Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Мили майчета моля помогнете!
Мартин е на 7 месеца и не иска да пие нито сок, нито вода. Не знам какво да правя:(. Правих му изцедени сокчета от какви ли не плодове, принудих се да му купя  и готови, но ефекта е един и същ- не иска и да ги близне. Същото е и с водата- първо преварена със захар, после преварена без захар. Минахме и на минерална за бебета- със захар, после опитахме и без. Ама ефект пак нулев:(.
Не иска и не иска. Моля, ако някоя от вас има такъв проблем или е имала и знае как да го разрешим, нека ми помогне. Човечето не може да не пие течности!!! Ама ка да го накарам?????

# 1
а иначе с какво се храни?
Моята бебка започна да пие вода на 8-9 месеца, преди това изобщо не искаше. До 5 месеца (пълни) беше само на кърма, нищо друго.
Захранването с разни сокчета също не мина лесно - не искаше, ама постепенно свикна. Сега пие много вода. А сокчета изключително много. Всичко стана много постепенно - като не иска, не я мъчих.

# 2
Единствената течност, която пие дребния е мляко, не пие вода, а сокове не съм му давала

# 3
А с лажичка пробвахте ли ?Ние имахме същия  проблем с водата и с  лажичка, малко по малко свикна да пие.

# 4
Мляко нали пие? Няма какво да се притесняваш. Някои бебоци пропиват след 1-та годинка.

# 5
Пробвай с лъжичка, ако откаже не се насърчавай, на някой деца им е необходимо повече време докато свикнат с нови неща. Но може би му е още рано, всяко дете само си избира и времето когато  да изпробва нещо ново, дай му тази свобода Peace , според мен.

# 6
Аз и от други притеснени маики съм чувала ,че по някое време бебетата сами се сещат да пият .Никое няма да остане жадно. Моята щерка я свикнах с сокчета много рано (не знам дали беше добре това ).Ту се мръщеше и отказваше ту пиеше с желание.Сега е на 6 месеца и много ги харесва -Пие като камилка. Обаче само сокове .Когато и дам вода ,се мръщи ,плюе и се дави ,прави гримаси на отвръщение и въобще не близва .Сигурна съм обаче ,че си набавя  необходимите течности от храната . Не се притесняваи ако детето си е добре и е жизнено не го насилваи за нищо.Природата си знае работата.

# 7
И моята от 8-9 месец чак пропи вода, дотогава единствената течност беше кърмата. Не съм я карала, сама пропи и пие вода с удоволствие. Сокове също отвреме навреме, но не е като да иска само сок. Пие вода от ваната като се къпе, колкото и да не ми харесва - а навънка дори е правила опит да пие от локва, добре че я спрях навреме!  #Cussing out

# 8
Ами и мойта дъщеря не близва а е напълно захранена само вечер е на АМ+кърма. Но майка ми и купи една чаша от тези преходните с клапа, аз махнах клапата и сега си тече така и така преглътва по някоя глътка ама не я насилвам. То кърма мляко ама в тия жеги сега може ли хич без да пие и че с тази чаша малко пийваме. Може и вие да пробвате ама гледай да е с една дупка отгоре че да не е като чешма все пак. Успех.

# 9
Дъщеря ми пиеше много вода и сок, докато сега сина пие само чай и от време на време вода.Сок изобщо не иска да пие.Не съм го насилвала изобщо.

# 10
Моят син също не е фен на водата, а сок отвреме-навреме, но не го насилвам! Смятам че нещата сами ще се нормализират! Party Нищо че е на годинка и малко

# 11
Бебето на кърма ли е?

# 12
  • Варна
Моя син все още не иска да чуе за сокове Sick. Вода пие малко, пие обаче чай от шипка. Е, количеството не е голямо, но все пак е нещо. Може да пробваш с чай  Peace.

# 13
  • София
А защо трябва да го 'караш'???

На 7 месеца нито съм 'карала' Дариа да пие други течности освен мляко, нито съм го смятала за проблем. Пропи чак след като навърши година и не виждам нищо обезпокоително в това. Бебетата нямат нужда от други течности освен мляко.  Naughty

# 14
  • на брега на Дунав
Не мисля, че е проблем моята дъщеря до годинката нямаше изпити дори и литър водада не кажа и по-малко (в това число чайчета и други такива), , след това започна да си пие нормално. Иначе до втория месец си беше на кърма след това на адаптирано мляко.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт