Отговори
# 30
  • Мнения: 254
Абе честно казано и аз много се учудих сестра ми като ми каза за грейпфрутите, а аз също почало си имам ниско кръвно. Но да ти кажа няколко дена си пия фреш от 2 плода и нищо ми няма.

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Кофеина спира достъпа на хранене на бебето.
Ей това може да го практикувате ако бебето ви е едричко, малко на диета, че по малко, по лесно излиза.  Wink

# 32
  • Мнения: 2 274
   Чудно ако не бях погълнала такива количества нес кафе през бременността, колко ли голямо бебе щях да родя, като така се роди 3800?  Joy
 

# 33
  • Мнения: 120
"П.С. Забравих: Не пий чай от лайка, мента или мащерка!"
Защо да не се пие чай от лайка, мента или мащерка? Стана ми интересно това. Какъв е проблема при тях? Питам, защото не знам. Аз лично пия само чай от лайка или мащерка.
До авторката: Честито! Хапвай каквото ти е сладко, но без да прекаляваш. Това са ти го написали и други мами и според мен това е най-важното.Лека бременност.

# 34
  • Мнения: 2 274
   Ми моята докторка ми каза че в тия билки има алкалоиди, които могат да предизвикат контракции! Още повече, че ментата, мащерката и маточината са билки, които се дават за успокояване на нервите!

# 35
  • Мнения: 1 671
Честито на бъдещото майче!  bouquet
Яж каквото ти се яде - аз така карам дотук и общо взето оцелявам, нищо, че ми се гади. Месо първите 2 месеца не поглеждах и мъжа ми ми го режеше на малки парченца и го слагаше в манджите, за да се излъжа да похапна. Шоколад още рядко понасям. Грейпфрути ям по лекарско предписание - кръвното ми е ниско и това за първи път го чувам, но са чудесни за инфекции на пикочните пътища - много добра профилактика. Но убивам за салати - като видя и не мога да устоя. Всички зеленчуци накисвай във вода преди да ги изядеш - така се отделят част от нитратите.
Лека бременност!

# 36
  • Мнения: 518
  Аз бях питала в друга тема,но да попитам и тук Wink-откакто забременях/ 10 г.с. съм/ не ми се яде месо-никакво,под никаква форма-тук,покрай мен,раждали жени ме съветват да се насилвам да хапвам по мъничко-трябвало!Добре де,ама като ми се гади само като го погледна-ще навреди ли на бебчо,ако се лишавам от месо-за сметка на това пък ям боб,леща.... Confused
яж и соя,под каквато форма ти хареса-майонеза,тофу,има и соеви кюфтенца и т. н.продават се в диетичните магазини.
съдържа растителни белтъчини и аминокиселини,близки до тези от животински произход.

# 37
Това го извадих от един брой на списание "9 месеца" като добавих и съветите на моята лекарка:
- не се препоръчва консумацията на меки сирена, а синьото сирене е даже абсолютно забранено. Може да се яде бяло сирене и кашкавал, а наи-полезно е набавянето на белтъчини от изварата
- хубаво е да се ядат и яйца, заради чистия и лесно усвоим белтък и множеството полезни елементи в жълтъка, но е много важно да са много добре сварени или сготвени. Същото се отнася и за месото. Не се допуска консумирането на алангле, защото в недобре обработеното термично месо и яйца остават бактерии, които не вредят на твоя организъм но могат да доведат до увреждания на плода.
- Полезно е усвояването на витамин А, който играе важна роля в изграждането на много органи, но е опасно неговото предозиране, което може да доведе до малформации на плода. Затова е забранена консумациата на черен дроб и пастет, тъй като една порця дроб например съдържа около 28 пъти дневната нужна доза от витамин А. Най-добре е той да се набавя от пресни плодове и зеленчуци.
- Хубаво е да се ядат всякакъв вид ядки с изключение на фъстъци, тъй като те се явяват алерген и предразполагат към заболяване на детето от астма
- Да се избягват газираните напитки (особено колата) и кафето. Кафето не е забранено но не е хубаво да се пие по повече от 1 на ден и то по-слабо и с мляко. Кофеина пречи на усвояването на калция от организма.
- През първите 3-4 месеца е препоръчително да не се консумира никакъв алкохол, защото в този период плацентата, която предпазва плода все още не е формирана а той е вреден за бебето. После е позволено 2-3 пъти седмично по една чаша вино или бира или 20-30 грама твърд алкохол

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето ти една хубава статия....дано четеш от английски

http://www.eatwell.gov.uk/agesandstages/pregnancy/whenyrpregnant/

# 39
  • Габрово
  • Мнения: 336
Но да ти кажа няколко дена си пия фреш от 2 плода и нищо ми няма.
Не няколко дена, а през цялата бременност почти всеки ден пиех фреш от грейпфрут и кръвното ми беше заковано на 70\110. Освен това в грейпфрута се съдържа фолиева киселина. Знам само, че цитрусите са алергизиращи храни.
Габи, не се насилвай, че дори и да го изадеш като е насила най-много да го върнеш после  Grinning. Хемоглобина се качва и от други храни.

# 40
  • Мнения: 1 949
Никаква риба тон(според СЗО съдържала живак)  и незрели сирена! Naughty
Лека бременност! Grinning

Добавям пастет в големи количества - може да причини токсикоза! Не пий алкохол (освен по глътка червено вино или бира, когато ти се пие), ограничи кафето до макс.2 на ден (ако питаш мене и те са ти много)  Wink Аз пиех по 1, че ми падаше кръвното.

И се наслаждавай на спокойствието си сега и на възможността да ядеш разнообразна храна. Да видиш после по време на кърменето какво те чака  newsm12 Ама за всичко си има време  Laughing

Лека бременност и здраво и послушно бебче накрая  Hug

# 41
  • Мнения: 747
Ето етин линк в тази връзка- 
http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
Много са вредните неща, но в едни по-кротки дози- защо не? Аз напр. не само че не спрях кафето, ами задължително пия по 1- само така се спасявам от главоболие. Дали някой може да ми докаже, че 2 парацетамола са по-добри от едно кафе?
Спокойно и леко бременеене на всички! Grinning

# 42
  • Мнения: 35 961
цигари, твърд алкохол, ягоди, фастъци

# 43
  • София
  • Мнения: 2 671
цигари, твърд алкохол, ягоди, фастъци
Ягодите пък що? /На мен добре ми действат, по половин кило на веднъж./

# 44
  • Мнения: 5 103
Аз си ядях каквото ми се ядеше, пушех по 1-2 цигари, алкохол не пия.

Общи условия

Активация на акаунт