Цветята в нашия дом – тема73

  • 74 078
  • 748
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Памуклийките са били яйца в почвата като си си взела каланхоето. Затова са се завъдили без друго цвете. Те се третират задължително 2 пъти през седмица минимум.
Ами, цяла година нямаше въшки и на втората зима въшляса яко. През цялото време е било в стая. Тез гадове вятърът ги носи. Леле, а днес докато се разхождах в морската градина се шокирах. Дърветата масово са поразени от едни бели пухести гадинки, не им знам името, но от 2-3 години ги забелязвам, преди това никога не съм ги виждала. Ама са буквално побелели листата от долната страна, върховете на клоните, ужас, ужас! Потресох се, ще оцелеят ли тези дървета не знам, цялата градина е заразена. Пък аз се тръшкам за две саксии.

# 481
  • Вестерос
  • Мнения: 38 239
Не съм забелязала в морската.

Интересно за памуклийката тогава. Аз имам доста за нея да говоря от орхидеите.

# 482
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Около детския кът е страшно, а и не само там. Загледай се някой път. Борислав нали обича да ми подарява листа, намери някакво тип акациево на земята и ми вика "мамо, заповядай подарък". Като го обърнах, от задната страна беше бяяяяло! Викам мерси, маме, ама да вземем да го оставим на земята Mr. Green

# 483
  • Вестерос
  • Мнения: 38 239
Айй ужас.

# 484
  • Бургас
  • Мнения: 16 091
Момичета,да ви попитам нещо,петуниите ми взеха да се развалят. Вече три ми загинаха. Станаха едни лепкави и увяхват,докато не изсъхнат. НА какво може да се дължи?

# 485
  • Мнения: 9 435
Момичета,да ви попитам нещо,петуниите ми взеха да се развалят. Вече три ми загинаха. Станаха едни лепкави и увяхват,докато не изсъхнат. НА какво може да се дължи?

Най-вероятно става въпрос за листни въшки. Аз поради тази причина се отказах да гледам петунии.

# 486
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Здравейте. Имам няколко въпроса. Въобще нямам опит с цветя. Уморила съм 2 кактуса за толкова години Laughing

Как се гледа китайската роза?! Срещам коренно различни статии в нета. Разбрах, че цветето има различни форми на листата и цветовете.

Колко често трябва да се полива?! Отделно ми предстои да отсъствам и се чудя как да й осигуря водата за 1 седмица newsm78 Има ли някакви "поилки", които да се боднат в почвата и да напояват?! Или пък да сложа саксията в някакъв по-дълбок съд с вода?!
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 02:50 от Джулая

# 487
  • Мнения: 5 121
Имам калатея руфибарба. В последно време листата й избледняха и се появиха сухи точици и сухи участъци по края на листата. Не е на много светло място, но нямам възможност да й осигуря много светлина. Или иска повечко вода?

# 488
  • Вестерос
  • Мнения: 38 239
Тип орхидея ли беше? Те не трябва да с на пряка слънчева.

# 489
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
калатеите не са орхидеи.
по спомени от учрежденски китки - търпят сянка, не търпят сух въздух.
пулверизирайте, поливайте по-често, макар и по-малко количество и каквото стане.

# 490
  • Мнения: 5 121
Тип орхидея ли беше? Те не трябва да с на пряка слънчева.

калатеите не са орхидеи.
по спомени от учрежденски китки - търпят сянка, не търпят сух въздух.
пулверизирайте, поливайте по-често, макар и по-малко количество и каквото стане.

Да, не е орхидея. С шарени листа /беше/ като ми я подариха. Ще увелича поливанията  bouquet
Скрит текст:

# 491
  • Мнения: 1 091
Имам цвете Фуксия или както я наричат повечето Обичка.Сега основно е на терасата и си вървеше много добре.В последно време изкарва нови пъпки,но те се спаружват.Поливам го умерено,тор слагам през 10 дни.Къде бъркам?

# 492
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не знам, но и моята фуксия се спомина преди 2 дни. Беше направила пъпки, пред цъфтеж беше и изведнъж клюмна.

# 493
  • Мнения: 1 091
Да не ги мъчи някоя болест или жегата?

# 494
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
при мен всичко ги мъчеше. и всичко ловяха Sad няма известна и неизвестна на науката болест или гад, да не са я хванали и да не са се гътнали от нея, завличайки и половината други китки.
Sad хубави са, харесват ми, но ще ги гледам по чуждите къщи.

Общи условия

Активация на акаунт