Екзотика

  • 2 628
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 029
Цитат на: boo
Без повече оф-топици, да не се трием, нали Wink


извинявам се Бу, няма повече, но просто тая теория ме разби.. съжалявам.

# 46
  • Мнения: 673
Вижте какво намерих за кестените:
Различните сортове кестени имат приблизително еднакъв състав, но различни вкусови качества. В пресните очистени кестенови плодове се съдържат 49.8% вода, 42.8% въглехидрати, 2.9% белтъчини, 1.9% мазнини и 1.4% целулоза. От въглехидратите 16% е скорбяла, 7% декстрин и 4% захари (глюкоза и захароза). Кестеновите плодове съдържат ябълчена, лимонена и млечна киселина и доста голямо количество лецитин (355 мг%).
Те съдържат и значителни количества минерални соли, главно калий 707 мг%, фосфор 87 мг%, магнезий 45 мг%, калций 33 мг%, натрий 1.5 мг% и желязо 1.3 мг%, както и микроелементите мед, флуор и силиций.
В кестените се съдържат и витамините С 27 мг%, РР 87 мг%, В2 0.24 мг%, В1 0.2 мг% и А 80 мг%.

# 47
  • Мнения: 3 927
първо, благпдаря за инфото за кестените.

второ, съжалявам, че предизвиквам спорове. досега не бях успявала Wink .

само изказах едно ново виждане, нова теория, свързана с начина на хранене, която дели храните на неутрални, подкиселяващи, охлаждащи (и май имаше още мещо?!).
не съм си го измислила, и на мен ми прозвуча много странно в началото, но обяснението пък беше логично: да, цитрусите растат в топлите страни, точно защото хората там имат нужда от охлаждане.
подобно обяснение имаше и защо косите на афро-расите са такива кудравки и бухналки: въздухът, задържащ се там създава предпазна бариера срещу силното слънце......имаше такива обяснение защо скандинавките народи са такива светли и т.н. и т.н.......смейте ми се колкоте щете, ама природата е създала достатъчно подходящи храни по нашите географски ширини за нас.
нищо лошо няма в цитрусите, разбира се, но не да се тъпче човек с тях точно зимата, както правим у нас, и то точно когато усетим симптоми на настинка, защото видите ли, организма имал нужда от витамин С  Shocked  Shocked ........

# 48
  • Мнения: 3 927
boo,
сори за отклонението, но все пак думата ми е за екзотиките.
ако постинга ми е толкова разбиващ, но проблем, трий го....

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
значи, да препоръчам нещо екзотично, днес купих ананас от Коста Рика (ама не в кутия на шайби), нормален ананас, плод от кварталния ми плод-зеленчук.

Е по-вкусно нещо.......здраве му кажи.

Значи, ако отида един ден в Коста Рика, само такъв ананс ще ям.

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да взема и аз да купя ананас ли... Райските ябълки сама си ги ям... Само банани набива с кеф. Ник'ва екзотична жилка в туй мойто гардже.
А и в Била, която ми е под носа, няма разнообразие голямо.

Общи условия

Активация на акаунт