, но според мен се опитват да пресекат фиктивните осиновявания, заради които сме затънали до ушите с бездомни животни.

П.П. Бебе означава "малко дете".

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Е, това ли е начинът?

# 3
  • Мнения: 10 864
Тази история е толкова абсурдно жестока, че просто няма думи.

В бездомни кончета ли сме затънали?
Хайде да не го обръщаме на поредната тема за бездомните кучета.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 878
Не съм запозната с конкретния случай, но според мен се опитват да пресекат фиктивните осиновявания, заради които сме затънали до ушите с бездомни животни.

П.П. Бебе означава "малко дете".

Не, обяснението им е, че така се вземали мерки срещу разпространението на болести и зарази. Защото животните евентуално можели да са болни. Не са ги изследвали болни ли са или не, не били длъжни.  Sick

Силно се съмнявам, че циганите разполагат с документи за конете, които разкарват и малтретират необезспокоявани от никого по улиците и пътищата. Не съм чувала обаче техните добичета да се конфискуват и евтаназират. Не че имам нещо против циганите и искам и на тях да им се случи нещо толкова ужасно. Просто това е още 1 аргумент в подкрепа на тезата, че кончетата са продадени, а БАБХ развива противозаконна дейност.

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 12:55 от Alexandria*

# 5
  • Мнения: 22 867
Какво значи  евентуално, да не са се свършили ветеринарите или бабховците не знаят, че има такива? Как така бързо взеха решение да ги умъртвяват? Наистина ли имат такива права? Имам предвид да действат както в конкретния случай? Безобразие след безобразие.......... ooooh!

# 6
  • Мнения: 6 417
Аз трета година чакам тази агенция да се задейства по сигнал за продажба на храна в опасни за здравето на клиентите условия в центъра на София, но си оставам с чакането. Обаче кончетата и кучетата набързо са ги утрепали. А д-р Мариела Найденска, която е подписала смъртната им присъда, е една доста неприятна визуално личност.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 878
Какво значи  евентуално, да не са се свършили ветеринарите или бабховците не знаят, че има такива? Как така бързо взеха решение да ги умъртвяват? Наистина ли имат такива права? Имам предвид да действат както в конкретния случай? Безобразие след безобразие.......... ooooh!

Оказва се, че имат и са изрядни. Ето отговорът им: http://www.babh.government.bg/bg/Object/news/view/1766/%D0%98%D0 … D1%86%D0%B8%D1%8F

# 8
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Истината е някъде там.  
Скрит текст:
Аз първосигнално, ако тръгнат да ми конфискуват животно само, защото няма  еди какъв си документ и е въпрос на малко време за изваждането му, честно Ви казвам, ще ги бия. Да дойдат да ми кажат после нещо.
 БАБХ ли е институцията, която трябва да се занимава с такива случай?

# 9
  • Мнения: 25 565
Просто това е още 1 аргумент в подкрепа на тезата, че кончетата са продадени, а БАБХ развива противозаконна дейност.

Дано да са продадени с цел отглеждане, а не за (или под формата на) месо – конското е деликатес, а и какви луканки стават от него...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 878
Просто това е още 1 аргумент в подкрепа на тезата, че кончетата са продадени, а БАБХ развива противозаконна дейност.

Дано да са продадени с цел отглеждане, а не за (или под формата на) месо – конското е деликатес, а и какви луканки стават от него...

Като имаш предвид, че в абревиатурата на агенцията присъства думата "храни" - сещай се за какво са били продадени. Дано покрай тоя случай някой се сети да разследва цялостната дейност на тая институция, защото се опасявам, че това е само черешката на тортата. Затънали са в корупция, беззаконие и пълно безхаберие по отношение безопасността на храните.

# 11
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Какво значи  евентуално, да не са се свършили ветеринарите или бабховците не знаят, че има такива? Как така бързо взеха решение да ги умъртвяват? Наистина ли имат такива права? Имам предвид да действат както в конкретния случай? Безобразие след безобразие.......... ooooh!

Оказва се, че имат и са изрядни. Ето отговорът им: http://www.babh.government.bg/bg/Object/news/view/1766/%D0%98%D0 … D1%86%D0%B8%D1%8F

Чета и, както се казва, не мога да повярвам на ушите си, всичко ми звучи абсурдно. Защо тогава, по дяволите, сме засипани от бездомни кучета при такъв принципен БАБХ? То всъщност, най-добре е никой да не им попада в ръчичките. Като си помисля колко пари струва язденето на кон, за колко болни деца това   е терапия, толкова ли нямаше за какво да се използват кончетата, май наистина за тях е по-добре да са ги продали с цел отглеждане, ама дали........ newsm78 Всичката мара втасала, та опряла до тия кончета, пристрастна съм, признавам, дядо имаше два коня, гледаше ги като деца, хранене, лакомства, ресане, имах честа да ги яздя с негово разрешение, прекрасни животни, уф......

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839


Не, обяснението им е, че така се вземали мерки срещу разпространението на болести и зарази. Защото животните евентуално можели да са болни. Не са ги изследвали болни ли са или не, не били длъжни.  Sick

Силно се съмнявам, че циганите разполагат с документи за конете, които разкарват и малтретират необезспокоявани от никого по улиците и пътищата. Не съм чувала обаче техните добичета да се конфискуват и евтаназират. Не че имам нещо против циганите и искам и на тях да им се случи нещо толкова ужасно. Просто това е още 1 аргумент в подкрепа на тезата, че кончетата са продадени, а БАБХ развива противозаконна дейност.
Обяснението им е базирано не само на логика, но и на закони, валидни, между другото в белите страни, с които непрекъснато се сравнявате.
Животните нямат документи, не се знае откъде идват и по- важното- накъде ще отидат.
В масовите случаи, ги колят в някой гараж, продават ги на търговец и така идват на масата ни, без да знаем какви паразити и какво ли не, имат.
Ти, ако си съгласна да пламнат епидемии по хората, всеки здраво мислещ не е.
Никой не е длъжен да пръска пари за излишни изследвания, само защото някой си играе на природозащитник, без да се интересува от нормативната уредба и правилата.
Що се отнася до циганите, това че не си чула, не значи че не им се конфискуват добичетата, а ако нямат документ за придобиването, се евтанизират.
Бих те посъветвала да стъпиш малко на земята и да почнеш да мислиш, щото само с емоции и безпочвени обвинения, не стават нещата.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 878


Чета и, както се казва, не мога да повярвам на ушите си, всичко ми звучи абсурдно. Защо тогава, по дяволите, сме засипани от бездомни кучета при такъв принципен БАБХ? То всъщност, най-добре е никой да не им попада в ръчичките.

Вероятно, защото не сме Китай и кучешкото не е деликатес.

# 14
  • Мнения: 25 565
Поправете ме, ако греша, но доколкото знам, конят е животно, чиито болести не се предават на хората. Отделно, че не яде какво да е, а само чисти храни. Подбира си дори тревата, която пасе.
Което обяснява защо конското месо е предпочитано в някои страни като деликатесно.
Силно се съмнявам, че са унищожили месото от кончетата.

Общи условия

Активация на акаунт