Прием в детски ясли гp. Варна 2017

  • 44 008
  • 219
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Аз четох в една статия,че  тази година кандидатстването ще е от 10.04.

# 46
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
около трошево има ли ОДЗ ?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 923
http://www.detski-gradini.info/gradini-i-qsli/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0.html

Salvadore, това официална информация ли е?
Не мисля да подавам документи, но не е лошо да знам в случай, че ми щукне друго.

# 48
  • Мнения: X
Ами до колкото може да е официална информацията в новинарски сайт... Потърси я , мисля,че беше в последните страници на старата тема или в темата за градините.Сайта ако не се лъжа беше "морето" или нещо такова...

Ето я статията.Датата даже била 20.04 а не 10.04  http://www.moreto.net/novini.php?n=338272

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 13:32 от Анонимен

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Благодаря!

Знаете ли дали дали може да се преотстъпи номер за ДЯ?
Виждам, че не могат да се редактират данните на детето, но дали е възможно при прием да се запише друго дете на негово място?

# 50
  • Мнения: 31
Приемът тази година ще започне от 20.04
http://www.moreto.net/novini.php?n=338272

# 51
  • Мнения: 4
Здравейте,
имам въпроси, защото нещо не съм наясно. Ще има класиране за ясли на 20.02 излязло е колко деца, ще участват в класирането и какви са техните желания. Ако аз съм писала на първо желание даде ясла, а преди нас с пореден номер е дете с желание на второ място за същата ясла, то ли влиза преди нас?
Също ако детето не се запише като е прието и се откаже, мястото остава за следващия прием или звънят на дете което влиза след него с пореден номер?
Също има деца чакащи уж за класиране от 2015, абсурдно е да не са приети до сега?

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Влизо се по ред на номера, а не по желание. Няма как са не приемат дете 13500, а да приемат 14500.
Никой не звъни при освобозило се място и то остава да се пусне в следващо красиране. Не е както при градините да има резерви и да има шанс да влезете следващата седмица.
И този вариянт го има, ако детето е с малко точки и не е го приемат. А ако гледаш заявленията от кога са и това не е гаранция като има доста старш заявления.
Нашито е от май 2015 като беше отбелязан да участва от този месец и го промених, но може и още да фигурира в списъка.
Децата могат да участват в класиране до 35 месечна възраст и при наличие на малко точки някой деца се въртят и над 2 години в системата без да бъдат приети.

# 53
  • Мнения: 4
Благодаря

# 54
  • Мнения: 599
Единствения вариант да влезе дете 14500 преди 13500 е ако има повече точки Wink

# 55
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Това да. Става въпрос при равни условия.
При повече предимства реално не се състезаваш с другите и номерът няма значение.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 457
Някой може ли да публикува задължителен списък при приемане в ясла, какво трябва да купим, да се ориентирам. Принципно съм се насочила към "Щурче", но ще видим

# 57
  • Варна
  • Мнения: 261
На нас лично не са ни искали нищо (става дума за Русалка). Само да има 3 комплекта дрешки в шкафчето, нищо повече Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 746
Ако е имало свободни 5 места в една ясла, защо биват приети само 3 деца, например?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 469
Това не ми се струва възможно.Не съм поподала на такъв прецедент.

Общи условия

Активация на акаунт