Диамантени/елмазени гоблени

  • 124 779
  • 794
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 24 467
Благодаря.
Определено смятам, че квадратните покриват много по-добре. А с какъв уред се поставят? Т. к. при кръглите удобно си ми беше с писалката с кръгъл отвор. Тук има ли подобна с квадратен?
Иначе фигурите изглеждат схематични, както някой писа по-горе, защото са малки. Едно е с три квадратчета да направиш ред и ъгъл, друго - с 15. То и с кръгли мъниста малките гоблени не са много реалистични. Тук, с квадратните, прилича повече на истински шит гоблен. С кръглите мъниста отдолу прозира платното, върху което се работи.Ще ми се да опитам с квадратни, но зависи с какво се слагат.
Всъщност сега се сещам, че ако няма с какво, май ще поръчам на мъжа ми да ми направи уред с квадратен отвор.

# 211
  • Мнения: 5 679
Има приложени към комплекта освен писалката и една пинсета . Но с нея не ми беше удобно и използвах отново писалката. Писалката върши работа и при квадратните мъниста.

# 212
  • Мнения: 24 467
Пинсетата ми е безкрайно неудобна. Значи с една и съща писалка работиш и квадратните и нямаш затруднения?

# 213
  • Мнения: 5 679
Лично аз нямам затруднения. Е, по-голяма прецизност трябва, тъй като трябва по определен начин да поставиш мънистото, но се свиква.

# 214
  • Ст.Загора
  • Мнения: 677
Чудесни са ви произведенията , утре и аз ще кача снимки на готовите ми гоблени . Първият ми гоблен беше с квадратни мъниста и свикнах бързо с нареждането . След това наредих един  с кръгли  и частично облепяне , за 2-3 часа беше готов , но не това е целта "бързината" .

# 215
  • Сливен
  • Мнения: 244
Благодаря.
Определено смятам, че квадратните покриват много по-добре. А с какъв уред се поставят? Т. к. при кръглите удобно си ми беше с писалката с кръгъл отвор. Тук има ли подобна с квадратен?
Иначе фигурите изглеждат схематични, както някой писа по-горе, защото са малки. Едно е с три квадратчета да направиш ред и ъгъл, друго - с 15. То и с кръгли мъниста малките гоблени не са много реалистични. Тук, с квадратните, прилича повече на истински шит гоблен. С кръглите мъниста отдолу прозира платното, върху което се работи.Ще ми се да опитам с квадратни, но зависи с какво се слагат.
Всъщност сега се сещам, че ако няма с какво, май ще поръчам на мъжа ми да ми направи уред с квадратен отвор.

Комплектмте идват с пинсета. В началото ми беше непривично да ги хващам, но се свиква.

# 216
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
Пинсетата ми е безкрайно неудобна. Значи с една и съща писалка работиш и квадратните и нямаш затруднения?

писалката лепи и квадратните, точно както и кръглите. Simple Smile само при поставянето се внимава да не се завъртят или разместят, че си личи по  "фугите". Simple Smile

# 217
  • Мнения: 1 976
Здравейте, момичета!
От къде мога да поръчам такъв голям гоблен, но не частичен, а пълен?

# 218
  • Мнения: 11 308
Aз поръчвам от български сайтове. Ако поръчам от Китай ще трябва да мина митница, а това ме затруднява и ми губи времето.
Поръчах 2 големи от Китай - единия дойде повреден /предполагам транспортен дефект/, ама за да видя, че е наранен платих ДДс и представителство. Продавача възстанови сумата за закупуване, другото за моя сметка. Втория бе по-евтин и не мина митница, но не му достигаха мъниста, добре че имах налични иначе производителят изчезна и щеше да ми прати "ама друг път".
Правя сега ТОЗИ- най-големия размер

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ей,девойки,запалихте ме.
Ще взема един от Арт Ивет.Преди шиех истински гоблени,но се изнервях от смяната на конци.А на това само лепиш.
Ще поръчам нещо от около 30 лв на Арт Ивет.
Дайте съвет кръгли или квадратни диаманти са по-красиви и от къде да взема пинсетки.

# 220
  • Мнения: 24 467
Aз поръчвам от български сайтове. Ако поръчам от Китай ще трябва да мина митница, а това ме затруднява и ми губи времето.
Поръчах 2 големи от Китай - единия дойде повреден /предполагам транспортен дефект/, ама за да видя, че е наранен платих ДДс и представителство. Продавача възстанови сумата за закупуване, другото за моя сметка. Втория бе по-евтин и не мина митница, но не му достигаха мъниста, добре че имах налични иначе производителят изчезна и щеше да ми прати "ама друг път".
Правя сега ТОЗИ- най-големия размер

И аз поръчах от този сайт. Доволна съм - всичко си дойде и мънистата ми стигнаха.

Тази картина е красива. Скоро да я покажеш.

Харесахме с малкия син този пък ние, с квадратни мъниста решихме окончателно, че ще бъде, максимален размер:
https://artivet.com/zhivotni/806-diamanten-goblen-prepuskasht-kon.html

Ей,девойки,запалихте ме.
Ще взема един от Арт Ивет.Преди шиех истински гоблени,но се изнервях от смяната на конци.А на това само лепиш.
Ще поръчам нещо от около 30 лв на Арт Ивет.
Дайте съвет кръгли или квадратни диаманти са по-красиви и от къде да взема пинсетки.
И пинсета, и писалка си идват в комплекта.
Квадратните покриват по-добре. Около кръглите остава място.
Аз последният път, когато ших с конци, се сдобих с тендовагинит на дясната ръка. Спрях да бродирам и сам си мина за 1-2 седмици, не ме е боляло, но беше изскочилло едно топче на горната част на сгъвката на китката ми, доста голямо. Така и не посмях пак да хвана иглата и затова се спрях на този вариант. Едно направих, но ми хареса как става, а е и забавно и отпускащо.

# 221
  • Мнения: 663
Здравейте, аз почти направих този: https://artivet.com/pejzazhi/465-elmazen-goblen-slanchogledova-niva.html
Проблемът е в това, че някои мъниста са прекалено много, а други не ми стигнаха. Писах на фирмата да ми изпратят от тези, дето не ми стигат, уж обещаха, но така и не отвърнаха дали имат в наличност.

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Judy, благодаря ти!
А да знаете сайт,в който имат наличност и не се чака със седмици?

# 223
  • Мнения: 11 308
и аз не съм от тия дето нямат търпението да чакат и пак от този сайт на АртИвет купувам имат доста налични.
Имаше и във ФБ една дама продаваше налични, ама нещо не ми хареса като взе да ме врътка като не ми стигнаха мъниста.
Предполагам и в ОЛХ има налични.

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Много ти благодаря,аз от този сайт харесах една икона и я има налична!
Обаче и един пейзаж ми хареса от наличните.Пак благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт