Диамантени/елмазени гоблени

  • 125 195
  • 794
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 874
Писанчовциии Heart Eyes

Ренко, радвам се да те „видя“ тук. Hug Нямам идея за каква обработка питаш, съответно и нищо не съм правила на гоблена преди рамкирането. Е, само след завършването го бях затиснала за два дни с дебели книги, ако това се брои за някаква обработка.

Доникъде съм с лисиците (само съм ги започнала), ама ми изникнаха разни други неща на главата и само вечер ми остава време, а тогава много ми се напрягат очите и вместо да се разтоварвам, аз се товаря. Преди дъщеря ми спеше следобед за по час-два и си редях на воля, ама в последно време се промениха нещата. Ще го завърша, де...някога. Blush Бях си набелязала няколко, но не съм поръчала нищо още, че не искам да трупам.

# 106
  • Мнения: 11 336
Аз работя с лупа.
Това дали уврежда или е по-добре за очите?  newsm78

# 107
  • Мнения: 1 255
Дорис, мисля, че работата с лупа щади очите. Квадратчетата са малки и при недобро осветление и ако има и малък проблем с очите то тогава те се напрягат. Винаги е по лесно да видим бобено от лещено зърно. Hug

# 108
  • Мнения: 24 467
Здравейте, дами.
Искам да помоля за съвет - как и с какво е най-добре да се лепят квадратните мъниста и ползвате ли специални пенцети за тях, ако да - какви.
Също така имам въпрос и има ли възможност да се закупят мъниста, които не лъщят, а са матови и откъде.
Благодаря предварително.

# 109
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
плата си е намазан с лепило, залепват си добре.
в комплекта си има пинсета - друга не съм ползвала.
има и някакво лепкаво розово парче Simple Smile - не знам за какво се ползва и така си остана.
матови не съм виждала. забелязах, че гърба не е толкова лъскав като лицевата част. може би може да се залепо наопако, но пък така се намалява допирната повърхност...

# 110
  • Мнения: 24 467
А нужно ли е лепилото да се навлажнява по някакъв начин, да се загрява - интересна ми е технологията - как точно става залепянето? Не съм виждала на живо как се прпави, но понеже обичам гоблените, искам да се пробвам и с такъв вариант. Но първо гледам да си изясня основните моменти.
Няма да ги обръщам наопаки, т.к. и аз мисля, че не е предвидено това нещо. Просто ако има някъде принципно матови произведени бих предпочела да работя с такива. Ако не намеря - ще си купя с лъскави.

# 111
  • Мнения: 5 680
Не се прави нищо лепилото - директно лепиш върху него. Към гоблена има и инструкция - в нея всичко е обяснено много добре.

st. Dobri Розовото парче е всъщност лепило, което се използва, когато се лепят кръглите мъниста с приложената химикалка. Бодва се химикалката в лепилото /розовото парче/ и на нея полепват после мънистата. Лепилото на хартията после е по-силно и мънистата се отлепят от химикалката.

# 112
  • Мнения: 24 467
Благодаря, колеги. Сега остава да намеря матови мъниста, пък ако не намеря - каквито има, такива ще поръчам. 

# 113
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
моите два котака са с квадратни мъниста. в комплектите имаше и тази кръглата писалка и розовото нещо, но не са ми трябвали. Simple Smile

джуди, вземи си един готов и виж как става. по-скоро е като мозайка, отколкото като гоблен. съмнявам се, че ше намериш само мъниста, а и защо са ти? няма да има на какво да ги залепиш.
eто

на мен ми останаха много мъниста и от двата комплекта. забелязах, че на еднакви номера, съответстват еднакви цветове в двата комплекта Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 12:02 от st. Dobri

# 114
  • Мнения: 24 467
Аз комплект ще поръчам. Само дето ми се ще мънистата да не лъскавеят, че някоя сврака може да ги хареса.
Шегувам се, разбира се.
Знам, че подаряваме подобни неща на момиченца по рождени дни, та не е трудно. Ще опитам едни китки да завъртя.

Намерих розовото лепило, за което пишете, как изглежда /сн. № 3/:
http://artivet.com/cvetya-i-rasteniya/622-diamanten-goblen-lyubimoto-kafene.html
А аз харесах този гоблен, към който е снимката.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 13:12 от Judy

# 115
  • Поморие
  • Мнения: 266
Момичета, моето гобленче поръчано от Алиекспрес дойде. Никога до сега не съм се занимавала с това и затова си поръчах нещо малко и евтино. Сега да попитам: използва ли се специално лепило или само това, което е под хартията на самата скица? Става ли достатъчно здраво?

# 116
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
само това под хартията стига Simple Smile

показвай, да оплакнем око Simple Smile

# 117
  • Поморие
  • Мнения: 266
само това под хартията стига Simple Smile

показвай, да оплакнем око Simple Smile

Благодаря! Като го започна, ще покажа разбира се. Сега съм на бродерия с коледни мотивчета. Relaxed

# 118
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile Simple Smile Simple Smile и аз все се заканвам след Великден да започна коледните, а след Коледа - великденските, и все само със заканите си оставам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 119
  • Мнения: 6 282
Честно казано, за сега съм малко разочарована от цветовете.Не предполагах, че ще са толкова тъмни.Надявам се поне да съм доволна от крайния резултат.

Общи условия

Активация на акаунт