Дискова херния - 15

  • 151 088
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39


[/quote]
Нали сега идвам от там, вреди - няма, никакви с какъвто и да е било ЯМР.


Благодаря за отговора Simple Smile.
До колкото разбирам Вие сте била на ЯМР. За него навсякъде, където четох пише, че няма последствия, дори може и бременни жени. Това, което мен ме притеснява е, че за скенера мненията са, че радиацията е висока и води до тежко заболяване /рак/ в годините след това.

# 16
  • Мнения: 414
sisko_75, скенер компютърна томография ли имаш предвид или ЯМР (ядрено магнитен резонанс)? И на двете може да им се каже скенер.

ЯМР, както е казала marchеva14, е безопасен, изследването не крие особени рискове. Проблем може да е само ако имаш метални импланти.

КТ - компютърна томография е метод при който се прави 3D изображение на каквото се гледа с множество рентгенови снимки, които се наслагват. Така, че при КТ има повече облъчване и не се препоръчва за бременни. От един КТ няма да получиш рак, но ако има нужда от множество такива изследвания трябва да се взима предвид риска.

KT не винаги дава съвсем точна картина при дискови хернии, но пък е по-добър за добър изглед на костите. КТ е по-евтино значително от ЯМР. Ако са ти го препоръчали за дискова херния и не те притесняват парите питай дали не е по-подходящо направо да направиш ЯМР.

# 17
  • София
  • Мнения: 39
Здравей wildBee Simple Smile
Да, скенер имам предвид. Проблема са ми многократни болки в кръста, които включват сериозни схващания, прищипвания, дори обездвижване. Да не говорим за болката. И понеже хапчета, инжекции помагат временно, а проблема се задълбочава, за това се налага да се види за какво става въпрос като проблем. Личната ме даде направление за неврохирург, който ми даде талон за скенер, тъй-като за ЯМР не може. Зная, че най-доброто изследване е то, но ми се иска да минем по здравна каса. Аз имам множество кисти в гърдите и имплант "МЕШ", който замества предната влагалищна стена.
Не зная дали биха се съгласили на вариант да заплатя разликата от скенер до ЯМР?!?! Ще попитам, пък да видим.

# 18
  • Мнения: 14 297
Ако си с направление за КТ няма как да заплатиш разликата до ЯМР според мен. По-скоро ако така и така ще плащаш е по-добре да се плати за ЯМР. Заради импланта, обаче, трябва да се консултираш дали можеш да правиш ЯМР.

# 19
  • София
  • Мнения: 39
Благодаря ви момичета.
Много ми е притеснено, но се надявам всичко да е ОК.

# 20
  • Мнения: 414
sisko_75, ако ще е по Здравната каса мисля, че можеш само КТ, за ЯМР ще трябва да заплатиш изцяло, като отделно изследване. Ако решиш, че искаш ЯМР - важно е лекаря да е на мнение, че това е подходящото изследване. И за двете изследвания - кажи си притесненията на място (а може и с доктора да ги обсъдиш).

Успех!

# 21
  • Мнения: 5 854
Благодаря за новата тема! Hug

По-малко подхлъзвания в тези поледици. Flutter

# 22
  • Мнения: 6 159
sisko_75 направи си първо скенера , вече  тези  уреди са с добро качество и  се разчитат много добре . Ако има някакво съмнение , тогава продължавай с ЯМР и  други консултации при неврохирург.
Моята ДХ/L4-L5/ е на почти 10 г. с протрузии под и над хернията .
Първо направих скенер , видяха я  "сладураната" и тогава си направих ЯМР за консултацията  при неврохирурга . Двама  лекари  /н.х./ ми препоръчаха да изчакам с операцията , защото  вървяло към тройна херния , та наведнъж  ooooh!
Миналата година си направих контролен скенер  и не установиха  голяма промяна /динамика/  в дефектите , застопорила съм  някак положението /доста  пазене  Wink , за съжаление малко гимнастика  Embarassed  , масаж 1 път седмично  и поне 1 път в годината  физиотерапия -  тази  с направление 3 /.

# 23
  • На планетата земя
  • Мнения: 757
Не вярвам на нищо друго освен на ЯМР,скенера моята протрузия въобще не я хвана, вярно  че беше доста отдавна и сега са предполагам по-модерни,но имайте в предвид ,че облъчването е много голямо а диагнозата не е 100%.

# 24
  • София
  • Мнения: 39
Ели-фен, така ме посъветва и личната. Да започнем от скенера. Утре сутрин ще отида, а в петък ще взема резултатите.

# 25
  • Мнения: 14 297
При мен на скенер се видяха 2 от 3  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 39
BUBA_k, именно облъчването ме притеснява. Макар, че твърдят, че са максимално безвредни и съвременни новите апаратури.

# 27
  • На планетата земя
  • Мнения: 757
BUBA_k, именно облъчването ме притеснява. Макар, че твърдят, че са максимално безвредни и съвременни новите апаратури.

На мен доктор ми е казвал,че  скенера облъчва колкото 6 рентгенови снимки преди 3 год. в момента са същите апарати и съответно заложих на ЯМР,където облъчването е нула ,а диагнозата 100%.

# 28
  • Мнения: 20 157
И аз тук, да ви следя.

Не вярвам на нищо друго освен на ЯМР,
И аз. На дъщеря ми, нито рентгена, нито скенера хванаха дисковата херния, чак на ямр-то лъсна.

изтърпях тези метални звуци сравнително спокойно.
Попаднала си на добър и може би сравнително нов апарат. Като правих ямр в Исул имах чувството, че ще се сгромоляса върху мен, такива ужасни звуци се носеха, едвам издържах. Като тръгвах за Иван Рилски мислех да пия нещо успокоително, но заради габа неврала не посмях, то пък нямаше и нужда, беше ми много спокойно и къде къде по-комфортно в техният апарат.

# 29
  • Мнения: 13
"Колеги" Simple Smile бихте ли споделили какви добавки сте пили за дискова херния. Нещо с които да се подобри ставния хрущял?

Общи условия

Активация на акаунт