ЮЛЧЕ я се покажи, момче ли си или момиче ти!

  • 39 569
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 380
Беше към Мадленчето и мамите, които мислят че на първата ФМ "атрибутът" означава момче! И момичетата го имат тогава! Двата пола се различават по РАЗПОЛОЖЕНИЕТО му спрямо гръбнака Simple Smile А "атрибутът" е кост.

# 31
  • Мнения: 821
Пропуснала съм към кого е, извинявам се  Embarassed Понеже доки доста категорична ми се стори днес, реших ,че не може да е съвпадение, и след като на феталната изказаха такова предположение... живи и здрави да са ни бебоците, пък каквито искат да са  Hug

# 32
  • Мнения: 1 380
Ама те след 11-та г.с. могат да видят пола, нормално е да го казват на ФМ и след това! Само, че не го определят по наличието на костицата, а по нейното разположение  Flutter Казвам го, за да не се бъркат мамите. П.п. Сторм  Hug

# 33
  • Сливен
  • Мнения: 4 050
Мадленчето,не искам при Сигридов заради негативните коментарии ,прочетени във форума и потвърдени от позната,която също е ходила при него миналата година,проточването на часовете,заради това че закъснявал и така.Аз лични впечатления нямам,просто искам доктора да е внимателен и компетентен.

# 34
  • Мнения: 1 380
За ФМ препоръчвам от личен опит д-р Павлова от МЦ "Марковс"! Човек и професионалист!

# 35
  • Мнения: 1 782
beauty_, аз АП не пия, но ако и утре се потвърдят тези високи стойности на тромбоцитите, сигурно ще ми го предпишат. Или някакви други неща - нямам представа Sad
Не може човек да се зарадва да му се невиди Sad

mari:) , преди около месец минах първата фетална.
Всичко излезе наред там, мисля. Ниски рискове, предвид възрастта ми Simple Smile На УЗ всички мерки ок.
Сега на 6 февруари ми предстои втората, по важна ФМ  Praynig Praynig Praynig

Иначе днес първите думи на доки като сложи УЗ на корема бяха : МЪЖ !!!

хахаха мяташе си бубата пред ехографа този ексхибиционист малък ! хахахха
Тежим вече 200 грама.
Мери кръвотоци, че се притесних с тези тромбоцити - всичко беше наред.
Плацентата - предна.
Взе материал за цитонамазка и микробиология - ще треперя до дугата седмица.
И ..... много важно !
Мисля mari:) беше питала - док забеляза, че имам леко откритие..... казах му, че са ми мерили шийката в Щерев и е била 35,8 мм. Тогава Чавеева каза просто - супер.
А днес моят док каза, че 35,8 си е 1/3 скъсена шийка Sad Sad Sad
Пак ми я измери - като че ли каза 33 мм ....
Каза да пия Магнерот 3х1 заради това.
Уффф само серклажи ми липсват - дано не се наложи  Praynig
НО момичета, настоявайте да ви мерят шийките - моя приятелка загуби бебе заради недоглеждането на АГ.

# 36
  • Мнения: X
Ох, Бебка  ooooh! всичко ще е наред  Hug Йей, голям мъж бе  Hug
Иначе мен ми казаха, че е наред шийката, но като мм нямам никаква представа, не са ми казвали.
Като казваш различни мерки се сещам като бях да раждам (без упойка) и вече накрая умирам и идва да ме проверява една и ми казва разкритие 8 см. и аз  Shocked Shocked не мога повече, как ще издържа още 2 см. След 40 мин. идва друга, бърка и тя, и ми вика разкритие 6 см. и аз вече  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy Викам, е как така вашта мама  Joy Но след 15 мин. родих де, хаах.

# 37
  • Мнения: 7 987
Шийката само с вагинален ехограф ли се мери? Защото мен миналият път са ме гледали само в коремен и сега така и никакви вагинални прегледи не са ми правили до преди раждането.

# 38
  • Мнения: 1 782
Оффф дай Боже !
хахахха beauty_ сигурно реши, че беб се връща навътре в този момент хахаххаха дава заден ход Simple Smile

celika , не знам дали само с вагинален се прави замерването, но на мен до сега два пъти са ми я мерили и двата пъти през влагалището. Но УЗ не влиза като на преглед, съвсем в началото го пъхат, мерят и вадят.

# 39
  • София
  • Мнения: 628
Мисля че може и с УЗ ама не съм много сигурна. На мен също досега 2 пъти са ми я мерили - на първата ФМ и после на ЖК.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 746
И на мен не са ми я мерили до сега (или поне не са ми казвали,а и аз не съм питала),хем все с вагинален са ме гледали. Предполагам,че ако ми я беше измерила,да ми е казала. Определено ще попитам следващият път.

# 41
  • Мнения: 156
КаИна, знам това за костицата, но и двата ми лекаря казват момче. И да бъркат за пола, да ми е живо и здраво  Simple Smile
Оеси, какво казва твоята позната? Разпитвам, защото аз ходя при него и искам да знам, дали съм се доверила на точния човек.
Бебка, дано  Магнерота помогне. А утрогестан преписаха ли ти или ти го слагаш и сега? Брраво на бебо, голям е Simple Smile
На мен ми я мерят с коремен ехограф.  Чела съм , че и с двата става, но с вагинален мерките са по-точни. Иначе знам, че не бъркат долу,защото ако е скъсена ще сe скъси още.

# 42
  • Мнения: 7 987
Ясно, значи да разчитам на това, че ми я мерят с коремен.

# 43
  • Мнения: 1 380
Мадленче, никъде не съм казала, че докторът ти е сбъркал! Напротив - след 11-та г.с. докторът може да определи пола. Единственото, което казвам е, че не го прави по наличието на "атрибута"!  Grinning И момичетата го имат същия! Както и да е! Който разбрал, разбрал. Спирам да повтарям като папагал, че ставам досадна!  Blush Бебка, честит момък! Много момчета в тая тема....  Crazy

# 44
  • Мнения: 1 782
КаИна, знам това за костицата, но и двата ми лекаря казват момче. И да бъркат за пола, да ми е живо и здраво  Simple Smile
Оеси, какво казва твоята позната? Разпитвам, защото аз ходя при него и искам да знам, дали съм се доверила на точния човек.
Бебка, дано  Магнерота помогне. А утрогестан преписаха ли ти или ти го слагаш и сега? Брраво на бебо, голям е Simple Smile
На мен ми я мерят с коремен ехограф.  Чела съм , че и с двата става, но с вагинален мерките са по-точни. Иначе знам, че не бъркат долу,защото ако е скъсена ще сe скъси още.

Да, тъкмо мислех да го спирам и доки ми каза да си го вземам по 2 таблетки още две - три  седмици.

Общи условия

Активация на акаунт