Евтин старчески дом

  • 46 139
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте,

Моля да ми дадете идея за евтин старчески дом, който да предоставя и медицински услуги. Свекърва ми е вероятно с деменция, има нужда и от помощ при къпане, но като цяло се обслужва сама.

Много моля да няма отговори с упреци, както за това, че искаме да отиде в дом, така и за това, че трябва да е възможно най-бюджетен.

Благодаря

# 1
  • Мнения: 598
Ако питате за държавен дом (това според мен е бюджетният вариант), става трудно, малко са. Близо до кое населено място да е? Знам за един дом близо до Пловдив, който е специално за хора с деменция и подобни заболявания. Но се влиза трудно, с връзки. Иначе е достъпен като цена.

# 2
  • София
  • Мнения: 133
Ако питате за държавен дом (това според мен е бюджетният вариант), става трудно, малко са. Близо до кое населено място да е? Знам за един дом близо до Пловдив, който е специално за хора с деменция и подобни заболявания. Но се влиза трудно, с връзки. Иначе е достъпен като цена.

за момента търсим частен докато я вкараме в държавен, вие кой дом визирате

# 3
  • Мнения: 598
Този в Горна махала, това е недалеч от Пловдив, по пътя към Карлово. Иначе ето един списък на домове за хора с деменция: http://roditeli.bg/%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0 … D1%86%D0%B8%D1%8F но дали качеството на обслужване там е добро, не знам. Моя позната влезе в него, когато бе в последен стадий на Алцхаймер и то с много връзки стана работата, но за съжаление скоро след това почина.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 884
Частен евтин няма.
Приготви си 1000 лв за да си гарантираш спокойствие.
Бабата ще става все по-зле.
Но те и в частните не винаги имат свободни места.
За по-евтино може да наемете жена да я обслужва по няколко часа на ден в дома и.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Моята баба беше в "Деспа"с. Първенец. Много добре се грижиха за нея, а тя дори не можеше да се обслужва сама.Таксата мисля че беше 800лв преди 2г.

# 6
  • София
  • Мнения: 245
Свекърва ми е с деменция, настанихме я в с.Ягодово до Пловдив - Феде ин Мария се казва дома, 750 лв.на месец. Добри са условията там, нови сгради, има дворче, спокойно е.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 116
Аз в момента проучвам домове. Пратих към 10-15 мейла. Най-евтиното, което съм намерила до сега е в село Брезник, до Перник, 500 лв и то ако се обслужва сам човека.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 433
в Бояна има частен старчески дом, трябва да потърся телефоните, ако ги пазя, някъде към 500лв излизаше

виж тук, не знам дали беше този
https://www.olx.bg/ad/dom-za-stari-hora-vitosha-eood-ID6nWGI.html#7ba111d2b4

# 9
  • София
  • Мнения: 133
Благодаря на всички отзовали се.

Да, чувала бях, че се намират и по 500-600. Към момента условията изобщо не ме вълнуват, важно е само да е далече от нас, за да ми е спокойно, че като изляза ще намеря апартамента както съм го оставила.

# 10
  • Мнения: 1 915
Да се запиша в темата. За дом Витоша"пише, че цената е от 500 до 900, според това дали възрастният човек може да се самообслужва. И по останалите също.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 116
Така пишат, но при запитване като им кажа, че има деменция, но се обслужва сам, ми обявяват към 600-700 лв.

# 12
  • София
  • Мнения: 133
Да, и на други места за деменция и/или психически разстройства слагат 100-200лв отгоре дори и човекът да се обслужва сам

# 13
  • Мнения: 80
Здравейте,

доста рових да намеря информация за един конкретен хоспис, но намерих такава от 2007г., което не ми върши работа.
Към въпроса: Някои да има мнение за хоспис в с. Безден?

Става въпрос за баба ми, която е на 94г., след операция на крака и поставен имплант. Не може сега да се обслужва сама, не трябва да става и трябва да се раздвижва много бавно и плавно. Нямаме проблем с гледането и, просто ни се налага да заминем за 1 месец в чужбина и ми се иска да намеря за това време едно хубаво място, което да не е далеч от София.

Ако знаете някои хоспис в този район и имате лични наблюдения от там ще се радвам да ги споделите.
Благодаря

# 14
  • Мнения: 31
„БЕЗДЕН“ ,ходихме там по повод нашият баща,с масивен инсулт-лежащ/,не  става.....,,далече/едвам го намерихме/,къща...приспособена за хоспис.Условията не са особено добри,стаите също.Уж е чисто,но като влезнеш...нещо те притеснява.На снимките в сайта се вижда някакво езеро/,а такова няма,двора е не повече от 250 кв.м./не че нас ни касае това,защото баща ми е лежащ/.С една дума,.не бих им имала особено доверие ,камо ли да настаня близък там!

Общи условия

Активация на акаунт