Авокадо от костилка

  • 30 757
  • 149
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 991
Та била съм в кардинална грешка. Нямало мъжки и женски авокадота  newsm78, но пък се опрашвали странно. 99 % съм сигурна, че видях това на моето растение, така че за след 25 години, не съм убедена.

Значи го гледаш много правилно и най-важното: с много любов.  Grinning

 Hug

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имам две костилки, които стоят във вода повече от 3-4 мес и нищо не се случва. Да ги хвърлям ли или да чакам още?

# 47
  • Мнения: 9 991
Сложи костилки я някоя саксия и не ги мисли, само поливай. Във вода толкова време по-вероятно са изгнили.

# 48
  • София
  • Мнения: 22 477
Имам 2 костилки във вода, едната има само корени и не изкарва стебло; другата има корени и стебкло. А аз точнпо за тях все не намирам време да ги засадя в почва.... #2gunfire #2gunfire

# 49
  • Мнения: 1 906
Четири пъти садя костилката директно в саксията. Израства стъбло около 50 см и умира Sad

# 50
  • Мнения: 9 991
Няма причина да умира. Нещо или не правиш както трябва. На моето сега ми покафеняха листата.

# 51
  • Мнения: 1 906
От снощи имам нова костилка за садене Simple Smile . Пак ще опитам, но ще я насадя в мъничка саксийка и ще го пресаждам и торя. Дано имам по-голям успех.

# 52
  • Мнения: 3 725
Имам авокадота -3 бр. на по 5 години горе-долу.
Имам и мои 4 бебета, едното от които вече около 40 см, другите по около 15-20. Слагам ги във вода, забучени с клечки за зъби с дупетата във водата, а "главичките" отгоре. След 3-4 месеца покарват корени, след месец коренната система е много добра, а стеблата по 5-6 см. Изчаквам да станат по 10-12 см и засаждам в най-малките саксии, останали от купувани цветя. Седят в най-малките по два месеца и после ги пресаждам в по-големи. Не торя, поливам 2-3 пъти седмично лятото и 1 път седмично зимата. Пръстта е най-обикновена за зелени растения.
Нямам умряло авокадо досега, нито пък линеещо. Всичко е супер при мен по тоя начин.
Лятото седят на около 25-6 градуса, цветарникът ми е до прозорец с южно изложение, зимата на същото място, постоянна температура около 20, вечер около 23-4.

# 53
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Да споделя и моя опит с авокадо.До сега съм засаждала 3,директно в земята,без никакви предварителни подготовки.Първото остана в стария ми апартамент и незнам живо ли е още.Последните две с при мен ...едното е на година и половона,другото на около 6 месеца.Голямото е около 50см.,малкото около 10ам.
Не полагам никакви особени грижи,освен поливане веднъж седмично.

# 54
  • Мнения: 158
Имам авокадота -3 бр. на по 5 години горе-долу.
Имам и мои 4 бебета, едното от които вече около 40 см, другите по около 15-20. Слагам ги във вода, забучени с клечки за зъби с дупетата във водата, а "главичките" отгоре. След 3-4 месеца покарват корени, след месец коренната система е много добра, а стеблата по 5-6 см. Изчаквам да станат по 10-12 см и засаждам в най-малките саксии, останали от купувани цветя. Седят в най-малките по два месеца и после ги пресаждам в по-големи. Не торя, поливам 2-3 пъти седмично лятото и 1 път седмично зимата. Пръстта е най-обикновена за зелени растения.
Нямам умряло авокадо досега, нито пък линеещо. Всичко е супер при мен по тоя начин.
Лятото седят на около 25-6 градуса, цветарникът ми е до прозорец с южно изложение, зимата на същото място, постоянна температура около 20, вечер около 23-4.


И аз пробвах вече няколко пъти така на клечки и в шотчета с вода потънали до половина, но нищо не излезе. Има ли значение какво е авокадото (произход), че се продават от аржентина, от израел и т.н.? Пробвах също и с ананаси и пак не стана нищо Disappointed Relieved

# 55
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз съм пробвала авокадо и на клечки и без клечки и нищо - по 3-4 месеца не пониква никакъв корен и ги изхвърлям. С ананас също не съм имала успех, само че там не ги държа толкова време, развалят се доста по-бързо.

# 56
  • Мнения: 29
Аз пробвах с надупчена костилка, но не сменяхме водата толкова често и тя посивя и я хвърлихме. Но аз доколкото разбирам тук, за да израсне едно авокадо си трябват много нерви, а аз нямам такива. Smiley

# 57
  • Мнения: 9 991
Това с клечките глупост ми се вижда. В природата смятате ли, че милион години растението се е размножавало по такъв начин.
В саксия се засажда, полива си се, с дупето/ широката част надолу и не се заравя цялото.

# 58
  • Plovdiv
  • Мнения: 121
здравейте , аз имам авокадо на което много държ но на последък нещо му се случва, листата изсъхват и покафеняват, и расте само на горе. В момента изглежда много смешно, дълго голо стебло и горе във върха няколко листенца. Как му помогна да се разклони ? Не съм цветарка по принцип и не разбирам много

# 59
  • Мнения: 3 725
Скрит текст:
Имам авокадота -3 бр. на по 5 години горе-долу.
Имам и мои 4 бебета, едното от които вече около 40 см, другите по около 15-20. Слагам ги във вода, забучени с клечки за зъби с дупетата във водата, а "главичките" отгоре. След 3-4 месеца покарват корени, след месец коренната система е много добра, а стеблата по 5-6 см. Изчаквам да станат по 10-12 см и засаждам в най-малките саксии, останали от купувани цветя. Седят в най-малките по два месеца и после ги пресаждам в по-големи. Не торя, поливам 2-3 пъти седмично лятото и 1 път седмично зимата. Пръстта е най-обикновена за зелени растения.
Нямам умряло авокадо досега, нито пък линеещо. Всичко е супер при мен по тоя начин.
Лятото седят на около 25-6 градуса, цветарникът ми е до прозорец с южно изложение, зимата на същото място, постоянна температура около 20, вечер около 23-4.


И аз пробвах вече няколко пъти така на клечки и в шотчета с вода потънали до половина, но нищо не излезе. Има ли значение какво е авокадото (произход), че се продават от аржентина, от израел и т.н.? Пробвах също и с ананаси и пак не стана нищо Disappointed Relieved

 Важното е да е с дупето надолу, авокадотата не ги гледам какви са, така че не, няма значение. Шотчета може да са малки, аз ползвам по-малки бурканчета, като дупето потъва във водата, остричкото остава отгоре.
И периодично я сменям. Седмично веднъж наливам свежа вода.

Кристалин, и моето авокадо поизсъхна, но е нормално, а на мен половината са ми такива слабички Grinning режи ги на половина, под цъфтежа и ще почнат да се разклоняват.
Моите не ги режа, защото ми е жал..

Общи условия

Активация на акаунт