Кучешки зъб и мост.. помогнете ми

  • 2 048
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Имам един ужасен проблем. Когато бях малка моят зъболекар ми беше казал, че имам един кучешки зъб, който ще излезе с времето. Сега съм на 17 години и още нямаше излезе, докато друг стоматолог не ми го изкара. Той в същото време е хирург и когато погледна в рентгеновата ми снимка видя, че зъбът, който би трябвал да избута кучешкия, се е разклонил и е тръгнал към предните ми зъби. Иначе кучешкият ми зъб също не е към края.. от средата наляво третия зъб е. И както и да е, той ми извади кучешкия зъб и каза, че ще се направи мост, защото имплант не може да се направи поради зъба, който е във венеца ми. Операция също няма да стане каза. А аз не искам да си разваля другите зъби заради този зъб и сега търся някакво друго решение. Ако извадим зъба, който е във венците ми, тогава се усложняват нещата, като ще ми трябва изкуствена кост и много други неща. Също така чух, че мостовете са гниели и май са миришели. Моля, хора помогнете ми с това, не знам какво да правя...

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Консултираите се с ортодонт и с хирург. Вариант е с брекети да се осигури място и да се издърпа кучешкият.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 334
Имам един ужасен проблем. Когато бях малка моят зъболекар ми беше казал, че имам един кучешки зъб, който ще излезе с времето. Сега съм на 17 години и още нямаше излезе, докато друг стоматолог не ми го изкара. Той в същото време е хирург и когато погледна в рентгеновата ми снимка видя, че зъбът, който би трябвал да избута кучешкия, се е разклонил и е тръгнал към предните ми зъби. Иначе кучешкият ми зъб също не е към края.. от средата наляво третия зъб е. И както и да е, той ми извади кучешкия зъб и каза, че ще се направи мост, защото имплант не може да се направи поради зъба, който е във венеца ми. Операция също няма да стане каза. А аз не искам да си разваля другите зъби заради този зъб и сега търся някакво друго решение. Ако извадим зъба, който е във венците ми, тогава се усложняват нещата, като ще ми трябва изкуствена кост и много други неща. Също така чух, че мостовете са гниели и май са миришели. Моля, хора помогнете ми с това, не знам какво да правя...

Доколкото разбирам от написаното, са ви извадили млечния кучешки зъб и в момента има дупка там. Щом имате зародиш на постоянния кучешки зъб най-добре е да направите консултация с ортодонт, за да ви каже възможно ли е този зъб да бъде подреден на правилното му място. Ако е възможно преместването му, ще трябва да се направи лечение с брекети. В случай, че зъба е в позиция в която не може да бъде преместен, варианта е изваждането му и поставянето на имплант върху който да се изработи корона. При варианта с имплант се избягва пиленето на съседните зъби.
Тук можете да видите Ортодонтско лечение на ретиниран кучешки зъб http://smileartbg.com/%D0%B8%D0%B7%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F … 0%B7%D1%8A%D0%B1/

# 3
  • Мнения: 174
Съвременната ортодонтия може да постигне чудеса. Дори при ъгъл от над 70 градуса между надлъжната ос на кучешкия зъб и съседните зъби е възможно да се изтегли. Само при хоризонтално разположен канин вече се налага екстракция.

Общи условия

Активация на акаунт