Кафеавтомат - заслужава ли си?

  • 109 590
  • 822
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
от около 2 седмици замених работещата и добре правеща кафе Саеко Поемия с philips HD8834/09.
За машина за 800-1000 лв. вече съжалявам, и то не заради парите, а защото когато искаш да изпиеш 1 нормално кафе - тя за пореден път ти дава нещо.
Или ще е, че иска да се смени съдчето с отпадък(лесна работа, но през 2 дни, в никакъв случай не събира повече от 10 отпадъчни дози), или всякакви неща дава, че трябва да се направят и ето, че в най-добрия случай, ще пиеш кафе след 2 мин, а в лошия - след 30 мин. или 2 часа!
В момента изписва поредното нещо, което иска да й се прави, вече не знам какво е.
С 2 думи - стандартната ми ръкохватна кафемашина вършеше по-добра работа от това чудо на техниката.

Да вметна, че от 4-5 повече функции от нормалните еспресо машини в никакъв случай, не прави по-добро кафе.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 192
Ние сме с Филипс Саеко Xsmall вече от две години. Същата работа, старото ни делонги с ръкохватка повече си го харесвах  Confused
1. За да пуснеш първото кафе сутрин почва две минути загряване и прочистване на системата. Резервоарчето за вода е малко и редовно се случва да свърши водата след този процес. Оставиш ли я 1 час докато пиеш първото кафе, за второто вече се е изключила и следва същата процедура.
2. За отпадъците казанчето светва на всеки 6 кафета - пак обслужваш.
3. Всяка седмица трябва да се свали целия меганизъм за кафе, да се измие и да изсъхне. Разбира се това отнема 4-5 минути и 3 часа съхнене, но циркът идва когато трябва да се сложи отново - редовно, независимо, че си щраква и машината си работи, след 2-3 кафета цялата машина отвътре е в смляно кафе и следва 30 минутен цирк за почистване. Причина неизвестна.
4. На 200-300 кафета разбира се светва лампата за декалциране. Не изгасва докато не се мине 40 минутната процедура, при която ти трябва да я обслужващ. препаратът е 10 лева за декалциране.
5. Разбира се всяко различно кафе иска различна настройка на смилане, а въртенето на механизма е доста трудно.
И най-потресаващото е че Лаваца за 30 лв, дори и ситно смляно е слабичко. Дори Джимоката е по-добре....

На лятната ни месторабота имаме стар италиански автомат Карусо - от него никакви оплаквания - направен е да върши работа, не да му слугуваш  Twisted Evil

# 2
  • София
  • Мнения: 38 116
Ние в офиса имахме такова и започнах да му викам Тамагочи - непрекъснато реве за храна, вода, отпадъци. Всички пиехме едно и също кафе по принуда.

# 3
  • Мнения: 4 542
От седмица ползавм Филипс 2100 серия нещо си. Същото както chiana2003 го е описала. Водата стига за направата на две кафета, останалото отива за прочистване. Бучи много. Това с цялостното почистване още не съм го правила, но и не мисля да го правя всяка седмица. Най-много веднъж в месеца. До където издържи до там. Изобщо не мисля да й слугувам и да я обгрижвам!
Кафето е Чибо, не е кой знае какво, и вкуса  и аромата му са като от шварц каната ми преди това. Ще сменям кафето докато намеря подходящото на вкус, сила и аромат.

# 4
  • Мнения: 1 354
Да, ето че в момента искало да му отблокирам зърна, нещо се е задръстило и трябва да направя тази процедура:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=HD8834/09& … view_partial.html

Free Agent, моята машинка има няколко функции на дължина и има и контейнер за смляно кафе, което е нещо. Вярно, че пуска 5 води и на 6тото само прави смляно кафе, но на теория го има 2 вида кафе  #2gunfire

 chiana2003
, не съм стигнала до точки 3 и 4, но и това ще дойде.
За падането на водата е супер мега досадно. Буквално на ден има 1 пълна чаша с вода.

Hellenn, аз взех че сега "му купувам" кафе от 15 лв/250 гр. Да видя уж какво е "истинско кафе с истинка машина" - ами нормални неща са си! Иначе с кафе от 8 лв/500 гр. от Лидл е нещо ужасно. Който е казал, че само машината прави кафето много бърка. Няма ли добро кафе нищо не става.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 192

Кафето е Чибо, не е кой знае какво, и вкуса  и аромата му са като от шварц каната ми преди това. Ще сменям кафето докато намеря подходящото на вкус, сила и аромат.
Пробвай Ragazzi - по-евтино е от Лавацата, а доста добро. На най-ситно. Пак казвам, на нас само то и безумноевтината Джимока ни хареса как ги прави.
Иначе старото делонги с ръкохватката какво кафе ми правеше със смляна Лаваца. Много ме е яд  Close

# 6
  • Мнения: 199
И при мен положението е същото.....
Преди месец си купихме SAECO HD8911/09 INCANTO
Голяма играчка пада с това почистване #Cussing out
Кафеавтомата вървеше с подарък Лаваца и въобще не ми харесва какво кафе става Close

# 7
  • Мнения: 31 219
Понякога простите неща са най-добри.
От тази тема разбрах, че не бива да си купувам такава чудесия.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 199
Понякога простите неща са най-добри.
От тази тема разбрах, че не бива да си купувам такава чудесия.  Mr. Green
Жалко, че темата я нямаше преди 1 месец  Laughing Laughing Laughing и аз нямаше да си купя такава машина.... #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 473
Мда, искат си поддръжка, обаче и с ръкохватките е занимавка - при всяко кафе ги пълниш, изхвърляш след това, но явно се прави по-машинално и не прави впечатление.
На мен с автомат си ми е по-удобно. Аз съм с Jura и не бих казала, че иска толкова честа поддръжка. На ден правя до 3 кафета и сменям водата всекидневно, защото искам да ми е прясна, иначе може и на два дни. Не я усещам кога е загряла, защото на мен първата ми работа, като стана, е да натисна копчето, и докато си измия очите е готова. Отпадъците изхвърлям веднъж на няколко дни. Основното почистване го правя винаги, когато ми се изпише на екрана, защото не искам да рискувам да се задръсти - при нас водата е по-варовита.
Мисля, че и със сортовете кафе трябва да се експериментира, докато си намериш твоето по вкус. С кафеавтомата на хазайката ми, Филипс Саеко, много ми харесваше Tchibo, обаче с моята машина не ми допадаше хич и минах на Lavazza.

Между другото, предполагам, че можете да си нагласяте колко да ви е силно кафето, колко градуса да е и с колко вода, та да си го напаснете на вкуса.  Peace Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 23:14 от Charmony

# 10
  • Мнения: 1 354
Понякога простите неща са най-добри.
От тази тема разбрах, че не бива да си купувам такава чудесия.  Mr. Green
Жалко, че темата я нямаше преди 1 месец  Laughing Laughing Laughing и аз нямаше да си купя такава машина.... #Cussing out

Хаха
Аз не знам за себе си. Не че съжалявам, но ме е яд, че не ги правят по-прости за поддръжка.
Иначе на мен ми трябва, защото нон-стоп тигелирам с бебе в 1та ръка и с другата искам само да натисна 1 копче и да имам кафе - което се случва в 80% от случаите  Whistling

# 11
  • Мнения: 105
Работим с такива автомати вече 5-6 години,но единственото предимство е че не седиш да тях докато станат кафетата,иначе обсужването,особено за търговски обект е ужас

# 12
  • Мнения: 4 542

Кафето е Чибо, не е кой знае какво, и вкуса  и аромата му са като от шварц каната ми преди това. Ще сменям кафето докато намеря подходящото на вкус, сила и аромат.
Пробвай Ragazzi - по-евтино е от Лавацата, а доста добро. На най-ситно. Пак казвам, на нас само то и безумноевтината Джимока ни хареса как ги прави.
Иначе старото делонги с ръкохватката какво кафе ми правеше със смляна Лаваца. Много ме е яд  Close

Благодаря ти, ще го пробвам!  bouquet

# 13
  • Мнения: 606
Здравейте, коментирам понеже се вълнувам от  темата. През лятната почивка използвахме тази машина:
http://p1.akcdn.net/gallery/9261795/full/149352.saeco-ri-9724-incanto-de-luxe.jpg
и бях супер доволна, всеки ден по 3-4 кафета пиех /червена лаваца/ и страшно много се запалих да си взема такава.
Впоследствие разбрахме, че това е стар модел на Саеко произведени в Италия, вече се произвеждат в Румъния и не са със същото качество. След като дълго обикаляхме и търсихме рециклирана-втора употреба от този модел решихме, да не рискуваме с някой задръстен бойлер или счупена мелачка и си взехме нова кафе машина с ръкохватка Делонги. Не мога да кажа, че не съм доволна, но все още си спомням с какво удоволствие пиех кафе от автомата. Наистина постоянно ти дава информация, но аз съм така завеяна, че за мен е по-добре така. Саеко-то имаше стендбай режим и можеше да я събудя, когато си реша...
Страхотна пяна правеше, а после със затопленото мляко можеше да направя сърчица примерно...Ех сегашната с ръкохватка не би могла...
След като много обикаляхме, разни "специалисти", които събират о т чужбина такива машини и ги рециклират разбрахме, че най-евтиния автомат/понеже само него можем да си позволим чисто нов/ не може да постигне необходимото налягане, за да направи такова кафе- визирам Филипс Хsmall.

# 14
  • Мнения: 847
Здравейте,има две подобни теми за кафеавтоматите и там многократно съм писала за моделите на Саеко,с една дума-нестават.След всичко изброено от вас като минуси,прибавям и още почти студено кафе,след какви ли не настройки на температурата и липса на каймак,след ползване на доста различни марки кафе.Имам машината от 2 години.А от мои наблюдения автоматите на Крупс са страхотни.

Общи условия

Активация на акаунт