СПЕШНО НАЛОЖИТЕЛНО ОТБИВАНЕ??

  • 762
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Такаааа. Понеже аз се опитвам по "мекия" способ да отбия Ив4о (който в събота става на 2 год) от 6 месеца newsm50, но нищо не става, в смисъл той е силно пристрастен и дори отделянето за една седмица не даде резултати, въпреки 4е като се върнах в София може да се каже, 4е реализирахме релактация, сега стигнах до крайна ситуация.
След възпаление на о4ите и съмнения за конюнктивит ми направиха рентгенова снимка и се оказа , 4е имам серизоно възпаление, синузит, кисти  и в резултат на вси4ко това отключена алергия....От днес се налага да запо4на много силни медикаменти, несъвместими с кърменето Weary.
Какво да правя с Ив4о??? Иска непрекъснато "мойта цицка", нощно време су4е по около 4- 5 пъти...А сега ще трябва драстично да го отбия....Пробвала съм всякакви "рационални" доводи- 4е е голям, 4е циците са се развалили (не се смейте оттук го изплагиатствах Laughing), 4е мама я боли...Дали да не се намажа с този разтвор против гризане на ноктите?? Или хининова вода??? Моля дайте съвети, защото съм и много разстроена, и много объркана. Хем исках да го отбивам, а сега като трябва да стане насилствено ми е адски мъчно и трудно.....

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
Със съвет немога да ти помогна, но се надявам да мине бепроблемно и бързо този период. Сигурна съм, че мамите с повече опит да се включат с напътствията си
 Hug

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Личен опит нямам, но си мисля нещо,което може би би било вариант - смяташ ли, че спирането на млякото ще го обезкуражи да суче? Можеш да спреш кърмата доста бързо с някой от естествените методи (или комбинация от тях) и да ги ползваш като противодействие на сученето му, за да не се възстанови лактацията, докато вземаш лекарствата. Ако той се сърди, че мляко няма, постепенно ще се откаже (без да се налага ти да му отказваш сучене и това ще потвърди версията с $развалянето$ на циците). Ако пък няма против да суче просто заради самото сучене, няма да получава мляко (дори да има някоя капчица, няма да е в такова количество, че да е опасно за него) и така ще стане по-безболезнено.
Не знам дали има смисъл в тази картинка, но ми стана мъчно за ситуацията и това беше единственото, което ми хрумна.
Бързо оправяне ти пожелавам Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 210
Hedra, благодаря за бързата реакция, но уви мисля, 4е това няма да проработи. За една седмица (март месец) бях го отделила и на 4-я ден кърмата окончателно спря. Като се върнахме след хиляди кандърми и пла4 и доводи, му дадох да су4е, за да види 4е няма мляко...Е каква радост беше след първите капчици няма да ти описвам. Оттам- висеше си нон-стоп на гърдата и възстановихме кърменето....Така, 4е явно ще трябва друг вариант да мислим..

# 4
  • Мнения: 6 206
Е, Еми, това е кошмар!
Не знам сакво да ти кажа, ти знаеш, аз съм на твоя хал!
Вечер като се прибера ме посреща с неистови викове "тити, тити"
През нощта е плач докато не му дам.
И на мен май ще ми се налага, и то май пак заради лекарства. Ще стане ясно в събота.
Какво ще правя, не знам.
Еми, следват няколко кошмарни седмици, дано не са повече от две  Praynig
Съвети и аз чакам, ама не съвети за отбиване, а съвети за отбиване на пристрастени!
Хедра, какъв е начина да се спре кърмата, дано пък се откаже като види, че няма нищо!

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук има изброени естествени начини за спиране на кърмата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

# 6
  • Мнения: 3 161
Еми, сигурно знаеш, че скоро отсъствах за 10 дена и имах питане, и точно за твоето пристрастено сукалче ми разказа Сладка Хапка - ние сме сходен случай. След 10те дена си продължихме. С една разлика: махнах нощното (още не съм намерила време да се похваля, но е факт). И мога да споделя моя опит - с "горчиво" мляко. Мажа се с едно нагрчащо нещо, казва се Мармайт (от Англия е - не знам дали го има тук, но би могло да се издири, а и друго става), иначе служи за мазане на сандвичи, но на Ирина определено не й хареса и вече знае, че в определени моменти млякото става горчиво. Знае също, че това е нещо обективно, независещо от мен (казвам й, че става така, когато съм уморена примерно), и така не се чувства отхвърлена. И ние опитвахме с обяснение - не става. Но това сработи и откакто разбра, че вечер млякото е горчиво, вече заспива без гърда, с гушкане и приказка. Автоматично някак разбра, че и нощем няма мляко - ако се събуди, я гушкам и пак заспива. Сутрин се буди и първият й въпрос е: "Сега млякото не е ли горчиво?" И така продължаваме с доста ограничено кърмене вече, и то благодарение на горчивото мляко. Не мисля, че е имало нещо травмиращо в тази стратегия - напротив, добре й се отрази. И ако се наложи да отбия тотално, знам, че пак така ще стане. Не се притеснявай излишно. Просто трябва да намериш верния за твоето дете подход. Успех ти желая, както и с лечението ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 210
emem, да ти кажа и аз май с този брутален метод успях. Тук има един "лак" против гризане на ноктите и за оту4ване от биберон- ацетил (ацетон), алкохол и екстракт от люта 4ушка. Ооооотврат! Sick Sick Но си подложих мили4кото мишле на тази гадост Cry Cry Направо се мразех, но тактиката успя. Снощи след хиляди увещания и обяснения, които останаха не4ути опита и се отврати за последно май. Сега само ходи и обяснява "И4о тава 2 динки, нама мама мако, макото уто (люто). Пове4е не си и поиска. Дори и през нощта (от което най-много се притеснявам. Днес обяснявал на баба си, 4е циците на мама са болни. Още е рано да кажа, 4е окон4ателно се е отбил, но мисля, 4е това ще е на4ина. Мисля, 4е бяхме дотук. Яд ме е само за на4ина, по които се наложи да стане. Като минат 10-ина дни и съм сигурна , 4е сме го преодоляли ще пусна "темата с благодарностите" Hug. Поздрави на вси4ки!
П.С> А аз отивам да се лекувам Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Аз успешно си излекувах синузит и конюктивит с хомеопатия без да се налага да отбивам. Опитай.

# 9
  • Мнения: 6 243
Еми, отдели се д аспиш в друга стая, докато приключите с отбиването - поне докато се дцатвърди тая ситуация. При нас това работи прекрасно - при това в много по.-мек вариант - аз лягам от отдалечената страна на спалнята. Баща й казва, че понякога през нощта Ирина става, ходи до него, надига одеалото и като види, че не съм аз, се връща обратно на леглото си. Не нахалства, горката.

# 10
  • Мнения: 264
emem, да ти кажа и аз май с този брутален метод успях. Тук има един "лак" против гризане на ноктите и за оту4ване от биберон- ацетил (ацетон), алкохол и екстракт от люта 4ушка. Ооооотврат! Sick Sick

A можеш ли да ми кажеш откъде се купува това нещо? Аз не го искам по този повод, а заради палчето. Ако помогне ще съм много щастлива  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
Казва се DAUM exol на фирма Дентинокс (която произвежда и гел4ето за никнещите зъбки, но това е дале4 по-ефикасно Mr. Green). Продава се в аптеките. 11лв му е цената.
Хап4ице, от днес съм и с конюнктивит като резултат от вирусната инфекция и спада в имунната система Cry Cry
Така, 4е и без това ще съм "под карантина" в хола Cry Cry. Миличкия сега пла4е в спалнята, иска си мама, ама не смея, да не му лепна нещо. Таткото се мъ4и да го приспи. Зоооор без любимата цицка Sad Sad. Ама връщане назад няма да  има. Това е.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ох, Еми, лоша работа. Дано се оправиш бързо  Praynig
Успех с отбиването, ще чакаме темата с хвалбите, а междувременно може да се вслушаш в съвета на Bise Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт