Диетично ходене по мъките

  • 1 021
  • 12
  •   1
Отговори
Мисля и се надявам темата да е полезна за много от нас.
Първо малко история, а после малко проблематика.
Започваме...
0. Нормалното ми тегло е около 53 кг при ръст 162 см. Поддържах си го до 1994.
1. В далечната 1994 година имам първо минаване на диета. Бях качила 3 кг. Диетата беше в просто броене на калории. Малко по 0 късно започнах да се занимавам с фитнес 3 пъти седмично и диетата отпадна - тялото се стегна, а едновременно с това глада се повиши.
2. 1998 года - поради необходимостта да се храня само по заведения (постоянно пътувах) качих до 58 кг - 62 кг. Научих за д-р Емилова и отивам при нея. Смъквам и задържам дълго време 52 кг. Гладуването не ми беше проблем. Чувствах се добре. Внимателно се захранвах. През януари 2002 стигам до 48 кг (след двукратно плодоядене по 20 дни и силни преживявания).
3. Започвам постепенно да катеря и през пролетта на 2004 година идва бременността. И така: от 62 кг с раждане и кърмене отивам на 91 кг.
4. Постепенно нещата се нормализират. Сега съм 69 кг. и не мърдат, а трябва да отида на поне 55, за да се чувствам добре.

Обаче (и тук идва проблема):
1. Начина ми на хранене в момента се доближава до диетата на Ори... в комбинация с разделно. Това означава, че ям само веджнъж дневно (много късно вечер 23-24 часа), една доста голяма салата (зелена със сехтин) + някакво месце обикновено. При което знам, че калориите, които поемам на ден са ужасно малко. Обаче килограмите не мърдат. Знам също така, че не поемам необходими витамини и микроелементи, особено като се има предвид, че пия много кафе и пуша.

2. И сега не знам накъде. Трябва ми решение за засилване на метаболизма при увеличаване на калориите за деня.

3. Да, има и още нещо = по цял ден седя. Средно по 12-14 часа на ден.
Извод: в абсолютен тупик съм. По - малко ядене не може (и не бива), по - разделно не може да е.

Затова молбата ми е в две посоки:
Ако има мами, които са зациклили по подобен начин да си обменим мнения.
Ако има съфорумки, които могат да дадат по - компетентен съвет - нека го направят.

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Мога да те посъветвам две неща:
- много движение / сигурна съм, че го знаеш/;
- потърси компетентен специалист- диетолог; аз лично съм много доволна от Ипократис Пападимитракос /май беше/ от фитнес- център Младост.

Много успех ти желая. Hug

# 2
  • Мнения: 228
Мойта приятелка напълня след като роди с 20 кг.,какво ли не пробва и нищо  и тя не може да прави упражнения ,защото направи отлепване на ретината.Сега е по-слаба от преди да забременее ,отиде на диетолог и вече 3 месеца се храни по-схема,ако те интересува ще питам за кординати.

# 3
  • Мнения: 7 914
Ти сама си си отговорила на проблема:
 - слаб метаболизъм поради малко калории... направи си режим на 4-5 порционен режим и увеличи калориите( 1000-1200)

 - и движение
 Не забравяй плодовете! Поне по 1 на ден( най- добре 2)....

Успех newsm10

# 4
  • Мнения: 1 950
В момента съм в програма за отслабване. Ходя на диетолог през 2 седмици и ми сменят диетата. Защото организма свиква през това време и гори калории в зависимиост от това, което му подадеш.
Първото, което трябва да направиш е приема на храна да е поне 5 пъти на ден, плодове, зеленчуци, месце /риба, пилешко, телешко/. В никакъв случай не яж след 19, 20 часа.
Аз цяла зима се хранех по 1 път на ден, не много но винаги след 21 часа и от това напълнях с 8 кг.
Движението е задължително. Също като теб изкарвам половината ден седнала. От както започнах със спорта се чувствам прекрасно. Преди също съм отслабвала, но само с гладуване и диети без спорт. Резултат - увисвах си. Сега е различно, просто усещам как тялото ми се стяга.

Пожелавам ти успех.

Забравих да спомена течностите - много вода и чай. В никакъв случай сокове и газирано.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И аз се присъединявам към другите съвети.
Ако можеш да не пиеш кафе и да не пушиш би било по-добре.
Повече билкови чайове, с мед или без мед (с мед ако се чувстваш гладна)
Повече плодове и зелена салата с черен хляб.
За движението - не може без движение, организма се нуждае от него.
От гладуване не се отслабва.
Аз съм отслабвала 8 кг за около месец и нещо при следния режим - плодове, билков чай, зелени салати с черен хляб, като не съм се ограничавала в хляба, щото обичам, но е важно да не е бял, постни супи, мед ... и движение, като движението не е било фитнес, а много разходки и игра с дъщеря ми.
Това за соковете и газираното също е много важно - никакви такива!
Успех!

# 6
Благодаря ви, мили дами.
Има едно нещо, което сериозно ме кара да се замисля. Аз (ако имах възможност, де) като почна да хапвам 4-5-6 пъти на ден, няма ли пак да кача кг?
А ако се заема пак с фитнес, дали няма да се получи едно "надуване" (по въпроса за броя серии и повторения имат яснота)? Мисълта ми е, че като започна пак с фитнес, нали започва нанов натрупване на мускули, а при тези и така обемни мерки - какво ще стане? За аеробни управжнения не съм създадена - просто не издържам, става ми лошо.

# 7
така, значи от "плодуването" насетне белият хляб е изключен, остана само черен.
А за съжаление за отказване от кафе и цигари - пробвала съм, не мога - освен физиологична имам и дълбока психическа пристрастеност.

Изцяло съм изключила алкохол, натурални сокове от кутии, газирано.

Ами това е гадното - по-икономично ядене, по - чисто ядене, по-ниско калорично - ами няма накъде... Да, пия много вода (до 2 литра на ден). И въпреки това от 90 до 69 кг почти година и вече "замръзнах" на това ниво. А гладуване не ща.

# 8
  • Мнения: 2 006
Мисля, че е точно заради малкото калории-увеличи ги за няколко дена и пробвай да се движиш повечко Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
В момента съм в програма за отслабване. Ходя на диетолог през 2 седмици и ми сменят диетата.

Извинявам се на авторката на темата, но имам един въпрос към zvetun4o:  Аз също се записах в тази програма. От месец, след голямо разтакаване (от страна на лекарката), едва вчера успя да ми назначи диета. Отказах да приемам Ксеникал (по време на диетата) и лекарката ми каза, че по програмата, ще се отчитат резултатите само на тези, които приемат хапчетата едновременно с диетата. Ако аз желая, мога на две седмици да ходя контролно при нея, за смяна на диетата и отчитане на резултатите, но посещенията ще се заплащат (м/у 15 - 20лв.). Също така в момента не ми препоръча никакъв спорт.
Въпроса ми е: заплащаш ли посещенията при диетолог и вярно ли, че тези които не приема Ксеникал, се водят отделно от програмата?

# 10
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Според мен не започвай с фитнес, за сега. Ще ти кажа за нещо много просто и много ефикасно, интензивно ходене, всеки ден ако имаш възможност, поне по 30-40 мин.  За ядене няма да те съветвам, защото не съм любител на диети, все си мисля, че човек трябва да си хапва каквото си иска, разбира се без да прекалява Simple Smile Все пак един живот живеем Peace Не претендирам мнението ми да е компетентно, защото не съм специалист все пак,а и не съм имала съществени проблеми с кг.,  но при условие, че не понасяш аеробни натоварвания,  ти препоръчвам ходенето.

# 11
  • Мнения: 1 934
Мисля, че е точно заради малкото калории-увеличи ги за няколко дена и пробвай да се движиш повечко Peace

Мисля че това ще ти помогне.

# 12
  • Мнения: 1 950
Напълно съм съгласна с момичетата, които ти препоръчват ходене вместо фитнес. От фитнеса има смисъл само ако понасяш тежки аеробни натоварвания, тогава се горят калории. Иначе най-много да започнеш да трупаш мускулна маса и да напълнееш повече.
Аз например вече от 1 месец спортувам, но практикувам само аеробни натоварвания - трудно ми е но колкото мога толкова иначе гледам да ходя пеша възможно най-много.
Чак след като сваля необходимите килограми ще започна да оформям тялото с уредите и сериите повторения. Първо се топят сланинките, а после се изграждат мускулите Laughing
За честото хранене не се притеснявай, няма да качиш килограми. Аз също си мислех така в началото, но ето че имам резултати и то доста добри. А най-хубавото е, че се научих да се храня през деня, по малко но често.

Още веднъж успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт