По-добре у дома, отколкото на детска ясла?

  • 20 751
  • 298
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 721
Не видяха такава тема, моля, ако не й тук мястото да я преместите.  Mr. Green

Интересно ми е какво мислите по въпроса и особено тези, които вече са преживели вечната дилема.

 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 15 021
Не съм имала дилема. Детето ми тръгна на ясла на 1 г. и 2 месеца. Сигурно поне 100 майки ще ми кажат или поне ще ме помислят за лоша майка. Не съм го оставяла на тротоара пред блока все пак. Обичала съм го и го обичам, показвала съм му грижа и любов по всяко друго време.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Моята дъщеря тръгна на ясла на година и три месеца. И аз не съм имала дилема, нито пък съм лоша майка. Радвам се, защото попаднахме на добра ясла и страхотен персонал. Малката вече е втора група в градината, но все още понякога минаваме през яслата - лятото, когато е топло и са навън - да си види госпожите и много им се радва. Живи и здрави да са, те я отучиха от биберон и махнаха памперс, както и влагаха много сърце и душа в работата си.

# 3
  • Мнения: 30 802
Аз не съм имала дилема- у дома. Първото до 2г. 3 мес., след това малко гледане от баба и градина на три. Второто е на 2г. 6 мес., гледам я у дома, защото застъпвам майчинство. Третото е на годинка и един месец. Мисля, че тоалетното трениране е работа на майката, не е някакво чудо, дето трябва да се случи в яслата.

Технически погледнато, бих могла да хвърля двете малки на ясла, баткото на занималня, а аз или да работя...или да си стоя у дома и да си гледам къщата.

# 4
  • Мнения: 1 610
До 3 години в къщи, след това на градинка.  
Децата имат нужда от соц "джунглата"  ,  но това не пречи от време на време да си остават в къщи или при любимата баба .  / За дълги ваканции, грипни епидемии, лошо време - стига да се разбереш предварително с госпожата/директорката/ щом имаш тази възможност за в къщи..... / .

 

# 5
  • Мнения: 15 021
Технически погледната всеки си преценява какъв житейски избор да направи.
Моето всичко съм си го научила сама, други са научени в яслата и в това няма нищо лошо.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 524
Чак пък толкова " #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy" драма   Tired
Ако родителите имат възможност да си гледат детето, вместо да ходи на ясла, по-добре. Ако нямат – това решава въпроса.

# 7
  • Мнения: 2 475
Няма никаква дилема. За мен най-приятния вариант беше детето не ходи на ясла, така и стана. Всеки сам си преценява - ако се налага и двамата родители да работят и нямат неработещи баби и дядовци - ще се ходи на ясла, няма как. Ако имаш възможност да си седиш вкъщи с хлапето, най-добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 475
Дъщеря ми тръгна направо на градина на 2г 9м.
Малкия го дадох на ясла на 1,9, бях се амбицирала яко да бачкам.
Детето ходеше горкото 2 години, докато един хубав ден не му дойде акъла и така се тръшна, че не можах да го заведа до градината.

# 9
  • Мнения: 5 513
Не знам дали ще ти местят темата,ама да вземат да ти покажат другите теми ,че хем ще е поредната караница ,хем ще се дъвчи едно и също.

Иначе яслата не е задължителна за присъствие.Води го до обяд ,през три дни или в месца 5 пъти.....както се разбереш.Няма как да знаеш дали на ТВОЕТО ДЕТЕ ще му понесе,няма как да знаеш дали ще попаднеш на хубав персонал...без да опиташ.И винаги можеш да си го пребереш и да го пуснеш направо на градина.Това за хората дето се чудят ,защото имат избор.Другите са ясни.

# 10
  • Мнения: 12 662
Ти в какво искаш да се самоубедиш?

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Да,за моето дете беше много по-добре да бъде гледано у дома,а не да ходи на ясла.

# 12
  • Мнения: 10 993
Големият тръгна на градина на 3.6  г. Малкият си е у дома. Есента ще стане на три,  но може и да пропуснем първа група. Много е чувствителен и плаче. Ако се тръшка няма да ходи. Все някога ще порасне. Според мен с яслата и градината си е до дете, а не до това каква е майката. Има много социални деца има и много плачливи. Ти прецени твоето от  кои е.

# 13
  • Мнения: 2 988
По принцип си седя вкъщи, но ми трябва време за подготовка за изпити, обикаляне по библиотеки и т.н. Няма свободни баби и за това го пуснах на ясла. На него определено му се отразява добре. Харесва му, играе си с децата, храни се сам. Сутрин толкова бърза да влезе, че едва успявам да го съблека и преобуя. Laughing И е така още от първия ден.

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Моят син тръгна на 2 години и 3 месеца,ходи някъде около 6 месеца и после го спрях, т.к. си останах у дома.После направо на градина на 3 и 4 месеца.Идеята да го пусна на ясла беше да не е сам по цял ден с мен, а да се социализира.При все че тогава в началото изобщо не говореше доста се забавляваше.

Общи условия

Активация на акаунт