Относно поставянето на ваксини

  • 1 582
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 709
Мами, имам въпрос относно задължителните ваксини. Декември ни поставиха Хексацима 1-ви прием. Реших да слагаме по 1 ваксина на месец. Този месец ни сложиха Хексацима 2-ри прием. Попитах лекаря няма ли да слагаме Синфлорикс и той ми обясни, че ще изредуваме първо Хексацима, после Синфлорикс, като ще поставяме по 1 ваксина в месеца. Объркването ми дойде от това, че на 2 месеца според календара се поставят Хексацима и Синфлорикс 1-ви прием, но тъй като сложихме само Хексацима, мислех че следва Синфлорикс, а той обясни че първо ще поставим ваксините от едната група, после тези от другата. Притеснено ми е и не съм достатъчно информирана, затова моля за вашите мнения!

# 1
  • София
  • Мнения: 22 923
Като бяхме 1 път, поставихме сам едната ( не помня вече коя), защото другата я нямаше. След седмица, две отидохме и сложихме другата. След 3 месец процедурата беше общо взето същата. След 4 месец направих грешката да сложим двете едновременно - това предизвика алергия на бебчо. Много добре си решила да слагаш по една на месец, ако имам второ дете и аз така ще направя. Не мисля, че ще е проблем тази схема на поставяне, която ви е казал лекарят, но ми е интересно, защо така в решил.  Thinking

# 2
  • Мнения: 709
Като бяхме 1 път, поставихме сам едната ( не помня вече коя), защото другата я нямаше. След седмица, две отидохме и сложихме другата. След 3 месец процедурата беше общо взето същата. След 4 месец направих грешката да сложим двете едновременно - това предизвика алергия на бебчо. Много добре си решила да слагаш по една на месец, ако имам второ дете и аз така ще направя. Не мисля, че ще е проблем тази схема на поставяне, която ви е казал лекарят, но ми е интересно, защо така в решил.  Thinking
Не знам, затова и го попитах дали не трябва да сложим Синфлорикс 1-ви прием и вече ви написах какъв беше отговорът. Притеснявам се доста от тези ваксини и страничните реакции и всякаква информация ще ми е полезна.

# 3
  • София
  • Мнения: 22 923
Ако детето е болно например пак се отлагат ваксините и за това не мисля, че ще е проблем, ако се сложат по -късно. Ние в началото нямахме проблеми, след 4 месец като ги сложиха двете и като започна една разстройство, не можем да го оправим. Ходихме на гастроентеролог и сега сме на хипоалергенно мляко, заради съмнения за алергия към белтъка на кравето мляко, вероятно причинена от ваксината. Но не мисля, че е добре и да не се слагат.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 709
Да, и аз с това се успокоявам, че така или иначе се случва да се отлагат. Просто ми стана странно това, че не ги редуваме както са по календара и сега се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт