Страх на бебе

  • 4 248
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами! Бебка е на почти 3 месеца и от скоро време забелязвам голям страх от нейна страна от други хора. Баща ми дойде да я види, а тя като го видя разплака се изведнъж жално жално..не беше плакала до сега така..казах си не го е виждала нормално е..докато един ден майка ми не беше идвала да ни види 5 дни и когато я видя се получи същата работа,а иначе е постоянно покрай нас от както е родена..успокои се,но когато я взе се сви цялата спря си въздуха,зачерви се и изрева изведнъж пак жално жално..по принцип прави така ако я вдигат на високо защото я е страх.. Но такова чудо не мислех че ще ми се случи..моля някой ако е минал от тук да каже как се е справил.. Извинявайте за дългия пост или ако има вече създаден такъв.

# 1
  • Мнения: 30 802
По-чувствителна е. Хич не се притеснявай какво мислят другите- не я давай, да не я гледат. Ще го израсте. Едното ми момиченце е така- като го погледнеше човек, ако не го харесва, реве до небесата.

# 2
  • Мнения: 4
Просто ми стана интересно защо стана така и то за 5 дни.. А съм я оставяла при нея да се гледат докато аз изляза някъде да свърша нещо..

# 3
  • Мнения: 30 802
3-4 месеца е магическа възраст, в която изведнъж започват повече да забелязват света около себе си. Започват да се усещат, затова.

# 4
  • Мнения: 2 295
Моята дъщеря до около 7 месечна възраст не делеше хората...можеше да не е виждала някой и да я вземе да я гушка и тя се смее, радва се, като някой и обърне внимание.
И изведнъж започна да реве, когато дойде друг човек вкъщи. Когато отидем при моята баба, при нашите и те се втурнат да ѝ се радват още от колата.
Най често дядо ѝ (бащата на ММ)...често го виждаше, той идва на гости, ние ходим у тях, ама поне 2-3месеца, като го видеше и се започваше един рев...същата работа беше и с моите родители, особено баща ми...само да я погледне и тя надуваше гайдата...трябваха и поне 10мин да се отпусне и да спре да реве. Често се случваше да ревне, като са дошли на гости родата, прегръщам я, уж се успокои и само някой от тях да ѝ каже нещо и пак рев.
Чудих се и аз защо така...особено от бащата на ММ, който най - често я вижда, не е като да го е забравила, тъй като се е случвало по 2 пъти на ден да се виждаме...по - едно време им бях казала да не я взимат веднага, когато дойдат, да не ѝ обръщат внимание в първите 5-10мин, докато се отпусне и отиде тя при тях.
Та докато се чудих от къде идва проблема и как да го решим...явно го израстна.
Вече е на 1,2год и не е ревала от чужди хора или роднини скоро...дори, като звънне някой на вратата бяга първа да види кой е.



# 5
  • Мнения: 6 736
Бебето Ви още е прекалено малко. Не очаквайте да помни близките си или да осъзнава, че това са неговите баба, дядо и т.н. В представите му е "това НЕ е мама" и е нормално да реагира с притеснение. Моята дъщеря е реагирала така и с мъжа ми. С порастването и възрастта, всичко отмина.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 239
             Може би прекалено пазите тишина у дома докато бебето спи и когато дойде външен човек и започне един нормален разговор, това стряска детето. Говорете на бебето си докато го поставяте в ръцете на другия човек и известно време стойте до тях и не спирайте да говорите "умилително" и успокоително. Както и гушкащия трябва да му говори тихичко, за да почувства детето спокойствието у майката. Дори и първоначално да се разплаче, вие го погалете, поговорете и то ще знае, че сте наблизо и всичко е наред. Но  не си го взимайте веднага обратно щом се разплаче!
           Малко дълго и объркано го обясних  Embarassed 

# 7
  • Мнения: 4
Благодаря ви момичета Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 602
Съвсем нормално е да реагира така. Моите и двете плачеха от непознати. Случвало се е и аз ако съм с грим и слънчеви очила и мен да не познаят и да плачат докато не им проговоря и да ме познаят. Израства се не се притеснявай

# 9
  • София
  • Мнения: 1 355
Малкото бебе няма нужда от никой друг, освен от майка си. Това си е част от развитието - прави разлика между познат и непознат и може още доста време да е така, роднините да не се сърдят и да не я тормозят излишно. Когато много хора се грижат ежедневно за бебето, то не прави разлика между свои и "чужди", изглежда по-контактно и общително, но на тази ранна възраст няма нужда от "социални контакти".

Общи условия

Активация на акаунт