Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 387
  • 494
  •   1
Отговори
# 465
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ние май си бяхме стигнали родилното тегло на 14-тия или 15-тия ден. Сега чакам акушерката пак да дойде към края на седмицата да се претеглим отново. Вярвам, че наддава, все пак яде непрекъснато! Надявам се, че вече е станала 4 кг.

# 466
  • Мнения: 502
Нямам представа какво й е теглото в момента, но мисля, че й е добре само на кърма, защото ходи по голяма нужда минимум три пъти за 24 часа, а по малка доста често и урината й е бистра и почти безцветна. Също спи задоволително добре. За мен това е успокояващо, че храната й е достатъчна.

Исках да ви питам дали са почнали коликите при вас? Какво давате на бебетата? На голямата й давах еспумиза на капки, но това нямаше голям ефект.

# 467
  • Мнения: 108
Казвате че бебенцата ви заспиват докато се кърмите. И моята бебка е така. Все се опитвам да я събудя понякога успявам, понякога не. Хапва по 10-15 мин на гърда и заспива, след 1 час пак е гладна, има ли такова нещо при вас?

# 468
  • Мнения: 6 535
При мен е така. Само че аз си мисля, че просто още няма достатъчно сили да суче по-дълго. Защото после още е гладен и го дохранвам с ам. Кърмата много намаля и не успявам да изцедя достатъчно. А и моята помпа е ужасна, мъча се с нея по 30 мин, дори час понякога. Почти се отказах от нея, дори това да ми струва спирането на кърмата Sad

# 469
  • Мнения: 108
При мен е така. Само че аз си мисля, че просто още няма достатъчно сили да суче по-дълго. Защото после още е гладен и го дохранвам с ам. Кърмата много намаля и не успявам да изцедя достатъчно. А и моята помпа е ужасна, мъча се с нея по 30 мин, дори час понякога. Почти се отказах от нея, дори това да ми струва спирането на кърмата Sad

Не се отказвай. Купи си чай на ХИП гранули с анасон, копър и кимьон, така ще му помагаш и за коликите. Също така може да пробваш да със сминдух. В 600 лм вряла вода 3 с.л. от подправката да ври малко и го прецеждаш и пиеш. За изцеждането и аз не успявам много да изцедя след кърмене, но снощи я сложих на гърда след това и тя цокаше, а помпата преди това не цедеше.

# 470
  • Мнения: X
Исках да ви питам дали са почнали коликите при вас? Какво давате на бебетата? На голямата й давах еспумиза на капки, но това нямаше голям ефект.
Моята бебка стана на месец и коликите се увеличиха. Давах и Инфакол, Дентинокс и Колийф, и трите от Англия, но ефект има само Колийф. Обаче разхлабва стомахчетата, така че ако сте на кърма може да доведе до прекалено често изхождане. Моята бебка е и на АМ, така че това беше добре дошъл ефект. Моята кърма също почти спря, чаят не действа и вече вдигам ръце- ще давам каквото има, после само на АМ. За мен и без това е по-удобно и зная колко ще наддаде за седмицата.

# 471
  • Германия
  • Мнения: 3 421
При нас коликите започнаха на 8-мия ден, давам Биогая и Сабсимплекс, за сега като че ли имат ефект. Но ако аз хапна лук, чесън или нещо което образува газове - дупе да ни е яко! Малката много реагира на това, което аз ям. В неделя си бяхме поръчали гръцко и аз уж махнах лука и чесъна, ама в понеделник бабка се съсипа от рев, явно й беше много некомфортно на коремчето - 100 пъти съжалих за яденето.

Нямам търпение тия три месеца с коликите да минат!

# 472
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
И Павел е с колики от 6 ден и е на биогая само, което според мен не действаммного, но педиатърката каза само това, защото се прибрахме от болницата със запек. С за кърмата и сз пия сминдух на хапчета и чая на хипп. Вчера купих и някакъв бъшгарски чай, та тази седмица ще съм на него да видим има ли ефект.

# 473
  • Мнения: X
Мони, за запек пробвай Colief, за коликите на моето бебе е много ефикасен, а определено разхлабва. Само прочети хубаво упътването- слага се в мляко 15-30 Мин преди хранене. Ти дохранваш ли? Ако не- изцеждаш малко кърма и слагаш капките вътре. Моята бебка се изхождаше веднъж на 2 дни, сега е около 4-6 пъти на ден.

# 474
  • Мнения: 502
Аз също пия чай за кърмачки със съставки копър, анасон и още нещо, но сега го забравих.

Нашата първа консултация в кабинета на лл е на 23 март, вашите кога са?

Иначе, от 20-ти ден трябва да започнем прием на витамин D.

Аз имам помпа за кърма, но не я ползвам, не мога да се изцедя хубаво и просто слагам бебето на гърда по-често, за да стимулирам кърмата.

Коликите и нас почнаха да ни мъчат. Когато доктора ни изпише нещо за колики, ще пиша какво е и дали има ефект.

За последно да ви напиша колко съм зле, малката се роди с доста дълги нокти, веднъж й ги рязах, но много бързо й пораснаха и се дере с тях и вчера реших да й ги режа пак и я порязах  ooooh! Горкото така плака и аз плача и сега ще ме е страх да й ги режа пак, когато пораснат  #Crazy
Вие как се справяте с това?

# 475
  • Мнения: X
На мен док ми каза да не и режа ноктите до след 20тия-30тия ден, защото са много тънки и може да изтръгнеш някой без да искаш. Те и се чупеха сами и и слагам ръкавички, но от тази седмица пак ще режа, бебка става на 40 дни в неделя Simple Smile

# 476
  • Мнения: 9 865
За последно да ви напиша колко съм зле, малката се роди с доста дълги нокти, веднъж й ги рязах, но много бързо й пораснаха и се дере с тях и вчера реших да й ги режа пак и я порязах  ooooh! Горкото така плака и аз плача и сега ще ме е страх да й ги режа пак, когато пораснат  #Crazy
Вие как се справяте с това?
Аз на моя мъник му пиля ноктите с електрическа пила за бебета, безценен уред се оказа за мен, не наранява пръстите по никакъв начин, дори да ги закачиш, и си действам най-спокойно без да му треперя. Поръчах я от амазон моята и е Little martin's drawer
Скрит текст:
Има и на други марки и модели. В началото докато налучкам точния ъгъл малко му ги правех криви, но сега ги пиля идеално, вече 3-4 пъти съм ги пилила за 1 месец, много бързо растат. Peace Педиатърът също ме посъветва да пиля, не да режа, въпреки че не съм питала и не бях споменавала, че имам такава пила.

За коликите на нас ни "изписаха" Биогая при домашното посещение на педиатъра, всеки ден х5 капки, не знам от тях или просто детето си е спокойно, но нямаме някакви сериозни проблеми. Има епизоди на плач и дискомфорт, но бързо се успокоява.


# 477
  • Мнения: 6 535
Честит празник, момичета bouquet

На мен още в клиниката ми казаха, че ноктите не се режат първия месец и не ги режа. Слагам ръкавички.
За чая - взела съм и пия. Честно казано и да не мога да изцедя с помпата, като го сложа да суче виждам и чувам, че преглъща, значи се храни. А вчера като плачеше потече кърма и от двете гърди още преди да съм го взела Crazy

# 478
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Аз още не съм рязала ноктите. Малката се драскаше малко докато бяхмев болницата, но след това престана. А аз като видя, че някой по-дълъг нокът се е "счупил", лекичко го откъсвам. До сега не сме имали проблеми

# 479
  • Мнения: 84
Честит празник скъпи момичета! Бъдете здрави и щастливи, обичани и уважавани съпруги и майки!

Общи условия

Активация на акаунт