Авокадо от костилка

  • 30 762
  • 149
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 725
Здравейте
Имам 3 големи растения авокадо, които ми бяха подарени на възраст 4-5 години. Сега растат много добре.
Сега сложих във вода 4 костилки, набодени с клечки за зъби.
Първата костилка я сложих преди повече от 2 месеца и вече има коренче от 5-6 сантиметра.
Сменям им водата всяка седмица, за да не се развиват бактерии, които да ги убият.
Идеята ми е какво точно трябва да направя след коренчето? Колко да стане голямо, в каква почва да го засадя и т.н.

Някой с опит с авокадотата ,ако може да се включи. Ще съм много благодарна  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 711
Трябва да са набодени с клечки, за да пуснат коренче ли?  newsm78
Това не го знаех. Сложих веднъж една костилка, седя един месец, нищо не се случи и я изхвърлих.

# 2
  • Мнения: 3 986
Семката направо в саксията се чака 2-3 месеца. Набодената с клечки във вода пуска корен по-бързо.
Коренчето го чакате да стане десетина сантиметра. В голяма саксия с рохка пръст, да не задържа много вода. Веднъж на 2-3 месеца наторяване с тор за авокадо или лимони (или цитрусови като цяло)
Само да кажа, че плодове от такива растения няма да имате, освен ако след 7-8 години не ги облагородите и не му направите присадка/калем от плодоносещо авокадо.

# 3
  • Мнения: 415
и аз нямах нерви, гледах клипче в което корените бяха стигнали дъното и тогава го засъдиха  #Crazy

# 4
  • Мнения: 4 711
Интересно. На мен ми е повече за растението.
Две лимончета имам, по 25 см са. Нез знаех, че има тор за цитруси, ще потърся за тях.

# 5
  • Мнения: 2 697
Семката направо в саксията се чака 2-3 месеца. Набодената с клечки във вода пуска корен по-бързо.
Коренчето го чакате да стане десетина сантиметра. В голяма саксия с рохка пръст, да не задържа много вода. Веднъж на 2-3 месеца наторяване с тор за авокадо или лимони (или цитрусови като цяло)
Само да кажа, че плодове от такива растения няма да имате, освен ако след 7-8 години не ги облагородите и не му направите присадка/калем от плодоносещо авокадо.

Точно! Моето поникна от семка в саксия.
Имам едно такова авокадо, доста издържливо се оказа, поливам го от дъжд на вятър.

# 6
  • Мнения: 3 303
Преди време и аз бях пробвала, но не знаех ,че трябва да се надупчи костилката и не ми се получи  Peace Сега ще опитам отново.

# 7
# 8
  • Мнения: 3 725
Хамстер , мерси  Heart Eyes
Аз плодове и не чакам  Laughing просто вкъщи си е една малка градска джунгла и много ми допадна да си ги гледам 3-те големи, просто ми е мерак да си имам и мои, които сама съм си отгледала от малката костилка до голямо цвете.
Ще потърся такава тор като стане време, сега явно ще си чакам да расте бебето.
Благодаря отново  bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
3-4 пъти съм садила авокадо от семка, пораства около 15 см височина, пуска 3-4 листенца и до там. И спира да расте. Не умира, но и не расте. Едно стоя така 2 год.  ooooh! Същото ми се е случвало с мандарина от семка. Някакви идеи защо така се получава?  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 986
Ако не ги наторявате и не сте ги засадили в големи просторни саксии е нормално да не растат...

# 11
  • Мнения: 502
Аз се опитах да си развъдя авокадо от семка, но безуспешно. Една колежка ме съжали и понеже тя разбира повече от цветя ми подари едно мъничко авокадо - колкото палец, което тя беше развъдила от семка и ми беше посадила в саксия. Сега това авокадо е 50 см и много го обичам, защото е единственото растение, което не съм уморила и е доста издръжливо. В интерес на истината не съм го торила, но го присаждах май два пъти в по-големи саксии. Тази пролет също планирам да го присадя, че тази саксия вече му е малка.

# 12
  • Мнения: 1 794
 Hug

Благодаря!Вече 2 пъти опитвах,но явно не съм го правила правилно.Пак ще опитам,дано този път ми се получи.

# 13
  • София
  • Мнения: 22 477
Имам 2 костилки на авокадо във вода, Едносе рацепи, изкара корен и стебло. На този етап още е във вода. Другата костилка няма корен,няма стебло....но и тя стои във вода.

Засаждай в пръст, която не задържа вода, направи дренаж, поливай често, защото авокадото обича водата,

# 14
  • Мнения: 8 892
Аз преди години си порастих авокадо от семка. Спазих указанията и държах мооого дълго време набодено с клечки във вода. Когато се разпука, засадих в саксия. Не съм го чакала да прави някакви корени. Порасна си прекрасно. Няколко години го гледах. Може и саксията да му е омаляла, но по едно време спря да расте и взе да умира. На този етап вече бе изгубило първоначалното си очарование, беше станало едно прекалено високо, проскубано...  Rolling Eyes И не си дадох зор да го реанимирам.

Онзи ден попаднах на костилка от авокадо, която още в самия плод е започнала да пуска издънка. Направо я засадих в саксия. Ще видим дали ще поникне. Едни познати си засадиха без да държат с клечки във вода и пак им порасна.


Lana Del Rey, направо го слагай вече в саксия с пръст!  Peace
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт