Силно главоболие

  • 1 587
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте!
Много ще съм благодарна, ако някой ми каже какво мога да взема при силно главоболие, без да вреди на бебето.

# 1
  • Мнения: 201
Масаж, сън и Paracetamol... в този безвреден ред Simple Smile

# 2
  • Мнения: 517
ох и аз съм бременна и в последните дни имам ужасно главоболие..Sad

# 3
  • Мнения: 3 042
Спокойно може да вземеш Парацетамол. Peace

# 4
  • Мнения: 911
Парацетамол, да!
При често силно главоболие е много важно да се следи кръвното налягане (от високо кръвно също може да боли глава), за да не се получи гестоза. Говоря от личен опит Simple Smile Бързо минаване, на главата!!!

# 5
  • Мнения: 745
До третия месец от бременноста си имах постоянно главоболие обясниха ми че е от хормоните за това от време на време взимах парацетамол естествено не бива да прекаляваш.

# 6
  • Мнения: 300
какво е гестоза?

# 7
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Нищо не пиех.Спусках щорите,изолирах шума,завивах се през глава и се опитвах да заспя.Успеех ли,като се събудех нямаше и следа от главоболието.

# 8
  • Мнения: 14 654
аз също не смеех да пия нищо за главоболието,което ми се появи в 8 месец. правех само дихателни упряжнения и лек масаж на главата

# 9
  • Мнения: 201
Гестоза (лат. emesis gravidarium): emesis означав "повръщане"; gravidarum означава "бременност".

# 10
  • varna
  • Мнения: 404
аз също имах страшно главоболие до края на 4-я месец-пиех Парацетамол и постоянно някой ми разтриваше главата!!!

# 11
  • Мнения: 8 917
Масаж, сън и Paracetamol... в този безвреден ред Simple Smile
Peace Mr. Green

# 12
# 13
  • Мнения: 911
Гестозата, или по-точно прееклампсията е заболяване, което може да се прояви по време на бременност, и се характеризира с много високо кръвно, белтъчини в урината и задържане на вода (напр. подути пръсти, рязко повишаване на теглото). Опасно е и за майката, и за плода, и затова всеки гинеколог следи за нея. Доколкото знам, се проявява сравнително рядко, но на мен пък ми се случи, почти едновременно на моя приятелка, и коварното е, че не се усеща Sad Който се интересува, може да види тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/48/67/  , там където пише за хипертонията.
Но не искам да безпокоя никого, лекарите по принцип наистина следят, но не е излишно и човек да си мери кръвното от време на време Wink
Лека и прекрасна бременност!

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 18:33 от Сердика

# 14
  • Мнения: 747
Мен кафето ме спасява- едно сутрин, и цял ден почти никакво главоболие. Естествено, ако няма  проблеми с кръвното.  bouquet

# 15
  • Мнения: 3 069
На мен парацетамола никога не ми е помагал и два пъти ми се наложи на пия по една ампула аналгин.

# 16
  • Мнения: 1 645
Рапидол Peace

# 17
Аз също имам силно главоболие от вчера... Все още съм в началото на 2-рия месец, кръвното ми е наред, въпреки, че миналата седмица беше малко ниско, но сега е ок... Лекар ми каза, че е нормално това главоболие, но ми се стори, че го каза малко ей така, защото така е чувал, без да ме прегледа... Аз също го приемам за нормално, но малко ме притеснява, това,че главоболието ми е в задната част на главата в частта и към тила, включително имам и леки болки и схващане във врата... Дали е нормално да ме боли точно там главата, при положение, че по-принцип глава ме боли едно на милион, а пък там никога не ме е боляла... Дали да се притеснявам за Менингит или нещо друго, или си внушавам от пренавиване... Благодаря ви предварително за евентуалните отговори  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 388
Ефералган,Рапидол,Панадол-всичко,което съдържа само Парацетамол.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мен кафето ме спасява- едно сутрин, и цял ден почти никакво главоболие. Естествено, ако няма  проблеми с кръвното.  bouquet

Тъкмо щях да пиша, че и от нико кръвно боли глава и да пробва с кафе, ако предполага, че е така.........и видях това мнение......

# 20
  • Мнения: 145
Аз по принцип имам мигрена и често страдам от главоболие. Затова един изпитан и ефикасен метод от мен - без никакви лекарства. Тишина, по възможност слаба светлина и пиене на много вода. Тя ще доведе до много често ходене до тоалетна, но помага за излизането на токсините от организма и бързо води до облекчение. Колкото повече ме боли главата, толкова повече вода пия. Обикновено кризата преминава слез максимум 30 минути. Дано да подейства и на вас добре, поне е безвредно и не пречи да се опита.

# 21
  • Мнения: 3 760
Нищо не пиех.Спусках щорите,изолирах шума,завивах се през глава и се опитвах да заспя.Успеех ли,като се събудех нямаше и следа от главоболието.
И аз така. А ако нямах възможност - разтривах си част от лицето с тибетски балсам. Или просто вдишвах ментов аромат.

# 22
  • Мнения: 2 271
Масаж, сън и Paracetamol... в този безвреден ред Simple Smile
Подкрепям!

# 23
  • Мнения: 11 543
Аз се спасявах с кафенце,тъй като съм с ниско кръвно.При мен помагаше и не ми се е налагало да пия някакво хапче.Но личната ми е казвала при проблем да пия Парацетамол.

# 24
  • Мнения: 992
парацетамол или солпадеин
а ако можеш просто да поспиш да си починеш и да минеш без хапчета още по добре  Peace

# 25
 ooooh!Ох и аз от както забременях често ме боли главата и ми казаха че след 3 месец вече мога да пия парацетамол или ефералган та с това се оправям аз.Дано ти помогне и на теб Peace

# 26
  • Мнения: 60
Главоболието беше най-кошмараната част от моята бременност!  ooooh! За съжаление на мен нищо не ми помагаше, но подкрепям

Масаж, сън и Paracetamol... в този безвреден ред Simple Smile

# 27
  • Мнения: 124
Скъпи мои, аз  как не се сетих да пусна едно въпросче тука - мен главата ме скъсваше просто. Сега съм в 18 г.с и малко ми отмина, ама преди 2-3 седмици исках да си я махна. Пробвах всичко - масаж, почивка, Парацетамол / отпуска те за 2 часа и после пак-ама не можем да пием хапче през час Sad /. После пробвах с малко нес кафе сутрин - с мляко или със сметана и всичко си дойде на мястото.
Преди да забременея кръвното ми беше 90/60 - когато и да ми го мерят. Чувствах се супер с такова кръвно, и сега ми е такова / без кафето сутрин/, но явно с бебето в мен не ми понася.
Моята докторка препоръча - много вода и айрян със сол.
Късмет и здраве на всички ви!

# 28
Благодаря на всички за отговорите, 4 дни се мъчих, с какво ли не,и никаква промяна... Днес не ме боли, и се надявам и довечера да не ме заболи.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт