Защо всички искат момичета?

  • 5 627
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз нямах определени предпочитания, но вътрешно си разсъждавах в женски род, а винаги съм казвала, че искам да бъда мъжка майка и да имам двама сина.
Всички познати ми казваха, че бременността ми прилича на мъжка и въпреки вечните ми желания(за две момчета) аз се натъжавах, когато всички предвещаваха момче-представях си бебето със шнолички, и разни красиви ластичета и т.н.
В крайна сметка си имаме една красива принцеса -Валентина и сега си давам сметка, че може би някакво вътрешно 6-то чувство ми е подсказвало, че бебето, което нося е момиче и за това съм си мислела за шнолички, фибички и ластици...
Нямам нищо против и второто ми дете да е момиче, но ми е любопитно какво става и от другата страна Confused: Как се гледат момчетата и какви особености има при тях? И освен това нашия татко си има своята малка принцеса(нали казват, че връзката баща-дъщеря е много силна) и аз искам да усетя тази връзка(майка-син).

# 31
  • Мнения: 310
Четох наскоро, че в България повече от жените предпочитали да имат момиче. Основните причини са, че ще бъдат приятелки и ще им помагат в домакинството.
Аз също предпочитам момиче. Дори бях сигурна, че ще е момиче. Не знам дали поради горните причини. Може бъм свикнала около мен да са момичета - сестра ми, двете ми племеннички. Мъжа ми иска момче и засега той ще черпи. Като ни каза преди 3 седмици лекарката, че ще е момче направо не можах да повярвам, толкова бях убедена, че ще е момиче. После и на ехографа в Тина Киркова казаха, че ще е момче. Вече сме накупили доста сини неща.
Но важното естествено е да е живо и здраво бебчето.

# 32
  • Мнения: X
Еаз исках момченце, при това много исках, но откакто Ния се роди съм безкрайно щастлива, че е момиче

# 33
  • Мнения: 2 489
На мен пък ми се струва да искаш момиче заради едното домакинство, доста гадничко. Домакинството ли е най-важното нещо на света?

Иначе мисля всяка жена се разтапя при мисълта за букли и панделки, включително и аз.
Освен това е абсолютно вярно, че когато момичетата пораснат са доста по-грижовни към родителите си, но това пак ми се струва малко егоистично.
Дано ни се паднат добри снахи!!!

# 34
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз нямах определени предпочитания, но вътрешно си разсъждавах в женски род, а винаги съм казвала, че искам да бъда мъжка майка и да имам двама сина.
Всички познати ми казваха, че бременността ми прилича на мъжка и въпреки вечните ми желания(за две момчета) аз се натъжавах, когато всички предвещаваха момче-представях си бебето със шнолички, и разни красиви ластичета и т.н.
В крайна сметка си имаме една красива принцеса -Валентина и сега си давам сметка, че може би някакво вътрешно 6-то чувство ми е подсказвало, че бебето, което нося е момиче и за това съм си мислела за шнолички, фибички и ластици...
Нямам нищо против и второто ми дете да е момиче, но ми е любопитно какво става и от другата страна Confused: Как се гледат момчетата и какви особености има при тях? И освен това нашия татко си има своята малка принцеса(нали казват, че връзката баща-дъщеря е много силна) и аз искам да усетя тази връзка(майка-син). family

# 35
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Аз искам 2 деца /или три, но засега 2 ми изглежда по-реалистично/ и поне едното да е момиче. А сега всеки ми предрича момче, а на мен все повече ми се иска момиче Embarassed  Но и момче да е, няма да го върнем я!!! Нека само да е живо и здраво!!!

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: sunny_zt
На мен пък ми се струва да искаш момиче заради едното домакинство, доста гадничко. Домакинството ли е най-важното нещо на света?
Иначе мисля всяка жена се разтапя при мисълта за букли и панделки, включително и аз.
Освен това е абсолютно вярно, че когато момичетата пораснат са доста по-грижовни към родителите си, но това пак ми се струва малко егоистично.
Дано ни се паднат добри снахи!!!

Е, защо да е гадно? По-добре ли ти е при мисълта да се въртиш като дервиш, без да има кой да помогне - защото и момчетата помагат, ама тя една мъжка помощ... А и не говорим за Пепеляшка все пак - нашето си дете е. Ще помага на мама, защо да не? И аз и сестра ми много сме помагали вкъщи - и въпреки това за майка пак оставаше сума работа за вършене Simple Smile
И да ти кажа честно, хич не ми е егоистично да искам някой ден да ме гледат децата ми (в смисъл, не да им висна на шиите, а просто да са по-грижовни). Като гледам, аз 2 пъти по-често се сещам за свекърва ми, отколкото собственият й син - какво остава за родната ми майка Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 489
Да, разбирам те повече от ясно, защото аз имам две сестри и беше невероятно наистина.
Аз имах предвид, че водещето при мен в никакъв случай не може да бъде едно домакинство, просто в живота има доста по-важни неща. Това си е мое мнение де. Освен това е ясно, че много, много трудно можеш да получиш помощ от мъже  Grinning

Защото децата "отлитат" някой ден, може би на другия край на света, животът вече е съвсем различен от едно време.

Иначе за другото - аз съм единствената, която се сеща за свекърва ми, аз искам да й ходим на гости, не моят.

# 38
  • Мнения: 883
Няма такова нещо - аз пък съм останала с впечатление, че всички се радват повече, като се роди момченце. Но като гледам това май важи само за нашия род:), понеже сме 3 сестри и им е дошло до гуша от женски (т'ва в кръга на майтапа). Нашия татко искаше момченце, аз нямах предпочитания за пол, е може би и аз в началото исках момченце, но с увеличаването на корема ми си втълпих, че ще е момиченце и така стана:). Нямаше рекламации и недоволни Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: alma
Уж ми беше безразлично от какъв пол ще е бебето, но в първите месеци си мечтаех за младеж. После тръгнах за му мисля име... На никой не му хареса Давид. Аз им обещавах, че както си искам, така ще го кръстя... ppp  Обаче към 5-6 месец един дофтор каза, че е мадмазела. И аз много се зарадвах, взех да си броя въшките, дали ще й стигнат, обмислях разни дамски аксесоари.Пък свекървата грейна от щастие, защото все си мечтаела за внучка и подготвяла златни накити в наследство...
Съпружеството трепереше дали всичко ще бъде наред и не смееше да се радва никак. И така боядисахме розова стая с надеждата компетентния медик да не ни е измамил.. Въх, как тръпнех на операционната какво ще извадят, `щото името Мая ужасно много ми харесваше...
На каквото и бебче да се надяваме, крайният резултат винаги е прекрасен. Добре, че има само два варианта. Nerd


Това все едно аз съм го писала, Алма. Лелеееее - от измисленото за момче име Давид, което никой не харесва - до боядисаната в розово стая. И за мое учудване свеки се зарадва като разбра, че е момиче, за мъжа да не говорим - първите месеци горката Дариа ходеше само в розово облечена - много го мразя този цвят.

Сега не съжалявам, че не е момче и много обичам да си я гушкам. Смятам обаче да не я уча на никаква домакинска работа - дори да готви - което е единствената дом. работа, която аз върша. Ако беше момче - точно обратното - щях да го науча да може всичко да прави. Такова ми е разбирането просто...

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За грижовността има изключения. Мъж ми например е много по-грижовен към неговите си родители и особенно към майка си от колкото аз към моята  Embarassed Дано не са ви момиченцата като мен, ако имате такива надежди за повече грижи.
Половинката ми също мечтаеше как децата щели да го гледат като остарее, но аз му казах да забрави случая. Децата си имат техен живот и не би трябвало да се чувстват задължени да ни гледат. Ние двамата да сме живи и здрави да си се гледаме и помагаме, пък те ако се сещат по-често за нас ще съм щастлива, но не бих искала да обременявам някого с моята нужда за внимание и грижи.
Първото не ме интересуваше какво ще е. Имам момченце. Харесва ми да играем заедно с колички и да ритаме топката Wink Сега ми се иска момиче, да пробвам и това Simple Smile Затова ще питам да ми кажат какво ще е, да съм готова психически. Опит с момченца имам. Никак не е лошо. Държат те в добра спортна форма Wink

# 41
  • Мнения: 18 542
Аз исках момиче. Мъжът ми също. В 8-ми месец ми казаха, че ще е момче и в началото бях много разочарована, защото се бях настроила за момиче/в 22-ра седмица ми бяха казали момиче/, но после свикнах и ми беше все едно, стига да е живо и здраво. Е сега имам момче и го обичам страшно много - не бих го заменила с момиче за нищо на света!  Laughing

# 42
  • Мнения: 1 704
Никога не съм се замисляла, че повечето майки искали момичета  Rolling Eyes .. аз уж нямам определени предпочитания, но от както съм забременяла мисля за бебето в мъжки род и въпреки, че го видяха 3 пъти момиче.. продължавам в същия дух  Rolling Eyes  Grinning  все си мисля, че може да ни изненада и да се появи момченце накрая  Twisted Evil и все така не ми се купува нищо в розово... и купувам всичко в жълто, синьо и зелено
 Laughing а колкото до това, че всяка жена се разтапяла при мисълта за букли, шнолки и панделки.. изглежда отново съм изключение от правилото  Rolling Eyes това ми се вижда възможно най-глупавата причина да искаш момиче..

# 43
  • Мнения: 144
Да ви кажа честно в началото бях раздвоена,но сега със сигурност знам,че искам момиче.Нашият татко също.

# 44
  • Мнения: 2 489
Може би по-силните жени искат момчета...

Общи условия

Активация на акаунт