За бучките в гърдите

  • 11 994
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 733
  Преди седмица случайно си я напипах, имунната ми система е доста слаба и от време на време ми се подува някой и друг лимфен възел и се надявах да е това. Притесни ме обаче друго ( може би някои са чели,какво ми се беше случило с една неуспешна операция за поставяне на силикон при един анти-хирург ) , бучката ми е точно на тази гърда, с която имах проблеми 5 месеца. Ходих днес на ехограф и ми казаха аденом...нищо не разбрах,все едно ми обясняваха на патагонски и сега като чета в нета разбирам че аденомите доброкачествени или злокачествени са си туморни заболявание. Успокоява ме факта, че доктора се въздържа да напише становище и ми каза да се върна след около две седмици за окончателен преглед ( причината е,че аз в паниката изобщо не съобразих,че за ехограф на млечна жлеза или за мамография трябва да се ходи в рамките на 14 дни от цикъла). Направо ще превъртя, докато дойде време да отида пак на лекар...

# 1
  • Мнения: 631
Отстраняването е лесно защото в повечето случаи се говори за "капсулиран" доброкачествен или злокачествен тумор, а не за метастазирали други. Обикновено се прави около 2см процеп и се изважда, ако не е направено биопсия - няма да се разбере злокачествен или доброкачествен е.
Само не се стряскай и не се притеснявай предварително. Колкото и грубо да ти прозвучи ако има нещо лекарите първо на теб ще кажат.
стискам палци

# 2
  • Мнения: 4 733
Отстраняването е лесно защото в повечето случаи се говори за "капсулиран" доброкачествен или злокачествен тумор, а не за метастазирали други. Обикновено се прави около 2см процеп и се изважда, ако не е направено биопсия - няма да се разбере злокачествен или доброкачествен е.
Само не се стряскай и не се притеснявай предварително. Колкото и грубо да ти прозвучи ако има нещо лекарите първо на теб ще кажат.
стискам палци
Абе жена още нямам диагноза! Ти къде ме хвърли сега във "филма" с биопсиите..........

# 3
  • Мнения: 631
Ама те няма да ти поставят диагноза без биопсия. Освен ако не изчезне

# 4
  • Мнения: 817
Аз имах фиброаденом.Гледаха ме на ехограв и ми казаха да го наблюдавам.Ама аз веднага изтичах при един наш познат от онкологията тойе е мамолог - хирург.И ми каза какво ще го наблюдаваш давай да го махаме и така.махнаха ми го с местна опойка за 30 мин.Направиха му биопсия след това ,оказа се доброкачествено образование.
по принцип съм предразположена към такива образования ,та даже и към по-лоши.
Знам ,че когато има имплантант в гърдата трябва да се прави мамография ,защотое по прецизна от ехографита , а биопсия е много трудно ,почти невъзможно да се вземе от аденома ,защото има вероятност да се пробие имплантанта...... ,но всъщност май зависело как е разположен имплантанта исъответно бучката.
отиди при кадърен мамолог и направи консултация и с хирург.
успех Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 797
аз също имам една бучка, доста е голяма, но ми казаха, че е киста /това преди 4г, от тогава не съм ходила/Също така ми казаха, че и на другата гърда имам множество кисти, но не са на бучки.Преди цикъл ужасно се подувам и е много болезнено.Тъй като ме е шубе да ходя на лекар, та за ви питам - смята те ли ,че е опасно? Embarassed

# 6
  • Мнения: 817
аз също имам една бучка, доста е голяма, но ми казаха, че е киста /това преди 4г, от тогава не съм ходила/Също така ми казаха, че и на другата гърда имам множество кисти, но не са на бучки.Преди цикъл ужасно се подувам и е много болезнено.Тъй като ме е шубе да ходя на лекар, та за ви питам - смята те ли ,че е опасно? Embarassed
Ми страх не страх -нали знаеш /елементарна здравна култура/ по принцип на мамолог е препоръчително да се ходи веднъж годишно , а ако имаш съмнения и подозрени по -често.
пък дори и киста да е не нормално да се държи толкова време ,дори от тях трябва да се вземе биопсия..........

# 7
  • Мнения: 1 708
Аз имах фиброаденом около 2 см.Открих в един понеделник и се оперирах в петък!
Според мен няма нужда да седи и непрекъснато да го пипаш и да се притесняваш.
Това което съм чувала че злокачественото не боли!!!

# 8
  • Мнения: 4 733
Аз имах фиброаденом около 2 см.Открих в един понеделник и се оперирах в петък!
Според мен няма нужда да седи и непрекъснато да го пипаш и да се притесняваш.
Аз предпочитам да не мисля какво е преди да отида повторно на лекар след като ми дойде цикъла...все се надявам да е някой лимфен възел и да си спадне..Имам един малко наивен въпрос...ако изчезне тази бучка значи ли , че не е била аденом или нещо от сорта...В смисъл доброкачествените или злокачествени образования си стоят постоянно без да изчезват,нали?!

# 9
  • на пистата
  • Мнения: 5 833
аз също имам една бучка, доста е голяма, но ми казаха, че е киста /това преди 4г, от тогава не съм ходила/Също така ми казаха, че и на другата гърда имам множество кисти, но не са на бучки.Преди цикъл ужасно се подувам и е много болезнено.Тъй като ме е шубе да ходя на лекар, та за ви питам - смята те ли ,че е опасно? Embarassed
и майка ми имаше такива кисти и 2-пъти ходи да и правят пункций.не знам дали е опасно но и казаха всяка год на преглед.

# 10
  • Мнения: 1 708
Ако изчезне значи е било мастно образувание,фиброаденома не би трябвало да изчезва!

# 11
  • Мнения: 4 733
Ако изчезне значи е било мастно образувание,фиброаденома не би трябвало да изчезва!
Благодаря ти! То нали по гърдите има и лимфни възли...може пък и това да е...А и ме боли,а пък съм чувала,че " лошите образувания " не болят....Направо ще се побъркам вече

# 12
Довери се на продуктите на Аквасорс.За това ти препоръчвам крема
Муун Райз и капсулите през устата-АФА иСупер АнтиОксидант и капките Есенциални мастни киселини.

# 13
  • Мнения: 5 299
И Аз знам, 4е злока4ествените НЕ болят. Освен това ако е не6то страШно, трябвало да има секрет от зърната. Това про4етох т нета, за6тото и аз доста съм се ровила. Имам операция от фиброаденом(преди 6/7 год, и не усе6тах болка), няколко месеца по_късно пак усетих топ4е, което оба4е ме болеШе много. Оказа се лимфен възел, и из4езна след мазане с някакъв гел. СЕга имам кистозна мастопатия, при която ме боли едната гърда, и пия хап4ета.  Rolling Eyes

ПОжелавам ти успех, и скоро да се похвалиШ с добри новини. Grinning

# 14
  • Мнения: 4 733
И Аз знам, 4е злока4ествените НЕ болят. Освен това ако е не6то страШно, трябвало да има секрет от зърната. Това про4етох т нета, за6тото и аз доста съм се ровила. Имам операция от фиброаденом(преди 6/7 год, и не усе6тах болка), няколко месеца по_късно пак усетих топ4е, което оба4е ме болеШе много. Оказа се лимфен възел, и из4езна след мазане с някакъв гел. СЕга имам кистозна мастопатия, при която ме боли едната гърда, и пия хап4ета.  Rolling Eyes

ПОжелавам ти успех, и скоро да се похвалиШ с добри новини. Grinning
Благодаря ти за куража!

# 15
  • Мнения: 9 089
Каси, споко, най-вероятно ще изчезне (ако е на хормонална основа), а дори да се окаже фиброаденом, не е нищо страшно. Важното е, че са те прегледали ! Имаше бая теми назад по въпроса, пробвай с търсачката. Оказва се, че на доста голям брой жени са йм открили фиброаденом, така че това да ти е още ено успокоение. прочети из темите йм (когато се докаже диагнозата де) и ще видиш че не е нищо особено Wink

П.П. Не е задължително да има секрет от зърната, понякога ако го има, той се дължи на висок пролактин, едва когато има налице и други аномалии като бучки, изменения, вдлъбнатини, тогава се наблюдава и за секрет.
  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 654
Преди цикъл винаги гърдите ме болят много. Всяка година ходя на ехомамография в онкологията. През октомври ходих и лекарят ми предписа хомеопатични капки-Мастодинон и един гел за мазане-Прогестогел, който се маже 5 дни преди цикъла, тогава когато гърдите са най-напрегнати. При мен имаше ефект.

# 17
  • Мнения: 4 733
Момичета днес ходих на дългоочаквания преглед! Оказа се фалшива тревога, бучката се е образувала заради хормоналните подскоци пред МЦ. Много Ви благодаря за подкрепата! Охххх,така ми олекна

# 18
  • Мнения: 1 517
Аз имах фиброаденом около 2 см.Открих в един понеделник и се оперирах в петък!
Според мен няма нужда да седи и непрекъснато да го пипаш и да се притесняваш.
Това което съм чувала че злокачественото не боли!!!
Аз имах нещо подобно, но на срамната устна; само, че казаха само фибром; оперирах се преди няколко дни, казаха, че е доброкачествено. НО не ме болеше, само растеше?!!? беше около 5-6 см. Още чакам резултати от биопсията.

# 19
Az v momenta jivea v Holandia sa6to imam fibroadenom i sam na 23 godini,sega mi predstoi operacia tuk v Holandia no lekarite mi kazaha 4e moga da iz4akam edna godina  i ako ne raste da go ostavia da jivee v men,no tova ne e li mnogo riskovano ako sled tova posledva bremenost tozi fibroadenom da poraste i togava dvoina nepriatnost... Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 39 756
Оказа се фалшива тревога
Радвам се за теб   bouquet

# 21
  • Мнения: 4 733
Оказа се фалшива тревога
Радвам се за теб   bouquet
Благодаря ти!

# 22
Имам установен фиброаденом на дясна млечна жлеза .Първоначално ме болеше при това много слабо,но от 4 години насам вече не ме боли .Дали вече не се касае за нещо много по-сериозно?

# 23
  • Мнения: 1 465
а на мен тук защо гинеколожката ми каза, че фиброаденомите не се пипали? Аз имах преди да забременея и на двете гърди. После след два месеца кърмене, тези от едната гърда изцяло ичезнаха, а в дригата остана само един. Всъщност по-късно ми казаха че били кисти. Сега обаче мисля че пак са се появили и ме наболяват. Съвсем скоро смятам пак да ида на мамограф и екограф. Много са неприятни тези неща.

# 24
  • Мнения: 2 657
Ама те няма да ти поставят диагноза без биопсия. Освен ако не изчезне

При мен ми поставиха диагноза фиброаденом-2ти и двата пъти ги махнах-без биопсия ми поставиха диагнозата Peace

сега ми правиха на скоро биопсия и за момента нямам от какво да се притеснявам Wink

Касиди,потърси на зад имам една тема''За мойте гърди"-дано те успокой малко.
Споко мила,няма страшно Hug
Незнам ЛИорена дали е писала в темата ти,но ако не е-то скоро ще го направи PeaceТя има 5 операции и аз и се възхищавам
Аз имам две,но съм твърдо решена и то благодарение на Лио,4е при трета лягам с местна упойка Peace
Операциата се води козмети4на и след като те зашият ставаш и си тръгваш Wink
Ако имаш въпроси-насреща съм  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 657
оп сега видях,4е е фалшива тревога Hug

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Фиброаденомите СЕ махат, и който казва, че не се махат греши кардинално.
Дисертация мога да напиша по темата....та, някой ако има конкретни въпроси - насреща съм.

# 27
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Много жени си живеят с фиброаденоми много години, без да имат проблем. Ако нараства може да го махнеш, просто го наблюдавай на ехо всяка година или на 6м. За бременност незнам, обсъди го с доктора  Peace ...

# 28
  • Мнения: 4 733
Момичета, благодаря за проявения интерес към темата  bouquet
Старичка е, но виждам че и други момичета имат нужда от съвети Wink

# 29
  • Мнения: 2 657
Много жени си живеят с фиброаденоми много години, без да имат проблем. Ако нараства може да го махнеш, просто го наблюдавай на ехо всяка година или на 6м. За бременност незнам, обсъди го с доктора  Peace ...

щом го има-се маха Peace
няма две мнения по въпроса....няма смъсък да се отглеждат и да се наблюдават дали растат или не Peace
не се знае кога може да стане друго
това е ли4но мое мнение и не го налагам-и лекарите са на същото Peace

Общи условия

Активация на акаунт