Спрях да кърмя без лекарства,а още имам кърма - какво може да стане?

  • 5 585
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 479
   Първо искам да кажа,че решението ми да не кърмя повече детето е провокирано от причини,които в момента не ми се споделят,но е окончателно и моля да не ми се карате и да не ме съветвате да продължавам кърменето.Не съм кърмила и цедила вече 7-8 дни.Просто искам да попитам по-грамотните от мен в това отношение какво може да стане,ако не се цедя и не кърмя,а продължавам да усещам,че от време на време слиза кърма.Гърдите ми не са особено напрегнати,нито болезнени,така че няма нужда да ги изцеждам,но се притеснявам от евентуални усложнения...
   Не знам дали темата ми е за тук или за "кърмене и захранване",но ме е страх,че там направо ще ме изядат жива за такъв въпрос  Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 610
Първо да ти кажа,че и аз спрях да кърмя без лекарства,само че на мен ми намаля кърмата,а и аз бях решила да спирам,така че не съм поддържала лактация.Единственото ,което мога да ти кажа е,да следиш гърдите си да не са напрегнати или твърди и ако забележиш нещо такова да се изцеждаш по-малко,колкто да ги облекчиш.Така хем ще избегнеш евентуални усложнения,хем постепенно като не стимулираш образуването на кърма,тя ще спре.Успех и дано да нямаш проблеми! Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здравей! Аз накрая имах много по малко кърма и лекарката ме посъветва да спра лактацията защото нивото на еди кой сои хормон било високо и дрън......(не я слушах много внимателно Embarassed) и можело да се получат някакви образувания в гърдите. Аз предпочетох да не рискувам и взех хапчета предписани от нея. Имам и познати , които са изчакали да им спре естествено и засега слава богу нямат проблеми . Най-добре се консдултирай с гинеколог или мамолог Peace

# 3
  • Мнения: 1 771
 
   Не знам дали темата ми е за тук или за "кърмене и захранване",но ме е страх,че там направо ще ме изядат жива за такъв въпрос  Confused

Сори за офф-а. Там насила никой не принуждават да кърми. Всеки си прави сам избора.
Би получила много добри съвети относно проблема ти, но . . .

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Доколкото знам, основен проблем е препълването.
Твърди гърди --> мастит или бучки ----> по-висок риск от рак в бъдеще.
Аз също нищо не пих, но отбих късно като в края всеки месец махахме по едно кърмене.
Ни твърдост, ни напрягане, ни проблеми.
Подържам съвета да следиш за твърдостта и да освобождаваш, не напълно, защото стимулираш така, но да подържаш естесвеното състояние на меки гърди.
Имах повод да се интересувам от рака на гърдата скоро и да се осведомя, никои не споменава, че трябват медикаменти...но при проблем, мамолога е твоя човек.

# 5
  • Мнения: 2 116
Мисля че е редно да се изцеждаш/без да кърмиш щом неискаш/! А за спиране на кърмата ми бяха изписали БРОМОКРИПТИН ако не се лъжа! Thinking Консултирай се с лекар, защото понижава кръвното и не е препоръчително ей така!

# 6
  • Мнения: 7 640
Първо да ти кажа,че и аз спрях да кърмя без лекарства,само че на мен ми намаля кърмата,а и аз бях решила да спирам,така че не съм поддържала лактация.Единственото ,което мога да ти кажа е,да следиш гърдите си да не са напрегнати или твърди и ако забележиш нещо такова да се изцеждаш по-малко,колкто да ги облекчиш.Така хем ще избегнеш евентуални усложнения,хем постепенно като не стимулираш образуването на кърма,тя ще спре.Успех и дано да нямаш проблеми! Simple Smile
подкрепям!

# 7
  • Мнения: 2 479
 
   Не знам дали темата ми е за тук или за "кърмене и захранване",но ме е страх,че там направо ще ме изядат жива за такъв въпрос  Confused

Сори за офф-а. Там насила никой не принуждават да кърми. Всеки си прави сам избора.
Би получила много добри съвети относно проблема ти, но . . .
Не съм имала нищо лошо предвид с това изречение,исках да кажа,че умишлено не искам да предизвиквам дискусии по темата правилно ли постъпвам или не.Дори бих искала да подчертая,че много уважавам кърмещите майки,познавам предимството на кърменето пред което и да е друго хранене и кърмих първото си дете доста по-дълго и докато не ми спря кърмата.Не пуснах темата там и защото ми се стори нелогично някоя от майките там да е постъпвала като мен....освен ако не е била на моя хал,което изобщо на никой не пожелавам...та така.Извинявам се,ако съм засегнала някого,а съвети ако имате,можете да ми дадете

# 8
  • Мнения: 6 315
Ако не усещаш гърдите напрегнати няма проблем. Можеш да цедиш по малко при напрежение, но не до край. Просто изцеждаш толкова, колкото да те отпусне.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Чай от салвия (градински чай) и мента ще помогнат да намалее и спре кърмата. Силна отвара 3-4 ч.ч. на ден, освен ако не пиеш хомеопатия, в който случай пропускаш ментата и пиеш само салвия. Щом имаш още кърма, но не много, че гърдите да са болезнени и напрегнати, вероятно няма нужда и смисъл да приемаш хормонални лекарства като Бромокриптин и Парлодел.
Все пак, както са ти писали, въпреки чая, преглеждай и следи гърдите, ако се напрегнат неприятно, може да изцедиш малко, колкото да се облекчи напрежението.
Против бучки - помага прием на хранителна добавка Лецитин (чешки на Уолмарк или канадски на Джеймисън). Лецитинът помага да се разграждат наситените мазнини, помага против удебеляване на стените на артериите, за по-свеж мозък и други екстри, а също и против запушени млечни канали. При кризисни ситуации (запушен канал) обикновено се приема в доза 3,600-4,800 мг/ден (и двата вида са с капсули по 1,200 мг), а за профилактика по 1-2 капсули на ден. Може да се приема известно време след спирането на кърменето за всеки случай.

# 10
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.

# 11
  • Мнения: 7 640
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.
и как се мотивира , че ми е много интересно

# 12
  • Мнения: 429
Аз също съм спряла кърмата си без всякакви лекарства. Когато трябваше да спра кърменето се консултирах с мамолог, гинеколог и ендокринолог, който категорично отхвърли да пия Парлодел, Бромокритин.  препоръката беше на тримата специалисти механично с леко пристягане, намаляване на течностите и следене на гърдите за евентуални бучки, напрегнатост. Тогава правех топли вани и изцеждане и пристягане. Слева Богу проблема мина добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 223
Спрях си кърмата като пих Бромокриптин,но го даваха с рецепта,но провери все пак.

# 14
  • Мнения: 3 042
И след двете раждания съм си спряла кърмата без лекарства. След второто раждане и кърмене кърмата ми беше много намаляла и много по-бързо спря.
След първото ръждане имах много кърма. Когато щерката стана на 4 м се отказах от кърменето. Изцеждах кърмата по няколко пъти на ден, когато почуствах, че гърдите са препълнени. Не изцеждах кърмата на пълно, а толкова, че гърдите да не са вече твърди, а да поомекнат и да не са болезнени.Така постепенно кърмата намаляваше и изцеждах по два пъти на ден, по веднъж на ден, след това през ден и т.н докато кърмата постепенно спря. Понеже имах доста кърма периода на спиранете беше дълъг. Но накрая кърмата си спря и не съм имала никакви проблеми /това беше преди почти 8г/. От тогава отново кърмих и отново пак по същият начин си спрях кърмата.

# 15
  • Мнения: 8 917
Първо да ти кажа,че и аз спрях да кърмя без лекарства,само че на мен ми намаля кърмата,а и аз бях решила да спирам,така че не съм поддържала лактация.Единственото ,което мога да ти кажа е,да следиш гърдите си да не са напрегнати или твърди и ако забележиш нещо такова да се изцеждаш по-малко,колкто да ги облекчиш.Така хем ще избегнеш евентуални усложнения,хем постепенно като не стимулираш образуването на кърма,тя ще спре.Успех и дано да нямаш проблеми! Simple Smile
Peace

# 16
  • Мнения: 2 479
Благодаря ви,момичета,успокоихте ме и ми бяхте много полезни.Засега ще пробвам с чай и без да изцеждам,а ако за беда ми се появи бучка или друг проблем - няма как,ще се ходи на лекар...

# 17
  • Мнения: 773
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.

Моя пък ме посъветва да не пия, а подобре да изцеждам по малко докато спре. Каза, че имат големи странични действия.

# 18
  • Мнения: 1 410
Мисля че е редно да се изцеждаш/без да кърмиш щом неискаш/! А за спиране на кърмата ми бяха изписали БРОМОКРИПТИН ако не се лъжа! Thinking Консултирай се с лекар, защото понижава кръвното и не е препоръчително ей така!


Един месец след като спрях да кърмя още имах кърма в гърдите (по няколко капки). Отидох на лекар и ми каза, че трябва да пия задължително Бромокриптин, защото е опасно задържането на кърма в гърдите. Хапчетата са ужасни. В началото ми падаше кръвното, виеше ми се свят и ми се повръщаше, но си заслужаваше.

Отиди на лекар веднага.

# 19
  • Мнения: 146
Спрях преди два месеца да кърмя, т.е. Ели бе на 10 месеца.Защото кърммата ми ужасно намаля а и тя вече не искаше да суче. Но все още има кърма като стисна. Не са ми напрегнати гурдите, нито да се чъвствам некомфортно. Но и лекърката ми не ми е изписвала лекарства. Ходих на гинеколог и той ми каза да не се притеснявам  - ще спре сама. Притеснена съм,
 До кога ще имам кърма???
А да ви питам  - след като родих веднага ми се възобнови менстуалния цикъл....  при Повечето жени идва чак като спрят да кърмят. Но примен не бе така...

# 20
  • Мнения: 7 186
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.
и как се мотивира , че ми е много интересно

Да, и на мен ми е интересно. Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 3 878

На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.

егати докторите Twisted Evil
на мен няколко доктора пък (вкл. и 2ма мамолози) ми казаха, че е много хубаво дето ми е спряла естествено кърмата и не съм пила лекарства.
обаче винаги се намират разни откачалки, гушнали някак медицинската диплома дето си нямат друга работа освен да плашат и говорят глупости...

# 22
  • Мнения: 9
Здравейте! Аз спрях да кърмя преди 4 месеца,но все още имам доста кърма (като стисна зърното и то пръска с една струйка). Гърдите ми не са болезнени, нито надути, напротив полумеки са, но когато съм без сутиен потича по малко кърма. Спрях да се цедя още през декември. всички мои познати, роднини и т.н. постоянно ми се карат, че не взимам мерки по въпроса newsm61. Пробвах с хапчетата Бромкриптин, но лекарката не ме предупреди, че свалят кръвното(а аз съм с ниско кръвно) и може да се сетите какво стана  smile3556: не стига че бях като цапната с парцал, а и ми се  виеше свят, повръщах, постоянно ми се гадеше. Спрях ги хапчетата.  StopТАКА ЧЕ ЗА ТЕЗИ КОИТО СМЯТАТ ДА ГИ ПИЯТ ДА ЗНАЯТ КАКВО ГИ ОЧАКВА!!! Сега смятам да пробвам с градинския чай пък да видим дали ще има файда. Някой ми каза за слагане на вишневска маз на гърдите, че помагало ама аз твърде не вярвам.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Здравейте! Аз спрях да кърмя преди 4 месеца,но все още имам доста кърма (като стисна зърното и то пръска с една струйка). Гърдите ми не са болезнени, нито надути, напротив полумеки са, но когато съм без сутиен потича по малко кърма.
Нормално е след спиране на кърменето да има кърма по мъничко в гърдите. При някои жени това е до 1,5 - 2 г след края на кърменето и пак е в нормата. Стига да не те тревожи, не е нищо притеснително. Постепенно ще намалява все повече и ще спре.

# 24
  • Мнения: 60
Спрях да кърмя преди 4 години и половна и едва сега ми спря кърмата! Разбира се не течеше така както в началото след като спях да кърмя, но се отделеше секрет и то не само по няколко капчици. Ходих по доктори - мамолози, гинеколози ... всички обясняваха, колко е опасно, но всички изследвания ми бяха в норма. Отскоро се лекувам с хомеопатия и споделих за проблема си с кърмата, 2 месеца след това вече всичко е наред  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
При някои спирането на кърмата май продължава и по-дълго. newsm78Като при мен, например. И на лекари ходих, и на изледвания и на мамолог (даже двама). Само един ми каза да пия хапчета !( аз естествено не го направих Wink) И сега, след толкова време продължавам да имам кърма. То вече и не може да се нарече така де. След баня като стисна гърдите и излизат по 1-2 капки и толкова. Казаха ми, че това е нормално и било нещо като остатъчна кърма по каналите. Ето...още си чакам да ми спре кърмата - след повече от 2 години. Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз не кърмя от 1 и 2 м. /кърмих 8 м./, а все още имам капчици, като стисна! Много трудно ми спря кърмата - повече от месец, но не съм пила лекарства. Просто облекчавах гърдите като изцеждах по малко, макар че на моменти така ми се напрягаха, че имах чувството, че тая кърма никога няма да спре. Аз исках още да кърмя щерката, но тя започна да отказва да суче и така...

# 27
  • Мнения: 1 860

 До кога ще имам кърма???
А да ви питам  - след като родих веднага ми се възобнови менстуалния цикъл....  при Повечето жени идва чак като спрят да кърмят. Но примен не бе така...
И моята спря от самосебеси.Не съм вземала лекарстава само се следих за бучки.Сравнително бързо се резорбира сега няма и капка.Сестра ми имаше секрет(защото е трудно да се говори за кърма)до 2години и половина след като спря кърменето.При мен овулацията настъпи 4 месеца след раждането,но при майка(3 деца сме)и е идвало още на следващия месец.Кърменето изключва овулацията при някой,при други точно обратното.Няма нищо тревожно в това-организъм.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз кърмех още, когато ми дойде за пръв път след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт